Pokolenie Apokalipsy
Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.
12 obserwujących
149 notek
123k odsłony
  401   0

Gigantyczna afera w JSW, dyscyplinarka audytora i decyzja sądu

Adam Milewski, dyrektor audytu wewnętrznego w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A., decyzją Sądu Rejonowego został przywrócony do pracy. Zwolniono go dyscyplinarnie, kiedy ponad rok temu ujawnił gigantyczny skandal w JSW. S.A. Z przeprowadzonej przez niego kontroli wynika, że nie zaksięgowano 120 tysięcy ton węgla kamiennego o wartości 100 milionów złotych.


Raport mówiący także o wielu innych nadużyciach został przez zarząd spółki przemilczany. W tonie wydobywanego urobku znajduje się 70 proc. czystego węgla i 30 proc. kamienia. Natomiast raport wykazał, że wydobywany węgiel ubywa, a przybywa kamienia – do 50 proc. Z kopalń wyjeżdżały ciężarówki z węglem, których dotarcie do punktu odbioru nie było rejestrowane. Węgiel więc trafiał w inne miejsca niż powinien. W jednym zakładzie waga służąca do ważenia samochodów przez trzy lata pozostawała zepsuta. Ewidencjonowanie wywożonego surowca zależało od tego, co wpisze kierowca. 


Władze spółki pozostawały bierne wobec ustaleń raportu. Poza tym Milewski twierdzi, że spotkał się z prześladowaniem i pogróżkami ze strony władz spółki, aby po czasie zostać dyscyplinarnie zwolnionym z pracy. O całej sytuacji powiadomił redakcję TVN, a wobec zarządu spółki skierował pozew do sądu orzeczony na korzyść pokrzywdzonego.


Więcej w materiale video Superwizjer TVN


Wyrok Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-ZdrojuŹródło: Superwizjer TVN, ZZJedność.pl, Money.pl
Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale