Blog
Memento mori..
Michał Tyrpa
Michał Tyrpa inicjator akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki")
49 obserwujących 385 notek 385342 odsłony
Michał Tyrpa, 8 października 2012 r.

"PILECKI NA WAWEL" na Słowacji i Białorusi

Wawel od zachodu (fot.Michał Tyrpa)
Wawel od zachodu (fot.Michał Tyrpa)

Temat przemilczany przez opiniotwórcze media ogólnopolskie zaistniał na Białorusi, na Słowacji, oraz na falach diecezjalnego radia z Łomży.

W materiale pt. „Rotmistrz Pilecki zasłużył na Wawel” opublikowanym 28 września 2012 r. na stronie www.michaltyrpa.blogspot.com poinformowano o reakcjach krakowskiej Kurii Metropolitalnej, Instytutu Pamięci Narodowej i Kancelarii Prezydenta RP, na list Fundacji Paradis Judaeorum odnośnie pochowania szczątków rtm.Witolda Pileckiego z najwyższymi honorami państwowymi w Katedrze Wawelskiej.

Tymczasem wzrasta liczba uczestników facebookowego wydarzenia pt. „PILECKI NA WAWEL”. Pojawiają się także kolejni sygnatariusze z Polski, Norwegii, Irlandii, Grecji i Niemiec, którzy składają podpisy pod Oświadczeniem Wolontariuszy Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” z 25 września 2012 r.

Temat objęty ścisłą cenzurą w niektórych mediach w Polsce zainteresował m. in. największą gazetę na Białorusi „Nasza Niwa” oraz trzeci co do wielkości dziennik na Słowacji „SME”.

3 października b.r. łomżyńskie diecezjalne Radio Nadzieja rozmawiało z inicjatorem akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let's Reminisce About Witold Pilecki”). Do odsłuchania pod adresem:

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151028662630876

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

 Zob. także:

http://mementomori.salon24.pl/posts/

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

darmowy hosting obrazków Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki on Facebook. Doświadczając kolejnych erupcji Inferno Polonico, przed oczami duszy widzę Witolda Pileckiego, który do nas, wolontariuszy akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki mówi"), mówi:"Z powodu mojego imienia będą was nienawidzić" (Mt 24,9)

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @SIŁACZKA On też miał s w o j e r a c j e ! Więcej empatii, Siłaczko! I odrobinę...
  • @SIŁACZKA Empatia. I podziw. To jest to, czego wciąż nam brakuje... Co teraz odważny...
  • @ERYK TOBIASZ Tak się zastanawiam (to wciąż dla mnie zagadka), co może kierować tego typu...

Tematy w dziale