Ferrero wycofuje część produktów. Powodem salmonella

Marco Verh CC-BY 2.0
Marco Verh CC-BY 2.0
Ferrero Polska dobrowolnie wycofuje z polskiego rynku wybrane produkty marki Kinder ze względu na potencjalne powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych salmonellą. Informacje o sytuacji podał również Główny Inspektor Sanitarny.

Jakie produkty wycofane? 

Ferrero w ramach środków prewencyjnych postanowiło wycofać ze sprzedaży produkty, które zostały wyprodukowane w Belgii Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schokobons 46g, 125g, 200 g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022.

Firma w komunikacie przekazała: „Pomimo, że w żadnym z produktów Kinder wprowadzonych na rynek nie wykryto Salmonelli, a do Ferrero nie wpłynęła żadna skarga konsumencka, to firma traktuje sprawę niezwykle poważnie. Troska o konsumentów jest zawsze najwyższym priorytetem Ferrero”

Nie wszystkie słodycze słodycze Ferrero i Kinder znikną z półek

Firma Ferrero poinformowała, że wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym i w związku z tym te działania ich nie dotyczą. Wszystkie inne produkty Ferrero oraz Kinder dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży.

MP


Czytaj też:


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości