72 obserwujących
1229 notek
1041k odsłon
252 odsłony

Czy Trump wie co mówi?

Wykop Skomentuj19

Prezydent USA coraz bardziej się odsłania i sprawia wrażenie, iż rzeczywisty ogląd świata jest dla niego problemem.

Niedawno uznał Unię Europejską za jednego z wrogów USA. Choć na handlu z Europą jego kraj zarabia.

Trump namawiał też brytyjską premier May, aby ta pozwała do sądu UE... Trump chyba nie ma świadomości, że to właśnie Brytania garściami czerpała z owej Unii.

Po spotkaniu z prezydentem Rosji Putinem / i w jego obecności/ prezydent USA nadawał na... amerykańskie służby, podkreślając, że Putinowi wierzy na słowo, iż Rosja nie maczała palców przy ostatnich amerykańskich wyborach prezydenckich, a przy tym sprawiał wrażenie rozkojarzonego. Potem próbował odwracać kota..., ale raczej słabo mu to poszło.

No i sprawa NATO. Trump chce więcej kasy od sojuszników, ale już z ich obroną przez amerykańskich chłopców może być kłopot, czemu dał wyraz, gdy stwierdził, iż obrona... małej Czarnogóry byłaby ryzykowna i mogłaby wywołać III wojnę światową. Czyli, Trump nie chce... "ginąć" za wszystkich sojuszników. Będzie ich sobie wybierał... To może warto mu przypomnieć, że sojusznicy z NATO - z wielu krajów - ginęli na wojnach, które jego kraj wywoływał, dla - głównie - własnego interesu, patrz Irak czy Afganistan. A nie musieli...

Czasami ma się wrażenie, że ostatni prezydent USA nie wie co mówi. Może to solarium mu szkodzi, a może buta i arogancja nie pozwalają mu zejść na ziemię.

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka