5 obserwujących
153 notki
246k odsłon
934 odsłony

CBA prowadzi kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, szefa NIK.

Marian Banaś
Marian Banaś
Wykop Skomentuj68

Jak podało w swoim oświadczeniu Centralne Biuro Antykorupcyjne, jej organa "prowadzą kontrolę oświadczeń majątkowych Pana Mariana Banasia". Zatem zgodnie z chronologią, kontrolę rozpoczęto jeszcze jak był na stanowisku szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Mija piąty miesiąc, teraz już szefuje Najwyższej Izbie Kontroli, a wyników nomen omen kontroli nie widać. Nie poznamy ich także przed wyborami do Sejmu i Senatu...

Poniżej oświadczenie CBA ws. kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia.

- CBA realizując swoje ustawowe obowiązki prowadzi od 16 kwietnia br. kontrolę oświadczeń majątkowych Pana Mariana Banasia. Postępowanie obejmuje oświadczenia majątkowe złożone w latach 2015-2019. Planowany termin zakończenia kontroli przypada na drugą połowę października br. Czynności kontrolne poprzedziła przeprowadzona analiza. 

Postępowanie zgodnie z ustawą o CBA może trwać do 9 miesięcy. Jej przedłużenie w tym czasie wynika z potrzeby zgromadzenia niezbędnej dokumentacji. Do chwili zakończenia kontroli CBA, jak w każdym innym przypadku, nie informuje o szczegółach toczącego się postępowania ani też nie przesądza o jego wynikach.


Źródło: CBA


Wykop Skomentuj68
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka