11 obserwujących
550 notek
492k odsłony
711 odsłon

Duda urwał się ze smyczy

Wykop Skomentuj15


Prezydent Duda postanowił, że wykorzysta okazję i urwie się ze smyczy prezesa. Pokaże, że jego cierpliwości się skończyła, że lekceważenie jego osoby przez prezesa i PiS ma swoją granicę. I to jest ten moment żeby pogrozić prezesowi paluszkiem, że nie jestem Twoją marionetką i tez potrafię uprawiać politykę.

Nie wiem jakie są kalkulacje polityczne prezydenta Dudy. Nie widzę, profitów dla niego. Według mnie zagrał va bank i może tylko stracić. Stracić w oczach osób zdecydowanych, a wręcz żądających, radykalnych reform.

A przecież nowych potencjalnych wyborców nie pozyska. Chyba prezydent Duda nie rozumie, że ludzie którzy wyszli na ulice ostatnim czasem nie protestują w obronie sądów czy konstytucji tylko z nienawiści do PiSu i prezesa. I każdy pretekst będzie dobry, żeby wzniecać niepokoje. Prezydenckie weto nie uspokoi sytuacji w Polsce. Nie zaskarbi sobie sympatii protestujących. 

Większość wyborców PiS nie rozumie postępowania prezydenta. Nie rozumie dlaczego nie gra w tej samej drużynie. Ich nie interesuje, że ktoś jest pomijany, do kogoś się nie dzwoni i nie pyta, nie przychodzi i nie rozmawia. To jest kuchnia polityczna, która przeciętnego obywatela nie interesuje, bo jej nie rozumie. A nawet nie chce rozumieć.

Liczy się efekt. A efekt wizerunkowy prezydenckiego weta jest taki, że to Duda rozbija jedność prawicy, i to on jest tym który narzeka i psioczy. Co przy kolejnych tego typu zagrywkach spowoduje, że Duda wyroście na primadonnę, której przeszkadza moc żarówki w prezydenckim żyrandolu, czym jeszcze bardziej się pogrąży. 

Wyborcy PiS dostali sprzeczny przekaz. W partii która miała pogonić złodziejów wkradło się nieporozumienie. Antyukład pisowski miał być silny i zwarty do walki z układem. A tymczasem już zaczynają się wewnętrzne tarcia. 

Efekt polityczny weta będzie taki, że totalna opozycja poczuje krew, zwierzyna zaczyna się bać, a więc nasilą się ataki. Wyborcy PiSu poczują się zdezorientowani, co przy wyborach prezydenckich może wykreowac nowego "twardego" szeryfa z PiSu. Jeśli totalna opozycja wystawi jednego kandydata, to pojawia się dla realne zagrożenie, że Duda, może nie przejść do II tury. I taki będzie efekt weta prezydenta Dudy, który postanowił, że urwie się ze smyczy.

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka