Blog
Samuel Rodrigo Pereira
francesco
francesco Dziennikarz. Obserwator zaangażowany.
42 obserwujących 227 notek 312597 odsłon
francesco, 24 października 2012 r.

Posłowie przeciwko niepełnosprawnym [LISTA]

Lista posłów na Sejm RP, którzy zagłosowali przeciwko równouprawnieniu ludzi "normalnych" i niepełnosprawnych w prawie do życia. Pozbawienie życia nienarodzonych, ze względu na to, że są "gorsze" niż ci którzy nad ich prawem do życia głosowali, jest niczym innym jak eugeniką w świetle prawa.

Posłowie którzy głosowali na rzecz aborcji niepełnosprawnych, bądź wstrzymali się od głosu:

 

PLATFORMA OBYWATELSKA:

 

1. Achinger Elżbieta

2. Arkit Tadeusz

3. Arłukowicz Bartosz

4. Augustyn Urszula

5. Aziewicz Tadeusz

6. Biernat Andrzej

7. Blanik Leszek

8. Bobowska Joanna

9. Borowczak Jerzy

10. Brzezinka Jacek

11. Bublewicz Beata

12. Budka Borys

13. Buła Andrzej

14. Butryn Renata

15. Charłampowicz Jarosław

16. Cichoń Janusz

17. Cieśliński Piotr

18. Czaplicka Barbara

19. Czechyra Czesław

20. Czernow Zofia

21. Czerwiński Andrzej

22. Dąbrowska Alicja

23. Drozd Ewa

24. Dunin Artur

25. Durka Zenon

26. Dzięcioł Janusz

27. Dzikowski Waldy

28. Fedorowicz Jerzy

29. Fiedler Arkady

30. Gałażewski Andrzej 

31. Gapińska Elżbieta

32. Gawłowski Stanisław

33. Gądek Lidia

34. Gąsior-Marek Magdalena

35. Gelert Elżbieta

36. Gierada Artur

37. Gluza Czesław

38. Głogowski Tomasz

39. Gowin Jarosław

40. Grabarczyk Cezary

41. Graś Paweł

42. Grupiński Rafał

43. Guzowska Iwona

44. Halicki Andrzej

45. Hall Katarzyna

46. Hanajczyk Agnieszka

47. Hok Marek

48. Hoppe Teresa

49. Huskowski Stanisław

50. Janyska Maria Małgorzata

51. Jarmuziewicz Tadeusz

52. Jaros Michał

53. Jastrzębski Leszek

54. Kaczor Roman

55. Kamińska Bożena

56. Karpiński Włodzimierz

57. Katulski Jarosław

58. Kaźmierczak Jan

59. Kidawa-Błońska Małgorzata

60. Kierwiński Marcin

61. Kluzik-Rostkowska Joanna

62. Kłosin Krystyna

63. Kochan Magdalena

64. Kolenda-Łabuś Brygida

65. Kołacz-Leszczyńska Agnieszka

66. Kołodziej Ewa

67. Konwiński Zbigniew

68. Kopacz Ewa

69. Kopaczewska Domicela

70. Korzeniowski Leszek

71. Kozaczyński Jacek

72. Kozdroń Jerzy

73. Kozłowska Iwona

74. Kozłowska-Rajewicz Agnieszka

75. Krajewska Ligia

76. Kropiwnicki Robert

77. Krząkała Marek

78. Kudrycka Barbara

79. Kwiatkowski Krzysztof

80. Lassota Józef

81. Lenz Tomasz

82. Leszczyna Izabela

83. Litwiński Arkadiusz

84. Łapiński Marek

85. Ławrynowicz Zofia

86. Małecka-Libera Beata

87. Marczułajtis-Walczak Jagna

88. Matusik-Lipiec Katarzyna

89. Mężydło Antoni

90. Miller Rajmund

91. Mroczek Czesław

92. Mrzygłocka Izabela Katarzyna

93. Mucha Joanna

94. Munyama Killion

95. Nemś Anna

96. Neumann Sławomir

97. Niedziela Dorota

98. Niemczyk Małgorzata

99. Niesiołowski Stefan

100. Nowak Sławomir

101. Nowak Tomasz Piotr

102. Nykiel Mirosława

103. Okła-Drewnowicz Marzena

104. Okrągły Janina

105. Olechowska Alicja

106. Olszewski Paweł

107. Orzechowski Andrzej

108. Orzechowski Maciej

109. Oświęcimski Konstanty

110. Pacelt Zbigniew

111. Pahl Witold

112. Papke Paweł

113. Piechota Sławomir Jan

114. Pierzchała Elżbieta Apolonia

115. Pietraszewska Danuta

116. Pietrzczyk Lucjan Marek

117. Pięta Jarosław

118. Piotrowska Teresa

119. Pitera Julia

120. Plocke Kazimierz

121. Pomaska Agnieszka

122. Poślednia Krystyna

123. Radziszewska Elżbieta

124. Raniewicz Grzegorz

125. Raś Ireneusz

126. Rosati Dariusz

127. Rozpondek Halina

128. Rutkowska Dorota

129. Rutnicki Jakub

130. Rynasiewicz Zbigniew

131. Rząsa Marek

132. Saługa Wojciech

133. Schetyna Grzegorz

134. Sibińska Krystyna

135. Siedlaczek Henryk

136. Sikorski Radosław

137. Skowrońska Krystyna

138. Sławiak Bożena

139. Sługocki Waldemar

140. Smolarz Tomasz

141. Suski Paweł

142. Sycz Miron

143. Szczerba Michał

144. Szejnfeld Adam

145. Sztolcman Grzegorz

146. Szulc Jakub

147. Szumilas Krystyna

148. Szydłowska Bożena

149. Szymański Tomasz

150. Śledzińska-Katarasińska Iwona

151. Święcicki Marcin

152. Tomański Piotr

153. Tomczyk Cezary

154. Tomczykiewicz Tomasz

155. Trybuś Aleksandra

156. Tusk Donald

157. Tyszkiewicz Robert

158. Van der Coghen Piotr

159. Vincent-Rostowski Jan

160. Wardzała Robert

161. Wielichowska Monika

162. Witczak Mariusz

163. Witkowski Radosław

164. Wojtkowski Marek

165. Wolak Ewa

166. Wójcik Marek

167. Zakrzewska Jadwiga

168. Zaremba Renata

169. Zawadzki Ryszard

170. Zdrojewski Bogdan

171. Zieliński Maciej

172. Ziętek Jerzy

173. Żmijan Stanisław

174. Żmuda-Trzebiatowska Ewa

175. Żyliński Adam

 (wstrzymali się od głosu)

Brejza Krzysztof

Cycoń Marian

Gadowski Krzysztof

Godson John Abraham

Gut-Mostowy Andrzej

Plura Marek

Suchowiejko Wiesław

8. Wojnarowski Norbert

RUCH PALIKOTA

 

1. Banaszak Maciej

2. Bauć Piotr Paweł

3. Biedroń Robert

4. Bodio Bartłomiej

5. Borkowski Jerzy

6. Cedzyński Jan

7. Chmielowski Piotr

8. Dębski Artur

9. Domaracki Marek

10. Dziadzio Dariusz Cezar

11. Elsner Wincenty

12. Gibała Łukasz

13. Górczyński Artur

14. Grodzka Anna

15. Kabaciński Michał

16. Kępiński Adam

17. Klepacz Witold

18. Kłosowski Krzysztof

19. Kmiecik Henryk

20. Kopyciński Sławomir

21. Kotliński Roman

22. Krupa Łukasz

23. Kwiatkowski Jacek

24. Lewandowski Andrzej

25. Makowski Tomasz

26. Marcinkiewicz Małgorzata

27. Mroczek Maciej

28. Najder Jacek

29. Nowicka Wanda

30. Pacholski Michał Tomasz

31. Palikot Janusz

32. Penkalski Wojciech

33. Piątak Andrzej

34. Popiołek Zofia

35. Poznański Marek

36. Rozenek Andrzej

37. Rybakowicz Adam

38. Ryfiński Armand Kamil

39. Sajak Paweł

40. Stolarski Marek

41. Szymiec-Raczyńska Halina

42. Wydrzyński Maciej

SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

 

1. Ajchler Romuald

2. Aleksandrzak Leszek

3. Balt Marek

4. Bańkowska Anna

5. Czerniak Jacek

6. Garbowski Tomasz

7. Iwiński Tadeusz

8. Joński Dariusz

9. Kamiński Tomasz

10. Łybacka Krystyna

11. Miller Leszek

12. Napieralski Grzegorz

13. Olejniczak Cezary

14. Ostrowski Artur

15. Prządka Stanisława

16. Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata

17. Tomaszewski Tadeusz

18. Wenderlich Jerzy

19. Wontor Bogusław

20. Wziątek Stanisław

21. Zaborowski Zbyszek

22. Zbrzyzny Ryszard

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

1. Bury Jan

2. Gos Marek

3. Pawlak Waldemar

4. Racki Józef

5. Smolarz Henryk

6. Żelichowski Stanisław

(wstrzymał się od głosu)

Borkowski Krzysztof

***********

W związku z ogromnym naciskiem, jakim w PO została poddana tzw. frakcja konserwatywna (gdzie Godson się wstrzymał, a "lider" Gowin zagłosował przeciwko niepełnosprawnym) postanowiłem opublikowac również listę 14 posłów tej partii, kórzy - stawiając podstawowe prawo człowieka, prawo do życia ponad groźbami Donalda Tuska - pozostali przy swoich poglądach:

 

1. Adamczak Małgorzata

2. Biernacki Marek

3. Borowiak Łukasz

4. Budnik Jerzy

5. Fabisiak Joanna

6. Grad Mariusz

7. Koźlakiewicz Mirosław

8. Kulesza Tomasz

9. Lamczyk Stanisław

10. Pępek Małgorzata

11. Pluta Mirosław

12. Tomczak Jacek

13. Ziemniak Wojciech

14. Żalek Jacek

Opublikowano: 24.10.2012 21:40.
Autor: francesco
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem świadomym Polakiem, Europejczykiem i obywatelem tego świata. Możesz mnie też nazwać czujnym recenzentem rzeczywistości.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @1maud Polecam mój tekst z GPC na ten temat...
  • @WYWCZAS Nie wnikam w zasadność argumentów jakie padły w tej dyskusji u Wildsteina. Uważam...
  • @P ZAREMBA Gwoli ścisłości, bo mnie tak jak Muchę najbardziej poruszyło sprowadzenie...

Tematy w dziale