49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
502 odsłony

Przed Świętem Niepodległości o Rotmistrzu Pileckim

Wykop Skomentuj6

10 września 2010 r. Fundacja Paradis Judaeorum ogłosiła konkurs na esej/artykuł/utwór pod hasłem „Rotmistrz Witold Pilecki – dla mnie, dla Polski, dla świata”. Rozstrzygnięcie konkursu 11 listopada.

O warunkach uczestnictwa w konkursie, nagrodach dla zwycięzców itd. dowiedzieć się można z punktu 10. materiału dostępnego pod adresem:

http://mementomori.salon24.pl/227733,przypomnijmy-o-rotmistrzu-konkurs-i-nie-tylko

Do chwili gdy piszę te słowa, zaproszenie do naszego konkursu przekazało między innymi wszystkich szesnaście Kuratoriów Oświaty, trzy szkoły wyższe (KUL, UŁ, WAT), Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, krajowe i polonijne internetowe fora oraz portale literackie i dyskusyjne, stowarzyszenia, a także wiele pojedynczych osób, które uczestniczą w akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”), i które tę Sprawę traktują jako naszą wspólną, apolityczną inicjatywę społeczeństwa obywatelskiego.

Linki do stron, na których można znaleźć ogłoszenia o konkursie, a także linki do prac zgłoszonych na konkurs, dostępne są w aktualizowanym niemal co dzień profilu naszej akcji w serwisie Facebook (żeby się z nimi zapoznać, nie trzeba się na tam logować):

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Choć od rozpoczęcia konkursu upłynął miesiąc, zgłosiło się dotąd jedynie troje autorów, którzy stanęli w szranki. Oby do 5 listopada, kiedy upływa termin nadsyłania zgłoszeń, pojawiło się wielu następnych.

Wszystkim tym, którzy nie czują się na siłach, albo nie mają natchnienia lub czasu, by w konkursie wziąć udział, przypominam, że można wesprzeć Sprawę na wiele sposobów. Najprostszym jest złożenie podpisu pod apelem do europosłów, który na razie podpisało niemal tysiąc stu internautów:

http://www.petycje.pl/4376

Może i wśród waszych znajomych są tacy, których stać na podpisanie petycji.. Spytajcie.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale