Cichy kącik
Ja jestem najważniejsza
11 obserwujących
335 notek
160k odsłon
  108   3

"Nowy" człowiek

image 


"Biotechnologia, genetyka i sztuczna inteligencja doprowadzą Homo sapiens do ewolucyjnej przemiany i spowodują, że ludzka egzystencja przybierze nowy wymiar.


Nowy człowiek po eksperymencieCzyli będą eksperymentować na ludziach tak długo, aż pojawią się porządane zachowania. Kto, komu na jakich zasadach dał, czy daje prawo do takich działań.

Ten człowiek jest niebezpieczny, bo zakłada, że jego wizje prędzej, czy później dojdą do skutku. Nie brakuje entuzjastów takich eksperymentów, więc pracę trwają i będą trwać. Co chcą osiągnąć, traktując ludzi jak elektroniczne gadżety?


"Według Harariego, jednym z obowiązków ludzkości jest przygotowanie się na to, że technologia będzie nieustannie zmieniała organizmy (inżynieria genetyczna, operacje plastyczne, czipy wszczepiane do organizmu, podłączające nas bezpośrednio do urządzeń), a być może wpłynie na kształtowanie się nowego rodzaju samoświadomości."

Jednym słowem ludzkość ma przystać na plany garstki oszołomów i za darmo dać się zhakować, by przestać być człowiekiem, a stać się czymś w rodzaju komputera, z którym można zrobić wszystko. Czy faktycznie coś takiego da się zrobić, czy może czyjaś chora wyobraźnia wymyśla takie rzeczy. 

Ludzie ludziom przestaną być potrzebni. Jak daleko może sięgać postęp? Czy już trwają eksperymenty na zwierzętach, żeby poznać ewentualne możliwości, czy wszystko skupi się od razu na ludziach, bo trzeba mieć rozmach, a jak widać wielu dało się szybko skłonić do eksperymentalnych preparatów, to znaczy, że to będzie trwać, niezależnie od rezultatów.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale