Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada
4 obserwujących 100 notek 38022 odsłony
J.a-kobieta, 3 maja 2017 r.

Seniorze - jest ubankowiony?

200 9 0 A A A

Finansiści ubolewają, że starsi ludzie nie otwierają kont bankowych w zadowalającym tempie. Marzy im się niemal stuimage wzrost. Wiem, że jak ktoś kiedyś nie założył konta w banku, to z wiekiem może być trudniej. Niechęć do nowych możliwości, zapoznanie się z bankomatem, nie mówiąc o bankowości internetowej, pewnie dla niejednego seniora będzie trudnym, a czasem niemożliwym krokiem.

Banki szukają jeleni, by ich skubać na wszystkie możliwe strony, a seniorzy to łatwy kąsek, bo wielu można namówić na dodatkowe opcje, jakieś szybkie kredyty itp.

Wykluczenie finansowe, ubankowienie - co to za terminy? 

imageUważam, że seniorzy nie są wykluczeni finansowo chyba, że nie mają żadnych środków do dyspozycji, a jak nie ma konta w banku, to przepraszam, jakie wykluczenie? część osób nie będzie zainteresowana tego typu usługą i należy to uszanować, zamiast trąbić o wykluczeniu.

"Jednocześnie zwiększenie ubankowienia najstarszych Polaków może też mieć związek z naturalnym przesunięciem demograficznym" - wchodzeniu do tej grupy osób, które były już wcześniej ubankowione i aktywnie korzystały z obrotu bezgotówkowego."

Każdy szuka zarobku gdzie się da. Posiadacz karty robi nią zakupy, więc prowizja leci to tu, to tam.  Mając kartę chce się z niej korzystać, nie zdając sobie w pełni sprawy, że to kosztuje. Wiadomo, za wygodę trzeba płacić i to spędza sen z powiek bankowców. Jak sprawić, by więcej seniorów chciało udać się do banku, by otworzyć konto, więc wołają - wykluczeni, a przecież nikt nie lubi być wykluczony, bo to się  źle kojarzy.

Wykluczenie społeczne, finansowe, cyfrowe, a może też sportowe, muzyczne, czy fotograficzne, bo nie wszyscy chcą, mogą, czy muszą trzymać fason i dostosowywać się do trendów instytucji, szukających pieniędzy.
 Rozbawiło mnie  słowo - ubankowienie, image


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie - Życie jest czymś najlepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiek Flag Counter image image Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Alpejski Z tym spirytusem to sama prawda.Mieliśmy jakiś czas ruskich speców, więc oni za...
  • @osasunna Tak, fedrują głosy, bo bez nich nic nie znaczą, tylko jaki jest koszt tych...
  • @STARY WROCEK Na to wychodzi, bo ZETO kiedyś, to było coś. Przepracowałam tam prawie 5 lat i...

Tematy w dziale Społeczeństwo