Blog
maruda
bufon
bufon Maruda, cholera, palant, bufon, prostak, tłumok, cham, grafoman funkcjonariusz ubekistanu
47 obserwujących 461 notek 458202 odsłony
bufon, 17 marca 2017 r.

O uchodźcach do brata Damiana

173 3 0 A A A

 

http://bratdamian.salon24.pl/764075,kosciol-i-uchodzcy,1

 

Barta Damian, którego z jakiegoś powodu czytuję, napisał post pt.: „Kościół i uchodźcy”. Kompletnie, ale to kompletnie nie zgadzam się z tezami jakie w nim stawia jego autor.

 

Imigranci muszą być także gotowi podjąć pracę w kraju, który ich gości

Przytłaczająca większość z imigrantów, jeżeli nie wszyscy, chce podjąć pracę. A Państwo nie daje im NAKAZU PRACY od którego się uchylają, nie daje PRAWA do pracy której nie chcą podjąć. Państwo zmusza ich, aby mieli POZWOLENIE do pracy od Państwa. Czasem daje, a czasem nie – i to imigrantom ekonomicznym (np.: Ukraińcom). Uchodźcom albo imigrantom z daleka, nie daje pozwolenia na prace przez długie miesiące, trzymając ich bezproduktywnie, ku ich frustracji, w ośrodkach dla imigrantów.

  

Jako kraj przyjmujący mamy prawo decydować ze względu na sytuację na rynku pracy kogo możemy przyjąć, a kogo nie.  Nasze władze w przypadku nacisków powinni stawiać jasne kryteria, kogo możemy, a kogo nie chcemy przyjmować

Polscy imigranci we Francji, Niemczech, Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, itd. W latach PRL nie byli wydalani z powodu bezrobocia w tamtych krajach. A nasi imigranci ze słabą znajomością języka, albo i w ogóle bez niej, z zawodami i umiejętnościami najczęściej odbiegającymi od poziomu krajów, do których emigrowali, nie byli z nich wydalani. Nawet w okresach wysokiego poziomu bezrobocia.

  

młodzi mężczyźni. Czy nie powinni raczej wrócić do swojego kraju i walczyć o swoje domy

Węgrzy i Rumuni to jednak głupcy. W 1939 r. powinni wszystkich młodych mężczyzn z ćwierć miliona polskich cywilnych uchodźców a przede wszystkim tr 100 tys. młodych polskich żołnierzy zawrócić, by walczyli z Rosjanami i Niemcami o swoje domy i swój kraj. A oni ich przyjmowali, jie tylko w obozach dla uchodźców, ale i w swoich domach. Po prostu głupcy.

  

Nie może być w żadnym wypadku tak, że Polacy będę płacić za głupotę Niemców – to nie solidarność, tylko szantaż.”

Solidarnością jest zaś, gdy Niemcy płacą za głupotę Polaków. W końcu gdy Kali ukraść, to dobrze. A gdy Kalemu ukraść, to złodziejstwo.

Jeżeli brat Twój zrobił głupotę (schlał się w Sylwestra) i ma kaca, to dasz mu kefirek i ściszysz radio czy cały dzień będziesz mu truł, że za dużo wypił  ?

Jeżeli twoja córka była głupia i na imprezie ktoś jej zaserwował macierzyństwo, to wywalisz ją z domu, bo ma nieślubnego bachora z nie wiadomo kim, czy zagryziesz wargi i otoczysz opieką i ją i swego przyszłego wnuka ? No bo na aborcję brat Damian nie będzie chyba namawiał ?

  

uchodźcy muszą się zadeklarować, że są gotowi powrócić do swoich domów, jeśli Państwo Islamskie jednoznacznie padnie”.

Nikt takich deklaracji nigdy od żadnych uchodźców nie wymagał. Jeżeli tylko ustanie wojna, skończy się susza, większość uchodźców wraca do domów. Jeżeli tylko mają do czego wracać, jeżeli tylko mają gdzie odbudować swoje domy. I jeżeli tylko nie upłynęło zbyt wiele czasów i nie zapuścili korzeni w nowym miejscu.

  

muzułmanie potrafią prześladować, a nawet zabijać swoich chrześcijańskich współtowarzyszy niedoli.”

Muzułmanie również potrafią prześladować, a nawet zabijać swoich muzułmańskich współtowarzyszy niedoli. A chrześcijanie potrafią prześladować, a nawet zabijać swoich chrześcijańskich współtowarzyszy niedoli. Zaś hindusi potrafią prześladować, a nawet zabijać swoich chrześcijańskich, muzułmańskich, buddyjskich lub hinduskich współtowarzyszy niedoli. To kwestia patologii a nie religii !!!

  

Kryzys imigrancki związany jest z globalizacją. Po prostu ludzie w biednych krajach wiedzą jak dobrze żyje się w Europie i chcą żyć tak samo.”

Kryzysy imigranckie miały miejsce w całej historii ludzkości. Od Starożytności, przez Średniowiecze, Renesans po czasy najnowsze. A nawet jeszcze w czasach przed starożytnością. Albo globalizacja to wynalazek starszy od koła, albo problemem jest co innego. A jest. Zazwyczaj za kryzysem imigranckim stoją powody środowiskowe: długotrwałe susze, powtarzające się powodzie, podnoszący się poziom mórz, szarańcza, zarazy, zmiana prądów morskich czyniąca z kwitnącego życiem wybrzeża w pustynie wodną.

A wynalazkiem cywilizacji, począwszy już od tych najprymitywniejszych, jest wojna. Każda wojna powoduje exodus ludności z krajów objętych wojną. Potop szwedzki spowodował trzykrotny spadek zaludnienia Wielkopolski. Nie dlatego, że zginęło 70% Wielkopolan, ale dlatego, że połowa z mieszkańców Wielkopolski emigrowała w inne części Polski, ale również na Czechy, do Saksonii, itp.

  

Może trzeba skończyć z subsydiami dla rolnictwa, zainwestować w przemysł w krajach ubogich

Ha ! Zróbmy tak, a za pięć lat brat będzie pytał z oburzeniem, że ktoś nas zmusza do globalizacji która nam szkodzi.

Zróbmy tak, a za dziesięć lat brat zacznie nawoływać do zaprzestania inwestowania w biednych krajach – nasi robotnicy tracą przez to miejsca pracy.

Opublikowano: 17.03.2017 16:36.
Autor: bufon
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

W zależności od humoru posiadacza tej strony, mogą być usuwane opinie i komentarze z niewybrednymi epitetami, kłamliwymi insynuacjami i chamskim językiem. Nawet jeśli cały komentarz byłby po linii autora.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "obecność w KOD osób związanych liberalną polityką i gospodarką, która jest zaprzeczeniem...
  • Lestat wyhaczyl wczorajsza wypowiedz wojewody Dreliha, dzisia w Dzienniku Baltyckim. "Ewentualne...
  • Mowa jest srebrem a milczenie zlotem. Nie sadzilem, ze kiedykolwiek w czymkolwiek zgodze sie z...

Tematy w dziale Społeczeństwo