Blog
Liberałowie
Liberałowie
Liberałowie Liberałowie na emigracji
0 obserwujących 180 notek 101627 odsłon
Liberałowie, 6 grudnia 2016 r.

Dlaczego liberałowie emigrują z Polski?

Odkąd pamiętam, z Polski moi znajomi liberałowie emigrowali. Tak samo jak się dziś emigruje z Węgier Orbana czy z Turcji Erdogana. 

Dlaczego? Spróbują Państwo posłać dziecko do szkoły podstawowej w Polsce. Już same lektury szkolne uczynią z takiego dziecka nacjonalistę. Polska historia? Pranie mózgu, wychwalanie dyktatora Piłsudskiego, przemilczanie napaści przez Polskę na Zaolzie. Polska była "małym" agresorem w II wojnie światowej, któremu się podwinęła noga, ale o tym to dziecku co najwyżej w domu można opowiedzieć. Dziecko się nie dowie, jak prześladowano Żydów w Polsce międzywojennej, nie dowie się o gettach ławkowych i o innych podobnych sytuacjach. 

Polska to kraj nacjonalistyczny. Nie jest to miejsce dla rozpuszczonych, wielkomiejskich liberałów. Mało wegańskich kawiarń, sojowe latte nadal jest rzadko dostępne, bo akurat w kawiarni nie mają melka sojowego. Ścieżek rowerowych co kot napłakał. Transport zbiorowy to chyba w Polsce coś dla niezaradnych życiowo, konserwatywni Polacy do tego stopnia rzucili się na motoryzację masową że w małych nawet miastach są już autentyczne korki samochodowe, a wskaźniki motoryzacji są 2-3 razy takie jak w Berlinie. Kraj tonie w smogu do tego stopnia że nawet w sąsiednich krajach przy polskiej granicy jeszcze dowiewa z Polski smogiem i smrodem. Polska to kraj zasyfiony smogiem, skażonym powietrzem. 

Ach, i te podatki, jedne z najwyższych w Europie po uwzględnieniu kwot wolnych od podatku.  

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

INSTYTUT LIBERALNY

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @BAT NA LEWAKA Dotacje? To była drakońsko oprocentowana pożyczka, bo musiałem to zwrócić....
  • @PAPANEK W transporcie kolejowym pasażerskim dalekobienym jest prawie 100- % monopol PKP...
  • nowe serwisy sugerujemy gospodarczy, ekologiczny, etc... Gratuluję kolejnego "dziecka" medialnego.

Tematy w dziale