1 obserwujący
55 notek
43k odsłony
48 odsłon

Prezydent RP 2020 - partia prezydencka (budżetowa) i euroatlatyckie przesunięcie

Wykop Skomentuj

Polityka, Wybory

Mój Premier

Przesłanka: wybory -> Prezydent -> Premier -> budżet.

Scenariusz:

Wybór Prezydenta RP powiązany w następstwie z wyborem rządu. Po wybraniu Prezydenta RP następuje wybór przez Sejm Premiera RP w powiązaniu z desygnowaniem kandydata na Premiera RP przez Prezydenta RP.

Niech w tym ułożeniu Trzaskowski rozpędza się medialnie do ogłoszenia, że jest początkiem ruchu partii prezydenckiej - partii większości budżetowej - czyli takiej która wchodzi na ścieżkę wyboru Prezydenta RP i w następstwie, w przypadku wyboru Trzaskowskiego, Trzaskowski jako Prezydent RP desygnuje kandydata na Premiera RP.  Zatem w idei partii prezydenckiej (budżetowej) Trzaskowski wskazując swojego kandydata na Premiera RP w kampanii promuje swoją wizję budżetu RP.

PMM jest wyróżnionym Premierem PAD.

 PAD wskazał co w budżecie RP nie ruszy.

UE i NATO - wzrost polityki zagranicznej.

W istocie Rzeczypospolitej liczy się suma pośrednich głosów Premiera RP (większość budżetowa rządu) i głosów wyboru Prezydenta RP. Zatem suma głosów wyborców, które objęte są mandatami w Sejmie Posłanek i Posłów głosujących za budżetem RP (pośrednie "głosy wyborców na budżet") względem bezpośrednich głosów wyborów na wybranego Prezydenta RP.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale