Kapela i Kossakowski we Freak MMA. Wojna ideologiczna w oktagonie

Adrian Tync, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons, Instagram/Ziemowit Kossakowski
Adrian Tync, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons, Instagram/Ziemowit Kossakowski
Jaś Kapela i Ziemowit Kossakowski będą walczyć już 25 września we freak fight - walkach celebrytów. Publicyści już teraz prowadzą walkę słowną (czasem na rymy) na Twitterze. Wojna ideologiczna przeniesie się do oktagonu.

Jaś Kapela i Ziemowit Kossakowski we freak fight

Jaś Kapela i Ziemowit „Piast” Kossakowski mają stanąć do walki już 25 września. Celebryci już teraz przerzucają się groźbami w internecie i wygląda na to, że żaden z nich nie przepuści okazji, by pokazać w walce, co o sobie wzajemnie myślą.

Pierwsza walka już za nimi - na Twitterze Kapela i Kossakowski mierzyli się na rymy. W tym przypadku trudno obiektywnie ocenić, kto wygrał w tej konkurencji, jednak podczas ich spotkania w oktagonie nie będzie żadnych wątpliwości, który z nich okaże się silniejszy.


Kossakowski walczy dla pieniędzy

W rozmowie z portalem Wirtualne Media Ziemowit Kossakowski zdradził, że w walce udział bierze z pobudek czysto materialnych.

- Z przyjemnością stoczę tę walkę. Każda okazja, żeby spuścić łomot lewackiemu publicyście jest dobra – mówił, kiedy media obiegła informacja o walce Kapeli i Kossakowskiego.

Zapytany dlaczego zdecydował się wystąpić w formacie walk celebrytów odpowiedział:

- Dla pieniędzy. Podczas tej gali będzie sporo interesujących walk, ale tylko ta jedna, nasza, będzie miała wyraźny kontekst polityczno - publicystyczny. Myślę, że zapowiada się znakomita walka.

Wojna idei

Walka Kossakowskiego z Kapelą będzie miała wymiar również ideologiczny. Ziemowit Kossakowski jest bowiem prawicowym dziennikarzem i youtuberem związanym wcześniej ze stacją TVP.

W 2014 roku startował nawet z listy PiS-u w wyborach samorządowych, jednak nie udało mu się wówczas zdobyć mandatu radnego na warszawskim Ursynowie.

Jaś Kapela jest poetą i publicystą, o którym znów zrobiło się głośno po jego występie w programie nomen omen "Hejt Park" na Kanale Sportowym na YouTubie, po którym wylała się na niego fala nienawiści.

Kapela jest już od lat związany z Krytyką Polityczną i na kompasie politycznym umiejscawia się po stronie zupełnie przeciwnej do Kossakowskiego.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości