5 obserwujących
153 notki
246k odsłon
182 odsłony

Marek Suski o awarii Czajki - To przypomina mi sytuację katastrofy w Czarnobylu.

Czajka/PAP
Czajka/PAP
Wykop Skomentuj11

Szef Gabinetu Premiera Najjaśniejszej Rzeczypospolitej porównał awarię do nieprawdopodobnej katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Tragednia w Czarnobylu jest największą katastrofą w historii energetyki jądrowej i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku. Razem z katastrofą w elektrowni jądrowej Fukushima I została zakwalifikowana do siódmego, najwyższego stopnia w skali INES. W wyniku awarii skażeniu promieniotwórczemu uległ obszar od 125 000 do 146 000 km² terenu na pograniczu Białorusi, Ukrainy i Rosji, a wyemitowana z uszkodzonego reaktora chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie. W efekcie skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 000 osób. 

To jest nieodpowiedzialność Platformy. Oni tak rządzili. Rządzą tak Warszawą - powiedział Marek Suski. Polityk twierdzi, że awaria w oczyszczalni ścieków Czajka była ukrywana przez władze stolicy, a na portalu Twitter zamieścił poniższy wpis.

image

We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Nieczystości wówczas skierowano do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd MPWiK podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły — do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę. 

W sprawie awarii z urzędu śledztwo wszczęła prokuratura na Pradze Północ. Jak przekazał PAP prok. Saduś, prowadzi je w kierunku czynu polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób w postaci zagrożenia epidemiologicznego i spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach. 

Panie Marku od Carycy Katarzyny. W te gorące dni polecamy okłady. Najlepiej na czoło! Najlepszym jednak wyjściem będzie kompletna izolacja od społeczeństwa i całkowite unikanie jakichkolwiek kontaktów z mediami. Gorąc panu nie służy, bo wygaduje pan głupoty, a porównania są z tzw. czapki. 


Źródło: Twitter/PAP/Radio Zet 

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka