Idealne brwi: jak je uzyskać?

Idealne brwi: jak je uzyskać?
Idealne brwi: jak je uzyskać?
Przeglądając instagramowe inspiracje, z zazdrością porównujesz swoje brwi do idealnie wymodelowanych łuków innych dziewcząt? Koniec z tym! Ciesz się wyregulowanymi włoskami, które wysmuklą Twoją twarz i wpasują się w Twój typ urody. A to wszystko bez skomplikowanych sztuczek i tajemnej wiedzy.

Krok pierwszy, czyli dopasuj kształt brwi do Twojej twarzy

Jak wyglądają brwi idealne? Odpowiedź może Cię zaskoczyć, ponieważ nie ma jednego prawidłowego kształtu włosków. Tak naprawdę powinien być on dopasowany do kształtu Twojej twarzy. Tylko wtedy, po pierwsze, będzie wyglądał naturalnie, a po drugie, najlepiej wymodeluje rysy Twojej twarzy. Jeśli natura obdarzyła Cię twarzą okrągłą, najlepiej będzie ona korespondować z brwiami w kształcie lekkiego trójkąta; kwadratową – o kształcie zaokrąglonym i możliwie cienkim; trójkątną – brwiami w kształcie łuku uniesionego przy zewnętrznym kąciku, a także delikatnie zagęszczonym przy wewnętrznym kąciku. Z kolei twarz owalna dobrze wygląda w towarzystwie brwi układających się w naturalny łuk.

Pamiętaj o tym, że kształt brwi, oprócz walorów estetycznych, posiada także te praktyczne – modeluje i wysmukla twarz, dlatego tak istotne jest, by wszystkie elementy pasowały do siebie. A instagramowe trendy, często kontrowersyjne, powinny być jedynie luźnymi inspiracjami. 

Regulujemy brwi – krok po kroku

Czas na samodzielne regulowanie włosków, do którego potrzebny będzie… ołówek! Za jego pomocą wyznaczysz początek i koniec łuku, a także jego najwyższy punkt. Gotowa?

— Przyłóż ołówek do skrzydełka nosa, punkt wyznaczony w linii prostej to początek łuku brwiowego. Wszystkie włoski znajdujące się przed punktem, powinny zostać usunięte przy pomocy pęsety.

— Prowadząc ołówek po skosie, przez kącik zewnętrzny oka, nakreśl punkt wyznaczający koniec łuku brwiowego. Włoski wystające poza tę granicę powinny także powinny być usunięte.

— Czas na wyznaczenie najwyższego punktu łuku brwiowego, a uzyskasz to, przykładając ołówek przez źrenicę oka. Teraz pozostaje Ci tylko wydepilować łuki, nadając im odpowiedni kształt.

Kosmetyki do stylizacji brwi – co wybrać?

Nie każdą kobietę matka natura obdarzyła gęstymi, idealnymi brwiami. Na szczęście dzięki kosmetykom możesz w zaledwie kilka chwil dorysować brakujące włoski, zachowując ich naturalny wygląd. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Pomada do brwi, to – w opiniach wielu kobiet – kosmetyk niezastąpiony podczas stylizacji brwi. Służy do wyznaczenia odpowiedniego konturu, a następnie wypełnienia go kolorem. Taka właśnie jest Wibo Eyebrow Pomade z małą szczoteczką precyzyjnie wyczesującą włoski, a także wodoodporną formułą. Zaletą tego typu preparatu jest kremowa konsystencja, która prezentuje się na brwiach bardzo naturalnie. Pamiętaj jednak o tym, by nie przesadzać z nakładaniem pomady, ponieważ możesz uzyskać za mocne brwi.

Jeśli jesteś fanką klasycznej kredki do brwi, Rimmel Brow Pro Micro z praktyczną szczoteczką z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Miękka kredka gładko sunie po włoskach, umożliwiając szybkie uzupełnianie ubytków w łukach. Nie wiesz, na jaki kolor się zdecydować? Najbezpieczniejszy wybór to odcień Twoich brwi lub o ton jaśniejszy. Wystrzegaj się ciemnych kredek, które nadadzą Twojej twarzy karykaturalny wygląd. 

Rośnie liczna zwolenniczek pisaków do brwi, które po pierwsze, są bardziej precyzyjne od kredki, po drugie, nie wymagają temperowania – zawsze są gotowe do użycia. Pozwalają kreślić śmiałe i widoczne kreski, odporne na zmywanie. Wypróbuj NYX pisak do brwi, występujący w szerokiej palecie odcieni, z których na pewno wybierzesz odpowiedni dla Ciebie. 

Moda na naturalny look i make up no make up dawno przestała być instagramową inspiracją i na dobre weszła do codziennego życia. Jeśli jednak stylizowanie brwi za pomocą zwykłego mydła lekko Cię przerasta, postaw na transparentny NYX żel do brwi, który już po jednym przeczesaniu poskramia nawet wyjątkowo niesforne włoski, nadając im pożądany kształt. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą zagęszczać łuków, a jedynie zrobić z nimi porządek.


Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Komentarze