Dexter wraca! Kiedy premiera 9. sezonu? Co się wydarzy w serialu?

Dexter wraca. fot. Youtube
Dexter wraca. fot. Youtube
"Dexter" powróci z 10-odcinkową serią limitowaną. Nowy 9. sezon serialu ma mieć premierę w listopadzie. Zobacz pierwszy zwiastun serialu.

W nowym sezonie seryjny morderca wystąpi w zupełnie nowym miejscu i pod nowym nazwiskiem.

"Dexter" sezon 9: Data premiery

Datę premiery zdradził Michael C. Hall, wcielający się w rolę tytułowego bohatera Dextera. W rozmowie z Philem Williamsem w Times Radio powiedział:

– Mamy około pięciu tygodni do zakończenia zdjęć, myślę, że cała praca na planie zajmie nam pięć miesięcy. To tak jakbyśmy kręcili to jako 10-godzinny film. Będzie 10 odcinków, premiera będzie miała miejsce – przynajmniej w Stanach na Showtime – 7 listopada – powiedział aktor.


O czym będzie nowy sezon "Dextera"?

Michael C. Hall potwierdził też, że w serialu upłynie tyle czasu co w prawdziwym świecie, co będzie widać. Akcja zaś przeniesie się z Miami do północnej części stanu Nowy Jork, a dokładniej do fikcyjnego miasteczka Iron Lake. Dexter Morgan będzie udawać Jima Lindsaya, sprzedawcę w fikcyjnym Fred's Fish & Game. Rolę jego głównego antagonisty Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions").

Fani zawiedzeni finałem "Dextera"

Aktor przyznał, że fani mieli prawo być zawiedzeni po finale serialu w 2013 roku.

– To było satysfakcjonujące i myślę, że serial zakończył się w sposób, który w najlepszym razie był dość tajemniczy, a w najgorszym wkurzający dla ludzi. Ale przynajmniej przygotowano dla nas miejsce do powrotu i udzielenia bardziej definitywnej odpowiedzi, co u diabła stało się z tym facetem. Ja całkowicie popieram to, co się wydarzyło, wybór, którego on dokonuje na końcu. Ale jeśli chodzi o wykonanie, wszyscy już wtedy jechaliśmy na oparach, więc rozumiem – zapewnił Michael C. Hall.

Serial „Dexter” - o czym jest?

Serial „Dexter” był emitoway w latach 2006-2013. Opowiada o tytułowym Dexterze Morganie, który za dnia pracuje jako analityk śladów krwi w Miami Metro Police Department, a nocą jest seryjnym mordercą. Pierwszy sezon serialu stworzony został na podstawie powieści Jeffa Lindsaya „Demony Dextera”, a scenariusz do kolejnych, napisany przez Jamesa Manosa Jr., powstał niezależnie.

KJ

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura