5 obserwujących
153 notki
246k odsłon
666 odsłon

Numery list wyborczych, czyli afera której nie było.

PKW/PAP
PKW/PAP
Wykop Skomentuj9

Kandydat do Senatu, Leszek Piechota, wcześniej, bo już 26 sierpnia, informację o numerze listy umieścił na swoim profilu na Facebooku. A losowanie numerów list komitetów Państwowa Komisja Wyborcza przeprowadziła faktycznie 13 września. Skąd zatem kandydat znał numer przed losowaniem? Od razu pojawiło się morze teorii spiskowych. 

image


"Ciekawe skąd PiS-owski senator zna już numer listy do Sejmu? Losowanie dopiero 13 września...a" - napisał na Twitterze Borys Budka. 

Internet rozgrzał się do czerwoności, a co chwilę pojawiały się nowe teorie. Najpierw, że losowanie było sfałszowane. Potem, że nie tylko PiS brał w tym udział, bo opozycja nie podnosi krzyku. Co godzina nowe wyjaśnienie. Jednak odpowiedz na pytanie, skąd Piechota znał numer listy może być banalnie prosta, a wyjaśniła to na Twitterze dziennikarka Dominika Długosz. 


image

Czasami okazuje się, że pomimo tego, że ktoś chce żeby była afera, to tej afery nie ma. W tym przypadku wygląda na to, że doszło do "szczęśliwej pomyłki". 

PKW wylosowała numery list komitetów wyborczych

Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list wyborczych dla poszczególnych komitetów. W wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października, pięć komitetów wystawi kandydatów we wszystkich okręgach. We wszystkich 41 okręgach wyborczych listy zarejestrowało pięć komitetów wyborczych: KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Polskie Stronnictwo Ludowe i KW Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Wylosowały one następujące numery list:

1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
2. KW Prawo i Sprawiedliwość
3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
5. KKW Koalicja Obywatelska PO.N iPL Zieloni

Listy wyborcze zarejestrowały też, ale nie w całym kraju, komitety: KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca, KW Prawica, KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów oraz KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy. Mają one następujące numery:

6. KW Prawica
7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca 

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale