flickr.com- zdjęcie na licencji creative commons
flickr.com- zdjęcie na licencji creative commons
Marek Fiołna Marek Fiołna
397
BLOG

Janusz Korwin-Mikke straszy Ukraińcami

Marek Fiołna Marek Fiołna Polityka Obserwuj notkę 11
W ostatnim Q&A w Dniu Matki poseł mówił o odebraniu Polsce przez Ukrainę Rzeszowa oraz Przemyśla w zamian za utracone na wschodzie Samozwańcze Republiki

W 28. minucie pada pytanie o ekshumacje na Wołyniu i o relacje polsko-ukraińskie. Lider partii KORWiN w odpowiedzi wygłasza antyukraińską tyradę. Pozwolę sobie dokładnie zacytować:

"Patrzę na armię ukraińską z ogromną podejrzliwością. Ta armia ukraińska, też nie mam zielonego pojęcia, czy ona za tydzień nie zawrze sojuszu z Rosją. Rosjanie powiedzą im- kochani, no niestety, musimy wam zabrać ten Donieck i Łuhańsk, no ale mamy dla was propozycję, weźcie sobie Przemyśl, Chełm, Rzeszów, Tarnów i coś tam. My wam w tym pomożemy. Możecie się nie bać zachodu, bo na Ukrainę nikt nie napadnie, wszyscy teraz kochają Ukrainę to będziecie mogli spokojnie Polsce te ziemie zabrać. Więc myślę, że taka możliwość jest jak najbardziej prawdopodobna. Jest wiele innych scenariuszy. Proszę sobie przypomnieć, że dla Ukraińców jest dwóch wrogów- Rosjanin i Polak. W tej chwili walczą z jednym wrogiem, ale jak tylko z nim skończą to zaczną walczyć z drugim, nie miejcie państwo żadnych złudzeń. Zapanowała teraz jakaś moda na ukrainomanię i skoro myśmy nagle pokochali Ukraińców to oni pokochali nas- jest to nieprawda".

W swojej wypowiedzi pan poseł próbuje szczuć Polaków przeciwko Ukraińcom. Roztacza wizję kolejnej wojny z udziałem Ukrainy, Polski i Rosji- tym razem w innej konfiguracji z Polską jako przeciwnikiem sojuszu Rosji oraz Ukrainy. Rewizjonistyczna wizja, po utracie ziem na wschodzie Ukrainy, samozwańczo jest określona jak bardzo prawdopodobna.

Po ponad 3 miesiącach konfliktu i ogromnego zaangażowania w pomoc uchodźcom obywatele zaczynają być zmęczeni. Takie straszenie może trafić na podatny grunt. Od kilkunastu konferencji Konfederacji słyszymy bowiem, że bezrobotni są utrzymywani za polskie pieniądze, dzieci są w polskich szkołach, polskich domach, słyszymy fałszywe informacje o mordercy ukraińskiego pochodzenia, słyszymy teorie spiskowe o zagrożeniu masową akcją przesiedleńczą zagrażającą integralności społeczeństwa, dzisiaj słyszymy- utracimy Podkarpacie.

Źródło:

Q&A Korwin-Mikke: https://youtu.be/V4UayrJx55U?t=1613

Ekssocjaldemokrata

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka