6 obserwujących
1582 notki
277k odsłon
48 odsłon

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

Wykop Skomentuj1

"W Nim [Chrystusie] mamy odkupienie przez krew Jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski Jego"

List do Efezjan 1,7

       "Czegoś podobnego jeszcze nie przeżyliśmy! Już od wielu lat prowadziliśmy sklep fotograficzny, gdy pewnego razu otrzymaliśmy list od anonimowego nadawcy. W kopercie znaleźliśmy osiemdziesiąt złotych oraz kartkę, na której było napisane: - "Jezus Chrystus  - w Nim mamy odkupienie przez krew Jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski Jego. Bardzo mi przykro, że ukradłem niegdyś w pańskim sklepie album o wartości osiemdziesięciu złotych - . Zdumieni patrzyliśmy jeden na drugiego". 

       Czy zaskoczenie sprzedawców było uzasadnione? O tak, z pewnością! Dla wierzącego chrześcijanina nie ulega wątpliwości, że to Bóg poruszył sumienie nawracającego się złodzieja i ta sprawa nie dawała mu spokoju, aż przyznał się do winy i wyrównał straty. Ale jakże ważne jest, aby pamiętać, że koniecznym jest również szczere wyznanie przed Bogiem. Bóg przebacza skruszonemu grzesznikowi na podstawie dzieła dokonanego przez Jezusa Chrystusa na krzyżu Golgoty.

       Dzisiaj Bóg przemawia do ludzi często w drastyczny sposób. Wojny, trzęsienia ziemi, katastrofy naturalne oraz wiele innych nieszczęść mają poruszyć sumienia ludzi, aby nie pozostały obojętne. Jeżeli takie krótkotrwale sądy bywają tak poważne i straszne, to jakże strasznym będzie wieczny sąd Boży! Jedynie Jezus Chrystus może wyratować nas przed tym sądem - On jest jedyną bezpieczną ucieczką. To u Niego możemy znaleźć przebaczenie i pewne schronienie. Kto je otrzyma, będzie miał pokój z Bogiem, a radość wypełni jego serce. Szczęśliwy każdy, kto może powiedzieć:

                                                                                               Na Baranku dusze nasze

                                                                                               Spoczywają, wielbiąc Go

                                                                                               Gdyż On wszystkie nasze grzechy

                                                                                               Obmył swoją świętą krwią.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

       

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo