50 obserwujących
385 notek
423k odsłony
  671   0

"PILECKI NA WAWEL" na Słowacji i Białorusi

Wawel od zachodu (fot.Michał Tyrpa)
Wawel od zachodu (fot.Michał Tyrpa)

Temat przemilczany przez opiniotwórcze media ogólnopolskie zaistniał na Białorusi, na Słowacji, oraz na falach diecezjalnego radia z Łomży.

W materiale pt. „Rotmistrz Pilecki zasłużył na Wawel” opublikowanym 28 września 2012 r. na stronie www.michaltyrpa.blogspot.com poinformowano o reakcjach krakowskiej Kurii Metropolitalnej, Instytutu Pamięci Narodowej i Kancelarii Prezydenta RP, na list Fundacji Paradis Judaeorum odnośnie pochowania szczątków rtm.Witolda Pileckiego z najwyższymi honorami państwowymi w Katedrze Wawelskiej.

Tymczasem wzrasta liczba uczestników facebookowego wydarzenia pt. „PILECKI NA WAWEL”. Pojawiają się także kolejni sygnatariusze z Polski, Norwegii, Irlandii, Grecji i Niemiec, którzy składają podpisy pod Oświadczeniem Wolontariuszy Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” z 25 września 2012 r.

Temat objęty ścisłą cenzurą w niektórych mediach w Polsce zainteresował m. in. największą gazetę na Białorusi „Nasza Niwa” oraz trzeci co do wielkości dziennik na Słowacji „SME”.

3 października b.r. łomżyńskie diecezjalne Radio Nadzieja rozmawiało z inicjatorem akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let's Reminisce About Witold Pilecki”). Do odsłuchania pod adresem:

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151028662630876

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

 Zob. także:

http://mementomori.salon24.pl/posts/

Zobacz galerię zdjęć:

Brama Auschwitz II - Birkenau (fot.Michał Tyrpa)
Brama Auschwitz II - Birkenau (fot.Michał Tyrpa) Srebrna moneta wydana przez NBP na wniosek Fundacji Paradis Judaeorum
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale