Blog
lotnicze wspomnienia
studioinspiracje
studioinspiracje świadczę usługi wydawnicze
0 obserwujących 18 notek 5791 odsłon
studioinspiracje, 9 maja 2017 r.

Katastrofy lotnicze

211 0 0 A A A

Temat katastrofy lotniczej ciągle wzbudza liczne kontrowersje. Samolot z reguły lata na dużych wysokościach z ogromną szybkością. Często powrót na ziemię kończy się katastrofą i wtedy zastanawiamy się, dlaczego do niej doszło. Zanim jednak zajmiemy się badaniem katastrof, warto poznać mechanizmy odpowiadające za bezpieczeństwo lotu.

Warto samodzielnie spróbować wykonanie konstrukcji pozwalającej na określenie pozycji samolotu w przestrzeni znane jako "sztuczny horyzont". Urządzenie to jest wirującym bączkiem, który porusza się w określonej przestrzeni z zachowaniem niezależności położenia osi wirującej. Dzięki temu zmiana położenia samolotu w przestrzeni jest widoczna na tle "nieruchomego" poziomu horyzontu - na którego tle pilot może obserwować położenie samolotu w przestrzeni - przechyły w lewo i w prawo, lot wznoszący lub opadający. Dzięki takiemu urządzeniu pilot może prowadzić samolot pod dokładnie określonym kątem - dzięki czemu w chwili osadzania samolotu na płycie lotniska niewielki kąt powoduje łagodne przyziemienie, ale w czasie lotu pilot może kontrolować lot w chmurach, kiedy nie ma widoczności powierzchni ziemi.


Zapraszam do obejrzenia tego materiału filmowego, bo odsłania on wiele tajemnic konstrukcji samolotu i budowy urządzeń ułatwiających prowadzenie samolotu w zadanym kierunku.

Ten materiał ma jeszcze jedną ciekawą cechę - po wejściu na you tube włącza się bardzo bogata kolekcja tematyczna kolejnych rozwiązań zagadnienia...


https://youtu.be/yCfWlId93X4


Szczególnego znaczenia ma zastosowanie żyroskopu nie tylko jako rejestratora położenia samolotu w przestrzeni. Tu zasygnalizuję tylko temat - a resztę znajdziecie już sami...


https://youtu.be/1LyK-ziEvxg2017-05-09, 21:50, 280


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem zwolennikiem wysokich lotów i rozległych horyzontów

Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
FreeWebsiteTranslation.com
1 I - 31 XII 2017 - monitoring pozycji

Średnia liczba odsłon (miesięcznie)
w 2017 r. - 180.
w 2016 r. - 316

w 2015 r. - 319

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Moją receptą jest współpraca wydawnicza. Proszę zastanowić się nad tym....
  • @NIHILSCIRE,@ R.H. Zajmuję się zawodowo składaniem książek i mam na swoim koncie kilka...
  • @DEDA Kiedyś postawiono przed oblicze sądu faceta, który miał w stodole parnik, jakieś...

Tematy w dziale Technologie