Misia Furtak nagrała piosenkę o Agacie Kornhauser-Dudzie. Pierwsza dama może być wściekła

CC0
CC0
Misia Furtak wydała właśnie nową płytę zatytułowaną "Wybory". Na płycie nie brakuje odniesień do świata polityki, a artystka postanowiła nawet nagrać utwór poświęcony Agacie Kornhauser-Dudzie. W innym utworze nawiązuje też do pasji narciarskiej prezydenta Andrzeja Dudy.

Misia Furtak nagrała piosenkę o Agacie Kornhauser-Dudzie. Bardzo wymowną

Utwór o pierwszej damie nazywa się "Agata". Piosenka to po prostu 33 sekundy ciszy, w nagraniu nie ma żadnych dźwięków. Misia Furtak chciała w ten sposób opisać postawę Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama dała się poznać jako osoba, która bardzo rzadko zabiera głos.

– Nie napisałabym nic co lepiej komentuje postawę Pierwszej Damy – powiedziała artystka w rozmowie z portalem wprost.pl.

Andrzej Duda uwielbia narty. Wokalistka nie mogła odpuścić

Na najnowszym albumie Misi Furtak nie brakuje też odniesień do świata polityki. Utwór "Na to co mówisz zważ" jest apelem do ministra edukacji Przemysława Czarnka, który namawiał do zwiększenia liczby lekcji wychowania fizycznego, a przekaz ministra miał dotyczyć przede wszystkim dziewcząt.

Na płycie nie zabrakło też utworu o Andrzeju Dudzie, a dokładnie o jego pasji, jaką jest narciarstwo. A jak piosenkę "Jest z nami" opisuje sama wokalistka? – To utwór o tym, że jeszcze żadne wydarzenie w kraju nie przeszkodziło prezydentowi w zimowym urlopie. Zapominając o codziennych troskach, milczącej żonie czy niesubordynacji partyjnych kolegów, pokonuje muldy jak błyskawica, Tylko czy w takim momencie ludzie są w stanie docenić idealny ślizg carvingowych nart? – mówiła artystka.

SW


Czytaj też: 


Lubię to! Skomentuj153 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura