Martin Ehl Martin Ehl
71
BLOG

Z życia showbiznesu czeskiego notatki dla Polaków

Martin Ehl Martin Ehl Polityka Obserwuj notkę 8
Widzieć czeskiego i polskiego premiera, jak wspólnie przeciwstawiwają się groźbie z Moskwy tygodzień temu było barzdo ciekawe. Te słowa o przyjazni polsko-czeskiej brzmiali bardzo mocnie. Także slowa o stosunkach pozytywnych wobec eurokonstytucji, to była harmonia władz. Ci faceti zrozumiałi się doskonale, chciało się napisać.

Kiedy wieczorem rozmawiałem z mojimi polskimi przyjaciełmi w Warszawie, to idea polsko-czeskiego pokrewieństwa popękała ponownie. Dowiedzałem się, że czeski reżyser Petr Zelenka – w Czechach facet znany, no nie taka gwiazda jak Jan Svěrák albo Jan Hřebejk - jest faworitem intelektualów polskich.

I co gorzej. Nie mate pojęcia, co robią prawdziwe gwiazdy czeskiego showbiznesu, które pamiętacie także w Polsce. No, musimy to nastawić.

Naprzykład: Karel Gott ma córke. Właśćiwie trzy, dwie z lat osiemdziesątych, trzecia Charlotta Ella będzie miała w kwietniu rok, każda ma swoją mame, oczywiście. Karel Gott, który jest teraz na drodze koncertowej w Niemcach z Vinettouem (Pierrem Bricem), będzie miał w tym roku 67 lat.

Helena Vondráčková będzie miała w czerwcu sześćdziesiąt, no teraz w marcu będzie współubiegać się o nominacje w konkursie Eurowizji, w konkursie dła młodych nadzieji piosenkarskich. Życzmy jej wszystko najlepsze, bo po wszystkich tych operacjach plastycznych i aferach koło jej męża mafiansko-biznisowego pochodzenia trzeba jej jakiegoś sukcesu.

Zmarł Karel Svoboda. Samobójstwo, depresje, powiedzali. To była kolejna afera bulwarowa (młada żona, synek tyłko dwa lata miał), narod był smutny. Ktoż, pytacie? No Karel Svoboda, hitmaker muzyczny, gwiazda kompozitorska, właśnie dla Gotta pisał najznakomiciejsie piosenki.

I Menzel (w przysłym roku będzie miał 70!!) nie otrzymał niedwiedża berlińskiego. Jego nowy film wedlug Hrabala był w Czechach mocno skrytykowany, no Jiří nie jest zdenerwowany. Jego żona Olga (tak, on ma naprawde żone, pierwszą) jest producentką, to ona może rodzine żywić. Ma tyłko 28 lat i swego mąża naprawde kocha.

Jarek Nohavica naprawde nie jest teraz gwiazdą (nie jest w prasie bulwarowej, dla tego nie żyje), ale także nie jest potępiany. Tylko wiadomo, że w 2006 sprzedał najwięciej DVD i CD z czeskich piosenkarów i przygotowuje operą Don Giovanni.

Tyle dla polskich czytelników sonda do życia czeskiego showbiznesu.
Martin Ehl
O mnie Martin Ehl

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (8)

Inne tematy w dziale Polityka