9 obserwujących
182 notki
120k odsłon
102 odsłony

Cytowanie Biblii

Wykop Skomentuj1

Trochę z niedowierzaniem czytałem o aferze z Ikeą, zatrudnionym tam homofobem, cytowaniu Biblii, wyrzuceniu z pracy i reakcji handlarzy lewymi świętymi obrazkami, czyli Ordo Iuris. Dla nabrania dystansu małe political-fiction na nieco inny temat.

* * *

Jakiś czas temu Rzecznik Praw Dziecka p. M. Pawlak w wywiadzie Dziennika Gazety Prawnej powiedział: Klaps nie zostawia wielkiego śladu (...). Trzeba rozróżnić, czym jest klaps, a czym jest bicie. Przez światek polityczny przetoczyła się mała medialna wojenka, ale sprawa w końcu przyschła. Wyobraźmy sobie jednak, że rzecznik miał tyle odwagi w wyznawaniu i obronie wiary w codziennym życiu, co sławny dziś pracownik Ikei. Kierując się wolnością sumienia i wyznania, które miarą demokracji, zamieścił na stronie RPD komentarz odnoszący się do klapsów i bicia:

Tzw. wychowanie bezstresowe skutkuje ogólnym zepsuciem. Biblia mówi:  Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci. (Prz 13,24) Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz - nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a od Szeolu zachowasz mu duszę. (Prz 23,13-14)

Po publikacji tych słów p. M. Pawlak rzeczywiście znalazłby się na cenzurowanym. Jawna zachęta do bicia dzieci stałaby się niewygodna dla partii rządzącej i po wielkiej awanturze w końcu odwołano by go ze stanowiska. No i tu zaczyna się kolejny etap dramatu. Bo dla lewaków bicie to bicie, ale dla prawaków, którzy z estymą wspominają to, że dostawali od ojca w tyłek, to jednak wartość uświęcona tradycją.

Ale, ale! W tym scenariuszu rzecznik zostaje odwołany z powodu cytowania Biblii! W obronie byłego już rzecznika stanie SDP, które ogłosi, że odwołanie to w skandaliczny sposób narusza konstytucyjne prawa obywatelskie wolności sumienia i wyznania (art. 53 Konstytucji RP) oraz prawo posiadania i głoszenia poglądów (art. 54 Konstytucji RP). Rada Konferencji Episkopatu Polski pożałuje cytującego: Pana postawa zasługuje na uznanie i naśladowanie. Wszelkie wypowiedzi, które chciałyby z Pana uczynić oszołoma, ignoranta i agresora – nie mają podstaw w faktach. Rada będzie miała nadzieję, że Sejm i Senat zmienią zdanie, gdyż dawanie klapsów i bicie rózgą, to istotny element ładu ustrojowego i kulturowego. Obsługę prawną zapewni Ordo Iuris, a fundacja Życie i Rodzina umieści w wielu punktach kraju bilbordy z ogromnym napisem Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii i hasztagiem #klapsrpd.

Ale tak nie będzie, bo aktualny RPD albo wstydzi się wiary, albo nie czytywał Pisma.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale