Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
122 notki
82k odsłony
  145   0

Turowski bęben energetyczny - łubudubu bum bum łubudubu bum bum łubudubu bum bum

Wikipedia: Kopalnia Węgla Brunatnego Turów
Wikipedia: Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Gospodarka, Energetyka

Gdyby kopalnia Turów była pod Warszawą

Przesłanka: Kopalni węgla brunatnego Turów nie można zamknąć, ponieważ odpowiada w Polsce za 7% energii.

*

W tym ułożeniu potrzeba by było Warszawie zmniejszyć o 7% dostarczenia energii z metod stosujących węgiel. Kogo odłączyłby prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? Komu dałby dopłatę do energii elektrycznej oraz od energii cieplnej z powodu przejścia na inne, niewęglowe, źródła i metody energetyczne?

*

Wiadomość z przyszłości:
Szok. Po interwencji "husarii Solidarności" przed siedzibą TSUE w Luksemburgu okazało się, że KE nie chce pieniędzy z polsko-czeskiego nieporozumienia i TSUE zmieniło ustanowienie Pani wiceprezes. Zwiększyło Polsce karę do 5 mln euro co dziennie z wymaganiem przeznaczenia przez rząd RP tych środków finansowych na specjalne konto funduszu pozawęglowgo rozwoju Turowa w celu likwidacji wydobycia węgla przez kopalnię i bez możliwości ich wydania na inne cele. TSUE tłumaczy, że takie przedsięwzięcie spełnia czeski postulat wysokości kary i jest zgodne z polityką klimatyczną UE. Naliczanie codziennie kary zostanie zakończone dopiero wówczas, gdy kopalnia zaprzestanie wydobycia węgla. Czesi nie mogą już wycofać wniosku. Podejmowanie działań ochrony wód gruntowych również nie wstrzyma naliczania. Premier ogłosił, że nie zdąży z wprowadzeniem programu przez co najmniej rok, ponieważ to duże obciążenia dla naukowców i inżynierów, przedsiębiorców, menadżerów i samorządowców, a prezydent RP nadmienił, że chce podpisać ustawę LexTurów jeszcze w swojej kadencji. Szef Solidarności ogłosił, że dopóki nie będzie 5 mld zł na koncie pozawęglowego rozwoju dla Turowa, to nie widzi szans na uruchomienie kierunku wymagań nałożonych przez TSUE i na tej wartości się nie skończy z uwagi na to, że byt kopalni to moc i energia z elektrowni oraz efekt domina w lokalnych metodach ogrzewania, regionalnym i krajowym systemie elektroenergetycznym, ponadto o ochronie wielu tysięcy miejsc pracy dodając i konsekwencji modyfikacji ułożenia funduszu sprawiedliwej transformacji czy również Krajowego Planu Odbudowy.

Ułożenie "wiadomości z przyszłości" wyprowadzone z idei wyższości prawa unijnego nad krajowym.

*

Z wiadomości medialnych wyłania się stan liczbowy dotyczący i powiązany w kraju z Turowem. Informacja to dane plus komentarz. Oddzielamy komentarz i pozostaje wskazanie o danych. Media z czasem o wszystkim opowiedzą o Turowie. W ramach  pozawęglowewgo rozwoju Turowa trzeba by w ułożeniu "LexTurów" uzupełnić 7% energii.  Dziś biznes idei nowego trendu wstawiłaby w Turowie SMR za 10 lat. Czy w Turowie uczyniłaby to brać górnicza z KGHM? W internecie jest wiele o likwidacji polskich stoczni, a przecież nie emitowały CO2. I do tego niebawem ma być energia z wiatru nad polską powierzchnią Bałtyku.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale