Ostra kłótnia Mazurka z Łepkowską. "Hejt na artystów jest sterowany i opłacany"

Ilona Łepkowska. fot. Youtube
Ilona Łepkowska. fot. Youtube

W studiu RMF FM doszło do ostrego starcia pomiędzy Iloną Łepkowską, a red. Robertem Mazurkiem. Zarzucali sobie „demagogię” i „arogancję”. Wywiad ze słynną scenarzystką wywołał burzę w sieci.

Ilona Łepkowska w RMF FM była pytana m.in. o pomysł opłaty reprograficznej.  Reżyserka zaznaczyła, że opłata reprograficzna nie jest podatkiem.

To opłata, która jest opłatą za tzw. dozwolony użytek. Ma ona umocowanie w prawie autorskim - powiedziała.

Prowadzący rozmowę Robert Mazurek dopytywał scenarzystkę, dlaczego kupując papier do ksero trzeba płacić opłatę reprograficzną.

Dlatego, że na tym papierze do ksero ktoś ściągnąwszy książkę z Internetu albo kupiwszy ją w księgarni (...) powiela ją w 40 egzemplarzach dla swoich kolegów - argumentowała reżyserka i scenarzystka.


"Hejt na artystów jest sterowany"

Praca artysty jest pracą szczególną, aby ją wykonywać należy mieć talent, umiejętności itd. (...) Nie jest tak, że jak ktoś nie sprzedaje drogo swojej twórczości, to jest palantem a nie twórcą - dodała scenarzystka.

Hejt na artystów jest wywołany przez producentów i importerów sprzętu elektronicznego. Ten hejt jest sterowany, kontrolowany i opłacany przez tych producentów - powiedziała.

- Większość artystów jest niezamożnych. To, co widzimy, czym kują nam oczy przeciwnicy tej ustawy, czyli gwiazdy bawiące na Zanzibarze, albo jeżdżące porsche, to jest, jak to mówię, cienka warstwa śmietanki…- stwierdziła. Jak dodała, przemawia w imieniu tych artystów, którzy nie mają żadnych stałych dochodów i nie grają w popularnych serialach.

Komentarze po wypowiedzi Łepkowskiej u Mazurka

Internauci i publicyści skrytykowali scenarzystkę. W sieci rozpętała się burza.

KJ


Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura