49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
1241 odsłon

Rotmistrz Pilecki Mistrzem

Wykop Skomentuj1

W ciągu ponad roku apel w sprawie europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem poparło tysiąc dwieście osób. Wierzę, że w 110. Urodziny Rotmistrza liczby podpisów pod naszą petycją nie będziemy musieli się wstydzić.

Wierzę w to pomimo niesprzyjających okoliczności, z którymi się wciąż borykamy. Przed dwoma tygodniami ośmieliłem się stwierdzić, że Rotmistrz zasługuje co najmniej na milion polskich podpisów i że osiągnięcie owego celu zależy od tego, czy każdego z nas stać będzie na minimum inicjatywy w tej sprawie (zob.http://mementomori.salon24.pl/250868,przypomnijmy-o-rotmistrzu-podpisami ).

Dziś raz jeszcze powtarzam apel, który rozszedł się szerzej dzięki niedawnej depeszy Polskiej Agencji Prasowej (zob.http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,81048,8682109,Petycja_ws__europejskiego_Dnia_Bohaterow_Walki_z_Totalitaryzmem.html ): przekazujcie zaproszenie do wsparcia petycji znajomym! Drukujcie jej tekst i zachęcajcie do składania podpisów tych, którzy nie są biegli w korzystaniu z Internetu! W ten sposób w ciągu najbliższego półrocza będziemy w stanie „przypomnieć o Rotmistrzu” na masową skalę. Dla porządku przypomnę, że tekst petycji znaleźć można pod adresem:

http://www.petycje.pl/4376

W przededniu wyprawy na Dolny Śląsk - na zaproszenie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie mam 6 grudnia b.r. mówić o Rotmistrzu i naszej akcji podczas Święta Dobroci (odwiedzę także Wrocław i Jaworzynę Śląską) – przejrzałem komentarze, które pojawiły się obok złożonych dotąd podpisów pod naszą petycją. Stwierdziwszy, że są one równie pouczające, jak pokłosie niedawnego konkursu na esej/artykuł/utwór na temat „Rotmistrz Witold Pilecki – dla mnie, dla Polski, dla świata” (zob.www.michaltyrpa.blogspot.com ), doszedłem do wniosku, że nie od rzeczy będzie zachęcić czytelników do zapoznania się z owymi komentarzami. Dziękuję autorom-sygnatariuszom za chwilę zadumy i ciekawe wnioski, do których skłoniła mnie ta lektura.

Poniżej zebrane w kolejności chronologicznej komentarze do naszej petycji. Zachętę do zapoznania się z nimi wysłałem - po opublikowaniu niniejszego tekstu - na adresy europosłów i do wiadomości mediów.

Serdecznie popieram!

Popieram i jednocześnie dziwię się,że ktokolwiek z Polaków może być przeciw.

mam nadzieję, ze będą bardziej kumaci, niż ci z PO w EU poprz. /22 os/ które głosowały "przeciwko"przez rzekomą pomyłkę

bezdyskusyjnie popieram!

Uczcijmy bohatera... Jestem bezdyskusyjnie ZA...

Absolutnie T A K !

Należy oddac cześć bohaterowi.

Nie wolno nam zapomnieć o Ludziach, którzy za nasze tu i teraz złożyli siebie w ofierze. Pamięć to elementarna powinność wobec Nich.

Mam nadzieję,że już więcej nie będę musiała podpisywać żadnej petycji, bo to wstyd, aby wciąż bezskutecznie prosić. TO MU SIĘ OD NAS NALEŻY!

Życzę dalszej determinacji p. Tyrpie!

Trzeba pamietac o bahaterach broniacych godnosci ludzkiej i honoru Polaków. Trzeba pamietac o wielkich Polakach.Trzeba pamietac o wlasnych bohaterach.

Orpocz piltyk historycznych roznych panstw sa jeszcze fakty, wartosci i prawdy niepodwazalne

Popieram inicjatywę.

Jestem ZA

17 września Piotrkowianie upamiętnią Rotmistrza nadając Jego imię Rondu przy Sulejowskiej

Inicjatywa godna poparcia ponieważ wciąż za mało w Europie mówi się o roli jaką Polacy spełnili w walce z komunizmem i nazizmem.

Inicjatywa godna poparcia, postać niezwykła i zasługująca na powszechną pamięć - oczekuję działań na poziomie PE

Z wielką przyjemnością popieram kandydaturę tego Wielkiego Polaka.

prosze zbierajcie pieniadze na scenariusz do filmu i potem na jego realizacje w wersji angielsko - jezycznej. Swiat anglojezyczny musi o nim wiedziec!

Popieram całym sercem- historia rotm. Pileckiego jest mi bliska.

Oczywistym jest chyba, że wniosek w całej rozciągłości popieram

Witold Pilecki zdecydowanie zasługuje na to by istnieć w narodowej swiadomości

Chwała Bohaterom!

Rotmistrz Pilecki to dumny syn wolnej Polski i heroiczny przykład protestu przeciwko zniewoleniu i totalitaryzmowi.

Jeśli my na ziemi zapomnimy o nich ty Boże w niebie zapomnij o nas

 plk Pilecki zlozyl swoje zycie na oltarzu Ojczyzny. Heroizm: oddal, zycie za wiernosc prawdzie.

Bo Rotmistrz Pilecki wielkim człowiekiem był!

Jozef Pilsudzki: Jezeli nie bedziemy pamietac o przeszlosci, nie zasluzymy przyszlosci.

"Prawda, nigdy nie umiera" - Pamiętajmy...

Już raz "nasi" Europosłowie zaprzepaścili szansę na przegłosowanie podobnej rezolucji. hańba im. Mam nadzieję, że tym razem się uda

Popieram.

Z mojego miasta pochodził "oskarżyciel".Proszę "PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU

zdecydowanie popieram tą inicjatywę, gdyż społeczeństwu Europejskiemu potrzebne są wzorce i pamięć o takich osobach jak Rotmistrz Pilecki

Znam postać Rotmistrza Pileckiego od wielu lat. Ciekawe, że na zachodzie jest bardziej znany niż w Polsce. Taki urok komunizmu.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale