Blog
Zmiana stron
Hoyt
Hoyt Qui vivra verra ...czas pokaż
3 obserwujących 42 notki 55123 odsłony
Hoyt, 2 maja 2017 r.

Atak dziennikarzy w PiS dziecięcym wózkiem inwalidzkim

1850 39 1 A A A

 

 Dziennikarze „frontowi”, walczący totalnie z PiSem, wywołują falę emocji, manipulują w zakresie tego tematu, posługują się ogólnikami, korzystając z niewiedzy przeciętnego odbiorcy, dlaczego, dla kogo, i czemu służy oraz czym jest indywidualne nauczanie w szkole a indywidualne nauczanie w domu.

 Ich zadaniem, nie jest wyjaśnienie tego skomplikowanego i wrażliwego oraz trudnego problemu, związanego z nauczaniem dzieci niepełnosprawnych, ale przedstawieniem rządu, jako wyrachowanych cyników, którzy pogardzają dziećmi chorymi, co potwierdzają brutalne komentarze użytkowników portali pod tymi artykułami.

    Do brudnej walki z ministerstwem, włączył się  Rzecznik Praw Obywatelskich,  Adam Bodnar, który obudzony przez totalną opozycję, wydaje w tej sprawie opinie, mieszając porządki rzeczy, gdzie zdanie pierwsze zaprzecza zdaniu następnemu. Swoją cegiełkę w fali nieprawdy dołożył Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak

 

    W związku z tymi bezprecedensowymi atakami, Ministerstwo Edukacji wydało komunikat w sprawie indywidualnego nauczania w szkole. Z wydanego dokumentu nie wynika, aby zamysłem Ministerstwa było ograniczenie możliwości edukacyjnych  dzieciom niepełnosprawnym. Wręcz przeciwnie. Ministerstwo dodatkowo zamierza objąć większym wsparciem uczniów sprawiających trudności wychowawcze, niedostosowanych społecznie.

 

   Dla tych z Państwa, którzy zainteresowani są poważniejszym zgłębieniem tematu, na końcu zamieszczam odpowiednie linki. Można dowiedzieć się z nich m.in. w jakich przypadkach dochodziło do nadużyć z korzystania tej formy nauki.

 

   Szkoda, że sprawą osób niepełnosprawnych nie potrafili zająć się, kiedy w czasie rządów PO i PSL zmniejszono dotację NFZ na początku 2014 roku do ręcznego wózka inwalidzkiego z 800 zł do 600 złotych, czy obcinano dotację z 3 tysięcy złotych na 2 tysiące na zakup sprzętu rehabilitacyjnego np. pionizatora ze wspomaganiem elektrycznym, którego cena kształtuje się od 7 tysięcy w górę. Gdzie byli, kiedy kwoty dopłat do turnusu rehabilitacyjnego stoją w miejscu od kilkunastu lat na nisko śmiesznym poziomie, a dla osoby pełnoletniej, chorej na zanik mięśni, czy tetraplegię ubiegającej się o skorzystanie raz w roku z możliwości turnusu, pani z PCPR mówi -„ mamy za mało środków”. Same ośrodki rehabilitacyjne nie są przygotowane na pacjentów wymagających specjalistycznej opieki.

    Ale czy to są grupy wyborców, w które sztabowcy partyjni chcą inwestować?

Widzieliśmy jak potraktowano w Sejmie, matki dzieci ciężko upośledzonych fizycznie lub intelektualnie, kiedy heroicznie walczyły o przetrwanie. Co mówił o tych matkach poseł Niesiołowski, co mówił ukochany tych mediów król Europy Donald Tusk?

- Nie ma pieniędzy. Proszę powiedzieć, komu mam zabrać – pytał matki.

   Te same media szły w sukurs z ówczesnym rządem, publikując zdjęcie jednej z protestujących matek, która kilka lat wcześniej była z dzieckiem w Chorwacji, sugerując w ten sposób, jak to przelewa się w Polsce matkom najciężej upośledzonym dzieciom.

    Dla tej części dziennikarzy, totalnej opozycji, którzy rzucają dziecięcym wózkiem inwalidzkim w minister Zalewską, wszak człowiek to zlepek komórek, kult zygoty, a „propozycją pomocy” według Kazimiery Szczuki jest „grzebanie podpasek” w obecności księdza. Ci bardziej litościwi proponują chorym… eutanazję.

 

   Jest mi bardzo smutno, kiedy o tym piszę, ale każdej osoby niepełnosprawnej, szczególnie tych, których osobiście nazywam  Rycerzami w zbrojach, niezdolnych do samodzielnej egzystencji, będę bronił całym sercem.

   Nie będę koloryzował, że  Prawo i Sprawiedliwość zrobiło wszystko, co mogło dla tych osób, bo to nie prawda. Mam tylko małą nadzieję, że zrobią znacznie więcej niż ich poprzednicy i zauważą grupę, dzięki której ludzie mogą dotknąć własnej świętości.

 

P.S. Nie będę ubiegał o wyeksponowanie  tej notki, w miejscu, w którym znaleźć się powinna. Może być niezauważalna, pominięta jak chore dzieci. Kamienie przecież kiedyś same zaczną krzyczeć.


zał:

http://wyborcza.pl/7,75398,21696995,indywidualne-nauczanie-tylko-w-domu-men-odcina-dzieci-niepelnosprawne.html?disableRedirects=true

http://mojsynfranek.pl/

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wyjasnienia-men-dotyczace-uwag-odnosnie-organizacji-nauczania-indywidualnego.html

http://www.siedemliter.pl/artykuly/nauczanie-indywidualne-dla-dobra-ucznia-czy-szkoly,52

http://www.psychiatria-dziecieca.pl/blog/indywidualne-nauczanie-co-to-jest-i-od-czego-zacz%C4%85%C4%87


Opublikowano: 02.05.2017 17:48.
Autor: Hoyt
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ci, którzy sądzą, iż wszystkim rządzi Los, nie myliliby się, gdyby się nie upierali przy tym mniemaniu.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A w mojej mieścinie wisi obwieszczenie pod Sądem "zapal świeczkę o 21". Kurcze, mają pecha,...
  • Pozdrawiam serdecznie :)
  • "Zjednoczeni w bólu przywódcy zachodnioeuropejskich krajów ..." Do dziś pozostali...

Tematy w dziale Społeczeństwo