4 obserwujących
30 notek
29k odsłon
60 odsłon

Wiosenny Timmermans

Wykop Skomentuj

Dostąpiliśmy dziś, jako obywatele państwa europejskiego, przepraszam EUROPEJSKIEGO, niezwykłego zaiste zaszczytu. Do naszego zaścianka zawitał sam Frans Timmermans, wiceszef KE, największy przyjaciel Polski (i jej spraw) w Brukseli, genialny prawnik, natchniony mówca, jednym słowem polityk o wymiarze galaktycznym. Uczestniczył w jakiejś imprezce Wiosny, występował obok Biedronia. poparł tę partię w wyborach do PE. Wsparł też strajkujących nauczycieli. Jutro zamierza spotkać się z politykami SLD. 

No pięknie. "Wizyta" Timmermansa i aktywne zaangażowanie się w kampanię wyborczą do PE w Polsce oraz opowiedzenia się za jedną stroną konfliktu w sporze rządu z nauczycielami jest niebywałą bezczelnością. I już nie chodzi o to, że wspiera tą czy inną partię, ale że "popiera nauczycieli" w zwykłym sporze płacowym (bo tak to wygląda na zewnątrz), a takich sporów są w UE dziesiątki. I to  jest przekroczeniem "czerwonej linii", piszą i mówią dziennikarze "prorządowi". "Rząd powinien zaprotestować w Brukseli" - dodają.

Otóż, Szanowne/i i Panie/Panowie, NIE. Należy, wręcz przeciwnie, dokładnie opisywać i relacjonować co mówi ten holenderski wieprzu i powtarzać do znudzenia, że miesza się w kampanię wyborczą w Polsce i to w czasie kiedy inni wysocy urzędnicy KE, którzy walczą w swoich krajach o mandaty do PE, zawieszają swą działalność w instytucjach unijnych. Biorą urlopy, nie afiszują się jako urzędnicy KE. Kilku komisarzy z mniejszych państw tak właśnie postąpiło. 

Uważam, że aktywność Timmermansa w Polsce będzie przeciw skuteczna. Nawet jeśli wyborca o umiarkowanych poglądach, zastanawiał się czy nie zagłosować na Wiosnę, to po odkryciu "programu" tejże w kwestiach "edukacji seksualnej" i likwidacji pieców węglowych do 2030  i po stwierdzeniu, że partię tę popiera wiceszef KE, wybierze sobie innego faworyta politycznego. I raczej nie będzie to PO, która ściga się ostatnio z Wiosną w radykalizmie na tym polu. Zagłosują, jeśli nie na PiS to na Kukiza i to już lepsze niż głos na tę trzódkę Biedronia. Usilnie więc doradzam, aby pobyt Timmermansa dokładnie relacjonować i przekazywać co mówi i do czego zachęca.

Jeszcze jest jeden absolutnie skandaliczny aspekt pobytu Timmermansa w Polsce. Otóż, wiceszef KE nie przyjedzie do Krakowa i nie spotka się z rutynowanym blogerem S24, naszym nauczycielem akademickim Echo24.  Jest to od pewnego czasu, filar prawdziwie WIOSENNEJ narracji i niedocenienie zaangażowania Szanownego Pana Krzysztofa na rzecz NOWEJ i POTĘŻNEJ siły politycznej jest faktem wręcz zasmucającym. Brak jednak w Brukseli rozeznania, kogo mocno wesprzeć i na kogo postawić. Miejmy nadzieję, że to tylko brak informacji o czołowych internetowych RYCERZACH WIOSNY w kraju. Koniecznym wydaje się przetłumaczenie na angielski tfurczości analitycznej Echo24, która wskaże Timmermansowi kierunek dalszych działań. Jako stały czytelnik "politycznych analiz" naszego niezależnego Echo24 (i smakosz ich humorystycznych treści, ale o tym Franc T nie wie) gorąco je polecam wiceszefowi KE. Chyba, że nie przyjechał On do Krakowa, bo, bidaka, niekumaty. No jeśli tak, to przyszłość UE jest poważnie zagrożona.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale