Źródło zdjęcia: Tomasz Sekielski. Fot. Facebook.com/Szymon Szczesniak photografy
Źródło zdjęcia: Tomasz Sekielski. Fot. Facebook.com/Szymon Szczesniak photografy

Tomasz Sekielski odchodzi z "Newsweeka". Podał powód

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
Tomasz Sekielski odchodzi ze stanowiska redaktora naczelnego "Newsweek Polska". Od maja p.o. redaktora naczelnego będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego. Sekielski wskazuje, że decyzję podjął "z powodów osobistych".

Sekielski żegna się z "Newsweekiem"

Tomasz Sekielski objął stanowisko redaktora naczelnego "Newsweeka" w czerwcu 2022 roku po aferze mobbingowej z udziałem poprzedniego naczelnego Tomasza Lisa. Pod jego sterami gazeta ujawniła m.in. aferę w Collegium Humanum oraz opublikowała kilka kontrowersyjnych okładek. 


W komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl, Sekielski zdradził powody odejścia. – Z powodów osobistych nie będę mógł poświęcić się odpowiedzialnej roli redaktora naczelnego Newsweeka. Bardzo dziękuję mojemu Zespołowi za dwa intensywne lata. Miałem zaszczyt kierować grupą znakomitych profesjonalistów, którzy swoją codzienną pracą sprawiają, że Newsweek jest czołowym tygodnikiem opinii, który cieszy się uznaniem czytelników. Cieszę się, że nadal będziemy współpracować – napisał. 


Ringier Axel Springer Polska do którego należy "Newsweek" zapowiada, że Sekielski pozostanie w wydawnictwie i będzie realizował projekty specjalne i dalej będzie także prowadzić podcast "Naczelni”.

Szadkowski przejmie obowiązki Sekielskiego 

Od maja p.o. redaktora naczelnego będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego. Na stanowisku wicenaczelnego pozostaje także Dariusz Ćwiklak. Jak wskazują Wirtualne Media, z początkiem maja ruszy również konkurs na stanowisko redaktora naczelnego "Newsweeka".

Szadkowski przez przejściem do "Newsweeka" pracował w "Gazecie Wyborczej”, gdzie był dziennikarzem i redaktorem działu oraz wydawcą serwisu Wyborcza.pl.

– Kierowany przez Tomasza "Newsweek" zyskał wielu nowych czytelników i podwoił liczbę subskrybentów. Utrzymał pozycję czołowego tygodnika opinii na wymagającym rynku prasowym, a sama marka niezmiennie cieszy się dużym zaufaniem odbiorców. Tomasz Sekielski jest bez wątpienia jednym z najlepszych polskich dziennikarzy. Bardzo się cieszę, że pozostaje w RASP – powiedział Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska, cytowany przez Wirtualne Media.

MP

Źródło zdjęcia: Tomasz Sekielski. Fot. Facebook.com/Szymon Szczesniak photografy

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj33 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura