5 obserwujących
143 notki
238k odsłon
579 odsłon

Marian Banaś przed Komisją do Spraw Służb Specjalnych? Jest wniosek.

Komisja do Spraw Służb Specjalnych
Komisja do Spraw Służb Specjalnych
Wykop Skomentuj13

Adam Szłapka, Maciej Gdula i Marek Biernacki podpisali się pod wnioskiem o zwołanie posiedzenia Komisji ds. Służb Specjalnych, na którym wyjaśnienia ma złożyć szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś. Członkowie komisji dodatkowo chcą, by na posiedzeniu pojawili się: minister koordynator służb specjalnych, szef ABW, szef CBA oraz komendant CBŚP. 

Zgodnie z regulaminem Sejmu, posiedzenie Komisji powinno odbyć się w ciągu 30 dni od złożenia wniosku. 

"Na pisemny wniosek co najmniej jednej trzeciej ogólnej liczby członków komisji przewodniczący komisji obowiązany jest zwołać posiedzenie komisji w celu rozpatrzenia określonej sprawy. Zwołując posiedzenie w tym trybie, przewodniczący komisji wyznacza termin posiedzenia tak, aby posiedzenie odbyło się w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, o którym mowa w zdaniu pierwszym".

Posiedzenia Komisji do Spraw Służb Specjalnych są zamknięte. Skład Komisji do Spraw Służb Specjalnych

Waldemar Andzel, Michał Jach, Jarosław Krajewski i Marek Opioła z Prawa i Sprawiedliwości oraz Adam Szłapka (Koalicja Obywatelska), Maciej Gdula (Lewica) i Marek Biernacki (Koalicja Polska PSL-Kukiz'15) 


Niejasne są odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Marian Banaś jako pracownik sfery budżetowej wszedł w posiadanie tak atrakcyjnej nieruchomości. Nie wiemy dlaczego dochodziło do drastycznego zaniżania czynszu za wynajem kamienicy. Trwające w sprawie zwanej "aferą Banasia" postępowanie z ramienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie przyniosło na razie spodziewanych efektów - było za to kilka raz przedłużane


image


Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka