6 obserwujących
1665 notek
285k odsłon
  54   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

Ludzie bowiem będą samolubni, [...] miłujący więcej rozkosze niż Boga, którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy.

2 List do Tymoteusza 3,2.4.5

                                                                                  Niesfałszowane chrześcijaństwo

                                                                                             [część 1]

          Przestępstwa gospodarcze stają się zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Przede wszystkim kradnie się wszelkiego rodzaju dobra materialne i intelektualne: programy, koncesje, patenty i technologie. Przywłaszcza się dobre imię i opinię innych, w nieautoryzowany sposób podrabiane są produkty wszelkiego rodzaju. Bardzo często dochodzi do nadużyć w stosowaniu znaków towarowych i zastrzeżonych marek, albo podaje się sfałszowane dane dotyczące pochodzenia.

         Z prawdziwym biblijnym chrześcijańskim stało się coś podobnego, jak to, co dotknęło wiele oryginalnych produktów naszych czasów. Było kopiowane i to nie tylko parę razy. Powstało tak wiele odmian i wariantów, że nawet pilni obserwatorzy tego stanu rzeczy muszą przyznać, że tracą orientację. Co więc jeszcze jest prawdą w dzisiejszym chrześcijaństwie? Każdy twierdzi o sobie, że racja jest po jego stronie. Doprowadza to do tego, że wielu w nic już nie wierzy. Mimo wszystko, taka postawa nie rozwiązuje problemów i nie daje odpowiedzi na postawione pytanie: gdzie jest prawda i jak wygląda droga szczerej i autentycznej wiary?

                                                                                                  [dokończenie jutro]

Źródło: Kalendarz chrześcijański

       

              

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo