6 obserwujących
1582 notki
277k odsłon
84 odsłony

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

Wykop Skomentuj1

"Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze"

List do Hebrajczyków4,16

                                                                         TRON ŁASKI

       Odbiorcami Listu do Hebrajczyków byli rodowici Żydzi, którzy stali się chrześcijanami. Znali więc bardzo dobrze Stary Testament. Z tego też powodu pisarz listu wykorzystuje wiele obrazów starotestamentowych. 

       Mówiąc o tronie łaski, ma na myśli najważniejszy przedmiot w starotestamentowej służbie Bożej, czyli arkę przymierza i jej wieko ze złota wraz z dwoma cherubami nad nim. Skrzynia stała niegdyś w Namiocie Zgromadzenia, w miejscu najświętszym, i obrazowała obecność Boga pośrodku swojego ziemskiego ludu. Między dwoma cherubami był Jego tron - przede wszystkim tron świętości, sprawiedliwości i sądu. Raz w roku do miejsca najświętszego wchodzi arcykapłan i kropi krwią ofiary wieko Skrzyni Przymierza. Każda składana ofiara była obrazem przyszłej śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Ponieważ Jego krew została za nas przelana i zostaliśmy usprawiedliwieni przed Bogiem, dlatego tron ten stał się dla nas tronem łaski Boga. Jakież to wspaniałe! Wcześniej do miejsca najświętszego miał wstęp tylko arcykapłan i tylko raz w roku. Jednak gdy Pan Jezus dokonał swego dzieła na krzyżu, Bóg rozdarł na dwoje zasłonę w świątyni prowadzącą do miejsca najświętszego poświadczając, że od tej chwili każdy, kto uwierzył w Pana Jezusa i Jego dzieło odkupienia, może do Niego przychodzić bez obaw. Każde Boże dziecko ma teraz wolny dostęp do Boga, do Jego serca, i wie, że tron Boży stał się dla niego tronem łaski. Posiada też błogą wiadomość, że wszystko, czego potrzebuje, jest tam odtąd dla niego przygotowane w wielkiej obfitości.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

       

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo