11 obserwujących
553 notki
509k odsłon
  1564   0

Radni PiS przyznali tytuł honorowego obywatela Józefowi Oleksemu

 

Na nic zdały się apele o rozsądek i listy do Jarosława Kaczyńskiego. 24 lutego Rada Miasta Nowego Sącza przyznała tytuł honorowego obywatela miasta Józefowi Oleksemu. Wbrew nawet samym regułom, ponieważ tytuł nadaję się osobie żyjącej, a nie zmarłej. Ale takie przeszkody to nic dla naszych mądrych radnych.

O wyniku zadecydowała postawa radnych PiS, bowiem jak mówi senator Kogut 15 z 23 radnych należy do nich. Niezorientowanym z lokalnych sprawach trzeba powiedzieć, że w nowosądeckiej radzie miasta funkcjonują dwa kluby PiS. PiS jako PiS oraz Klub dla Miasta, który starował do wyborów jako bezpośrednie zaplecze prezydenta miasta Ryszarda Nowaka, członka partii PiS.

Lista zdrajców, głosujących za przyznaniem tytułu Oleksemu wygląda następująco:

Klub PiS: Przemysław Gawłowski ( czemu znalazł się na listach wyborczych PiS, jeśli przez wyborami mówił, że PiS nie wiele dla niego znaczy, ale wiele znaczy jego przyjaciel Nowak, to wiedzą tylko partyjni działacze wysokiego szczebla), Krzysztof Żyłka,  Dawid Dumana.

Klub dla Miasta ( czyli PiS-bis klub radnych prezydenta Ryszarda Nowaka z PiS): Elżbieta Chowaniec, Józef Gryźlak, Mieczysław Gwiżdż, Michał Kądziołka ( członek młodzieżówki PSL, mimo to chętnie przygarnięty przez komitet wspierający Nowaka z PiS), Konstanty Legutko

Klub PO: Tadeusz Gajdosz, Tomasz Basta

Oraz wnioskodawca: Kazmierz Sas (SLD)

Przeciw głosowali:
Klub PiS: Bożena Jawor, Maria Piprek, Andrzej Bodziony, Teresa Krzak, Janusz Kwiatkowski

PO: Grzegorz Fecko, Józef Hojnor, Mieczysław Kaczwiński, Dominika Marczak

Wstrzymał się od głosowania: Patryk Wicher (PiS)

Nieobecnymi na sali byli Tomasz Cisoń (PiS) oraz Piotr Lachowicz ( PO) – wyszedł z sali tuz przed głosowaniem, choć był współwnioskodawcą przyznania tytułu honorowego obywatela Oleksemu.

Jak widać z powyższego tytuł honorowego obywatela przyznano dzięki postawie radnych z PiS i prezydenckiego klubu. Warto zauważyć, że więcej radnych PO głosowało przeciw nadaniu tytułu niż za, w przeciwieństwie do podobno prawicowego PiS, którego połączoene siły w większości głosowały za przyznaniem tytułu.

Warto jeszcze dodać, że szefem kampanii 
PiS w ostatnich wyborach samorządowych był Andrzej Szkaradek, który ani słowem nie zająknął się w sprawie tytułu dla Oleksego. Choć, gdy rok temu przyznawano tytuł honorowego obywatela biznesmenowi Kazimierzowi Pazganowi, jednemu z najbogatszych Polaków, opublikował list protestacyjny oskarżając do go kontakty z SB. Kontakty Oleksego z Ałganowem jak widać mu nie przeszkadzały. Również żaden parlamentarzysta PiS  nie wypowiedział się w tej sprawie i nie zaprotestował.

Tym samy szanse Andrzeja Dudy na mój głos w drugiej turze znaczaco zmalały.

Poniżej publikuje link to mojego artykułu jaki ukazał się na portalu Sadeczanin.info, który był jedyny głos sprzeciwu jaki pojawił się debacie 
publicznej z jakim się spotkałem.

http://martinoff.salon24.pl/627825,oleksy-honorowym-obywatelem-nowego-sacza

Oraz poniżej e-mail do Jarosława Kaczyńskiego wysłany 27 stycznia br.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowny Panie Przewodniczący,


    Z przykrością informuję, że do opinii publicznej mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny dochodzą informacje o inicjatywie prezydenta miasta Ryszarda Nowaka, mającego poparcie wśród radnych wybranych z listy PiS oraz KWWW Ryszarda Nowaka, w sprawie uhonorowania Józefa Oleksego tytułem Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza.
    
   Wydaje mi się, że działalność polityczna Józefa Oleksego, zarówno przez 1989 r. jak i po transformacji ustrojowej, nie pozwala na uhonorowanie go tak zaszczytnym tytułem. Tym bardziej jest to przykre, że ten tytuł ma zostać przyznany przez polityków, którzy budują swoje poparcie społeczne na hasłach lustracji i dekomunizacji.

  Proszę zatem o interwencje w tej sprawie.

  Z poważaniem,

      Marcin KościszPs
w załączeniu przesyłam linki do informacji medialnych
http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/msza-obywatelstwo-i-ulica-na-piatkowej-dla-oleksego,68474#.VMblY_khDfI

 

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale