McDonald's wprowadza w Polsce Ukraińskiego Burgera

fot. Mc Donald's
fot. Mc Donald's
W restauracjach sieci McDonald's od dzisiaj można kupić Ukraińskiego Burgera. 3 zł ze sprzedaży każdego burgera zostanie przekazane na pomoc humanitarną Ukrainie.

Burger taki jak na Ukrainie

McDonald’s informuje, że burger jest odwzorowaniem pozycji z menu ukraińskiego oddziału sieci. Będzie dostępny w sprzedaży do wyczerpania zapasów.

"Burger z menu McDonald’s Ukraina już w Polsce! Puszysta, ciemna bułka pszenna kryje w sobie soczystego kurczaka w złocistej panierce. Do tego idealnie dobrane dodatki: chrupiący bekon, topiony ser cheddar, świeży pomidor i szatkowana sałata. Smaku dodaje aromatyczna mieszanka sosów: charakterystycznego czosnkowego i pysznego miodowo-musztardowego" — czytamy na stronie internetowej sieci restauracji.

Polecamy: Rafał Woś: Śmiało walcie w te banki!

Część pieniędzy na cele humanitarne

Firma deklaruje, że każde 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera przekaże Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie, która już teraz niesie pomoc humanitarną na miejscu. 

- Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup paczek z żywnością i środkami higienicznymi, przygotowanymi według listy i wytycznych władz - mówi Anna Borys, dyrektorka ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Sieć McDonald's jest jedną z zachodnich marek, które wycofały się z rosyjskiego rynku. 62 tys. pracowników pracujących w restauracjach na terenie Rosji nie zostało zwolnionych i dalej otrzymują pensje.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka