Coming out polskiej gwiazdy sceny muzycznej. Opowiada o trudnym dzieciństwie

Michał Szpak wyznał w wywiadzie z magazynem "Twój Styl", że jest osobą panseksualną. (fot. Instagram/Michał Szpak)
Michał Szpak wyznał w wywiadzie z magazynem "Twój Styl", że jest osobą panseksualną. (fot. Instagram/Michał Szpak)
Michał Szpak udzielił wywiadu magazynowi "Twój Styl". Wokalista wyznał w nim, że jest osobą panseksualną. Zdradził także, że miał trudne dzieciństwo, a przez jego fascynację modą i eksperymentowanie z ubiorem był źle traktowany w szkole.

Michał Szpak dał się poznać w programie "X Factor", gdzie zajął drugie miejsce. Wokalista od początku zaskakiwał swoim wizerunkiem. Po występie z talent show nieustannie rozwijał swoją karierę. Szpak od tego czasu wydał dwa albumy, w 2016 roku reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji, a także zasiadł na fotelu jurora w programie "The Voice of Poland".

Trudne dzieciństwo Michała Szpaka

W rozmowie z magazynem "Twój Styl" Michał Szpak przyznał, że miał trudne dzieciństwo.

— Choć było biednie i czasem ciężko, czułem się bezpiecznie. To nie był dom przytulaśny, jesteśmy z surowego chowu, ale szczery, prawdziwy, dobry — mówił wokalista. — Mieszkaliśmy w dwupokojowym służbowym mieszkaniu na obrzeżach Jasła. Dwa pierwsze piętra budynku zajmował hotel, wyżej były mieszkania. Pamiętam wspólną kuchnię na długim korytarzu, elektryczne palniki i prodiże. Codziennie unosił się tam zapach pieczonego ciasta — wspominał.

Fascynacja modą

Szpak opowiedział także o swojej przeprowadzce do Włoch, gdzie w 2000 roku przeniosła się jego matka. Wówczas on z ojcem i rodzeństwem zostali w Jaśle. W 2002 cała rodzina wyjechała do Włoch. Jak przyznał wokalista, właśnie tam zainteresował się on modą i eksperymentowaniem z wyglądem. Michał Szpak wyjawił, że rodzice lubili jego sposób ubierania się, jednak inaczej sprawa miała się z nauczycielami i osobami w szkole.

— Nauczyciele nie mogli znieść mojego wyglądu - długich włosów, makijażu, pomalowanych paznokci. Zacząłem się malować wcześnie, pierwsze cienie i tusze podbierałem mamie. Lubiła moje długie włosy i to szaleństwo w ubieraniu się. Pożyczałem od niej szpilki i garsonki — mówił wokalista. Dodał, że często spotykał się on z krytyką na swój temat, jednak dzięki wsparciu ze strony rodziny, nie ugiął się on pod wpływem hejtu.

Michał Szpak osobą panseksualną

Muzyk poruszył też temat miłości i swojej orientacji seksualnej. 

— Miłość to opieka, troska, zachwyt, relacja z osobą, z którą jest mi dobrze — wyjaśnił Szpak. — Nie mogę powiedzieć, że zakocham się tylko w kobiecie lub tylko w mężczyźnie, bo ja zakochuję się w człowieku. Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie. Gdybym miał jednoznacznie siebie określić, jestem panseksualny — wyznał. — Uważam, że każdy, niezależnie od płci kulturowej, tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, zasługuje na miłość. Jestem queerowy, nie identyfikuję się z żadną płcią. Tam naprawdę żyję tu i teraz. Żyję chwilą — mówił w rozmowie z magazynem "Twój Styl".

Panseksualizm to seksualny, romantyczny lub emocjonalny pociąg do osób niezależnie od ich płci lub tożsamości płciowej. Osoby panseksualne twierdzą, że kwestia płci nie jest czynnikiem wpływającym na ich romantyczny lub seksualny pociąg do innych.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj100 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości