Jacek Kurski wziął ślub w Łagiewnikach. Wśród gości Jarosław Kaczyński i inni politycy PiS

Ślub Joanny i Jacka Kurskich, fot. PAP/ArtService
Ślub Joanny i Jacka Kurskich, fot. PAP/ArtService

Jacek Kurski wziął po raz drugi ślub kościelny z Joanną Klimek-Kurską. Ceremonia odbyła się w Krakowie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Na mszy obecni byli politycy związani z PiS, m.in. Jarosław Kaczyński. 

- W ceremonii będzie nam towarzyszyć rodzina, przyjaciele i najbliżsi znajomi. To najszczęśliwszy dzień w moim życiu. To wielkie przeżycie. Chcemy podziękować i uczestniczyć w koronce do Bożego Miłosierdzia - relacjonowała w rozmowie z "Super Expressem" żona Jacka Kurskiego.

Wśród "najbliższych znajomych" znaleźli się znani politycy,  m.in. była premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, europosłanki Beata Mazurek i Jadwiga Wiśniewska, minister Andrzej Adamczyk, Dominik Tarczyński. Byli też dziennikarze TVP, m.in. Danuta Holecka i Michał Adamczyk, szef NBP Adam Glapiński.

Największą sensację wywołała jednak obecność Jarosława Kaczyńskiego na ceremonii. Wieczorem prezes PiS tradycyjnie odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze wawelskiej w Krakowie. Towarzyszyli mu wymienieni politycy oraz świeżo poślubieni małżonkowie.

Zobacz galerię zdjęć:

Jarosław Kaczyński i Adam Glapiński
Jarosław Kaczyński i Adam Glapiński Młoda para przed ołtarzem Młoda para przed ślubem Młoda para przed ołtarzem Młoda para po ślubie Politycy PiS Mariusz Błaszczak z żoną Zbigniew Ziobro z żoną Andrzej Adamczyk Nowożeńcy z rodziną +5 zdjęć +6 zdjęć
Ślub Joanny i Jacka Kurskich, fot. PAP/ArtService

Informacja o kościelnym ślubie Jacka Kurskiego wywołała sporo emocji. Kurski do 2015 roku związany był z Moniką Kurską, z którą ma troje dzieci. Po 24 latach uzyskał w Kościele zgodę na unieważnienie małżeństwa. Żona byłego (i zapewne przyszłego) szefa TVP Joanna Klimek-Kurska przez kilkanaście lat pracowała w Polsacie. Przez pewien czas była też dyrektor programową TVP. Z pracy w mediach publicznych zrezygnowała po tym, jak związała się z Jackiem Kurskim. Para 2 lata temu wzięła ślub cywilny. 
ja

Lubię to! Skomentuj283 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości