"Dobro nie zna granic" - wspólna akcja Fundacji Ocalenie i Banku BNP Paribas Polska

Fot. PAP/Fundacja Ocalenie
Fot. PAP/Fundacja Ocalenie
Bank BNP Paribas Polska we współpracy z Fundacją Ocalenie oraz KIK - Klubem Inteligencji Katolickiej wspiera potrzebujących na granicy. Inicjatywa "Dobro nie zna granic" nawiązuje do tradycji pozostawiania pustego talerza na wigilijnym stole dla zbłąkanego wędrowca.

Nie zapukają do naszych drzwi...

"W tym roku wędrowcy nie dotrą do naszych drzwi, bo cierpią w lasach, na bagnach i polach polsko-białoruskiego pogranicza. Są ofiarami przemocy na systemową skalę, choć przecież przy polskim stole zmieścilibyśmy się wszyscy" - pisze w mediach społecznościowych Fundacja Ocalenie.

"Zziębnięci, zmęczeni fizycznie i psychicznie. Zbłąkani wędrowcy utknęli na granicy i tam spędzą święta. Żaden z nich nie zapuka do Twoich drzwi" - czytamy dalej.

Postaw dla nich talerz z drutem kolczastym

"Dlatego właśnie zachęcamy Was do przyłączenia się do akcji Dobro Nie Zna Granic, która polega na postawieniu na świątecznym stole symbolicznego talerzyka z wzorem drutu kolczastego. Talerzyk może być porcelanowy, lub internetowy - wybór należy do Was" - czytamy.

image

Porcelanowe talerze są do nabycia na stronie Targów Rzeczy Ładnych. Zaprojektowała je Anna Szocińska z Projektosfery. Jeden kosztuje 150 zł.

Dostępna jest także wirtualna wersja talerzyka, którą można pobrać na stronie Fundacji Ocalenie w zamian za datek w dowolnej kwocie.

Akcja "Dobro nie zna granic"

Zebrane w ramach akcji pieniądze zostaną wydane na bezpośrednie działania na granicy i dalszą pomoc osobom, które udało się uratować z lasu. Wszelkie środki są zbierane na Fundację Ocalenie oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Niewykorzystane środki zostaną przeznaczone na działalność statutową Fundacji Ocalenie i Stowarzyszenia Klubu Inteligencji Katolickiej.

Talerze porcelanowe dostępne do wyczerpania zapasów lub do dnia 10.01.2022 r. 

Od 2018 roku Fundacja BNP Paribas i Fundacja Ocalenie wspólnie prowadzą program edukacyjny Wiedza do Potęgi, który pomaga uchodźcom i uchodźczyniom w wieku szkolnym w odnalezieniu się w polskim systemie edukacji.

ja

Polecamy:


Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo