NIK
NIK
Marcin Tyc Marcin Tyc
290
BLOG

Fundusz Sprawiedliwości. NIK: Miliony dla Fundacji widmo.

Marcin Tyc Marcin Tyc NIK Obserwuj temat Obserwuj notkę 6

Urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. podali, że fundacja Ex Bono z Opola otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości ok. 10 mln zł, (z czego na koszty admin, to ok. 2 mln zł). Siedziba Ex Bono, to prywatne mieszkanie, a osoby, które tam były, nie miały pojęcia o istnieniu fundacji.

image

Sam lokal, czyli siedziba Ex Bono również każe zadać kolejne pytania. 


image


Rażącym przykładem nierzetelnego działania Dysponenta był również brak właściwego nadzoru nad wykonywaniem zadań przez Fundację Ex Bono. Pomimo niewywiązania się przez ten podmiot z umowy dotyczącej prowadzenia OPP w Opolu (skutkującego jej przedterminowym rozwiązaniem w czerwcu 2019 r.), Dysponent nie przeprowadził kontroli w miejscu wykonania drugiej realizowanej przez ten podmiot umowy (obejmującej pomoc pokrzywdzonym na terenie województwa śląskiego). Kontrola Fundacji została wszczęta dopiero we wrześniu 2020 r., po przekazaniu przez NIK informacji o niebezpieczeństwie powstania znacznej szkody w mieniu i nie została zakończona do dnia 4 czerwca 2021 r.

Źródło: https://www.nik.gov.pl/plik/id,24738,vp,27486.pdf 


Marcin Tyc
O mnie Marcin Tyc

Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Polskie Towarzystwo Statystyczne I Historia Bez Cenzury. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka