Szkic idei
Szkic idei
mannet mannet
66
BLOG

Marketing - minimalna fizyka i technika koncepcji w idei Crowdfunding

mannet mannet Gospodarka Obserwuj notkę 3

Gospodarka, Crowdfunding

Wartość idei w internecie (pieniądze)

*
Jak myśleć w idei materialnymi elektronami swobodnymi i cząsteczkami wody?
Rzecz: przedmiot materialny, elektron cząstka materii, H2O cząsteczka materii.
Jak obliczyć ile elektronów swobodnych można zgromadzić w zbiorniku z wodą?
Wirtualna konfrontacja idei hydroelektronowej w naturze ułożeń niemożliwych.
*
Inspiracja: Crowdfunding (z ang.) – finansowanie społecznościowe. Opiera się na finansowaniu projektów z pomocą dużej liczby drobnych i jednorazowych wpłat (link).

Przykład: "Crowdfunding – sposób na zdobycie pieniędzy na realizację marzeń" - link
*
Jednak w tej idei wykonanie eksperymentu hydroelektronowego nie jest marzeniem. Może być, np. jako praktyczne ćwiczenie albo doskonalenie zawodowe w celu opracowania publikacji, np. dla grupy studentów interdyscyplinarnego zespołu kół naukowych / absolwentów z ideą start-upu / hobbystów w zagadnieniach organizacji, marketingu i zarządzania, znających się na metodzie Crowdfunding albowiem część fizyczno-techniczna przedsięwzięcia to byłby koszt zlecenia projektu w zakresie wykonania usługi wraz z niezbędnymi środkami technicznymi. Ponadto uwzględnienie refundacji z wpłat na budżet projektu kosztów własnych poniesionych na zaangażowanie wiedzy i umiejętności oraz czasu w przeprowadzenie przedsięwzięcia oraz kosztów jego promocji i ewentualnie publikacji wyników eksperymentu. Skala eksperymentu fizyczno-technicznego w idei hydroelektronowej to, np. działo elektronowe emitujące elektrony o energii kinetycznej rzędu 20-25 keV:

Technologia  - ruch, zasięg i oddziaływania elektronów w wodzie w zbiorniku zamkniętym.
Technika - ilość elektronów poprzez ich emisję z działa elektronowego do "puszki SNAFU".

Link:

  • Układ poglądowy względem powietrza - link, YT: "Shooting an electron beam through air" (dostępne tłumaczenie PL)  - "Wystrzeliwanie wiązki elektronów w powietrze. Specjalne okno o grubości 100 nm pozwala elektronom o energii 25 KeV przejść z lampy próżniowej do atmosfery, gdzie uderzają w ekran fluorescencyjny – CRT w powietrzu!"

Zatem w tym scenariuszu niezbędny byłby minimalny zakres fizyki i techniki koncepcji ułożenia układu i przeprowadzenia jego działania.

Oczywiście w rzeczywistości wiele osób posiadających odpowiednie amatorskie lub profesjonalne możliwości warsztatowe, laboratoryjne mogłoby powiedzieć, że nie tylko posiadają możliwości fizyczno-techniczne, ale dodatkowo, że ich stać na taki minimalny eksperyment. Nie oto chodzi w tym ułożeniu. Chodzi o internet.

Jaka idea marketingu projektu byłaby atrakcyjna dla internautów - sponsorów wpłat?

sjp.pl: marketing - działanie mające na celu wynajdowanie, badanie, pobudzanie i zaspokajanie potrzeb klientów

W rozważaniach hydroelektronowych jest idea "magazynu energii" to może kreatorzy scenariusza w metodzie Crowdfunding mogliby ułożyć inspirację względem "energetycznych rewolucjonistów klimatycznych"? Jednak w praktyce efektywność idei magazynu energii może być ryzykowna. To może marketing ciekawości naukowej albo rozrywki technicznej lub może, że to byłoby pierwsze w świecie takie działanie, ale to wymagałoby sporego rozpoznania? Może istotny byłby autorytet, np. patronat nad projektem podmiotu naukowego lub znanej firmy, bądź inicjatywy w zakresie działalność badawczo-rozwojowej (B+R) albo pisma branżowego lub podmiotu medialnego, itp.? Trzeba byłoby wszystko ponazywać i narysować inaczej w sztuce marketingu. Potrzebny byłby pomysł na rynku idei metodą Crowdfunding:

marketing przedsięwzięcia w idei Crowdfunding  → fizyka i technika minimum koncepcji → budżet projektu → sukces wpłat → realizacja → efekt wykonania → prezentacja w internecie

Zatem potrzebne byłoby przełożenie fizyki i techniki minimum koncepcji w pobudzenie i zaspokojenie potrzeb klientów - darczyńców.

Natomiast zleceniobiorcy wykonania fizyczno-technicznego eksperymentu, np. mieliby możliwość testu przesłanki SNAFU dotyczącej względnego wzrostu pojemności elektrycznej rzędu MILIONA razy - link:
image
***

Poszukiwanie "kwantu idei", szkic projektu w metodzie Crowdfunding:

Tytuł projektu: "Strzelimy z działa elektronowego piorunem do wody w zamkniętej puszce od piwa."

Google: jak powstaje piorun.

Pasuje w idei do techniki, ale czy pasuje do fizyki? Co prawda nie ma w tym ułożeniu ruchu elektronów od obiektu (chmury) ujemnie naładowanego do obiektu (ziemi) dodatnio naładowanej, ale SNAFU o pojemności elektrycznej napisał w kontekście naładowania obiektu do potencjału czyli napięcia w odniesieniu do ziemi - link. Zatem w tym ułożeniu projekt hipotez nie czyni.

*

Tytuł projektu: "Czy woda wybuchnie?"

Czy taki tytuł byłby zaakceptowany na platformie Crowdfunding? Idea, ideą, ale jak coś może być wybuchowe, to różnie bywa. Projekt nawiązuje do hipotezy reakcji wprowadzonych elektronów z jonami H+ w ramach jonów H3O+ oraz elektronowego zgazowania wody na tlen i wodór, ale nie metodą elektrolizy, a zatem lokuje kwant idei w marketingu względem mieszaniny piorunującej - link.

*

Tytuł projektu: "Nowy przemysł - start-up idei ekologicznej energii kosmicznej."
To byłaby już bardziej zaawansowana idea oparta na scenariuszu energetycznym, np. w idei konkurencji do przedsięwzięć związanych z wykorzystaniem helu-3 z Księżyca, jednak w tym scenariuszu trzeba by było pokazać nie tylko ładowanie puszki wybraną formą energii, ale również pobranie z niej energii.

*

Tytuł projektu: "Uczynimy to pierwsi w świecie."
Projekt wymagałby kluczowego rozpoznania rzeczywiście możliwości pierwszego wykonania w świecie wprowadzenia z działa elektronowego do zamkniętego zbiornika z wodą elektronów nienależących do cząsteczek wody.

*

Widzimy, że powyższe ułożenia zawarte są w domenie rozważań hydroelektronowych. Brak w nich nowości z innego punktu odniesienia.

mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka