6 obserwujących
1582 notki
277k odsłon
42 odsłony

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

Wykop Skomentuj

[...] przez cały rok przebywali razem w zborze i nauczali wielu ludzi; w Antiochii też nazwano po raz pierwszy uczniów chrześcijanami. 

Dzieje Apostolskie 11,26

A dając to zalecenie, nie pochwalam, że się schodzicie nie ku lepszemu, ale ku gorszemu. Słyszę bowiem najpierw, że gdy się jako zbór schodzicie, powstają między wami podziały; i po części temu wierzę. Zresztą, muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami. 

1. List do Koryntian11,17-19

                                                     Niesfałszowane chrześcijaństwo

                                                              [dokończenie z 7.01.2021]

       Naśladownictwo i kopiowanie oryginału w rzeczywistości bardzo często jest niemalże bezwartościowe. Jeżeli chodzi jednak o chrześcijaństwo - jest nawet czymś daleko gorszym. Kopie i falsyfikaty mogą być bowiem bardzo szkodliwe, szczególnie dla kogoś, kto myśli, że jest w posiadaniu oryginału.

       Chrześcijaństwo nie jest religią, tak jak powszechnie rozumie się to słowo. Nie chodzi tu w pierwszym rzędzie o zewnętrzną formę, tradycje i ceremonie odprawianych nabożeństw, lecz o konkretną, jedyną Osobę oraz o nasz osobisty stosunek do Niej. Chodzi o Jezusa Chrystusa, o Syna Bożego, który niegdyś żył tutaj jako człowiek wśród nas, umarł na krzyżu Golgoty, trzeciego dnia powstał z martwych i obecnie żyje w Niebie. To od Niego zależy cały Twój i mój los. Człowiek, który nie przyjął Go w wierze jako osobistego Zbawiciela, posiada jedynie bezwartościową zewnętrzną formę pobożności i zmierza na wieczne potępienie. Czyż nie byłoby to nieopisana tragedią, gdyby dotknęło to właśnie CIEBIE?

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo