Blog
Memento mori..
Michał Tyrpa
Michał Tyrpa inicjator akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki")
49 obserwujących 385 notek 385342 odsłony
Michał Tyrpa, 30 listopada 2012 r.

Przypomnijmy o Rotmistrzu - nowe strony

W listopadzie 2012 r. w ramach akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”), Fundacja Paradis Judaeorum zainicjowała w serwisie społecznościowym Facebook nowe strony tematyczne i edukacyjne.

Akcja społeczna „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) trwa od stycznia 2008 r. Informacje na temat Fundacji Paradis Judaeorum znaleźć można m. in. pod adresem: http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=176843

W miesiącu pamięci narodowej Fundacja Paradis Judaeorum zainicjowała w serwisie społecznościowym Facebook nowe strony:

1) „Rotmistrz Pilecki zasłużył na Wawel”

http://www.facebook.com/pages/Rotmistrz-Pilecki-zas%C5%82u%C5%BCy%C5%82-na-Wawel/437074299681429

2) „Polsko-żydowska niepamięć”

http://www.facebook.com/pages/Polsko-%C5%BCydowska-niepami%C4%99%C4%87/216862191781092

3) „Związek Organizacji Wojskowej”

http://www.facebook.com/pages/Zwi%C4%85zek-Organizacji-Wojskowej/291695394283525

4) „Tajna Armia Polska”

http://www.facebook.com/TajnaArmiaPolska

Ludzie ciekawi, rozumni, nie pozbawieni minimum dobrej woli znajdą w materiałach prezentowanych na owych stronach odpowiedzi na nurtujące ich pytania i rozwieją wątpliwości. To ważne zwłaszcza w kontekście szerzenia przez niektóre osoby kłamstw i pomówień na temat Fundacji Paradis Judaeorum, porażającej ignorancji rozmaitych mentorów, oraz kampanii nienawiści przeciwko akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

Tak jak w przypadku Oświadczenia Wolontariuszy Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” z 25 września 2012 r., osoby zainteresowane mogą dołączyć do grona sygnatariuszy zamieszczonego na głównym facebookowym profilu akcji Listu Otwartego do Zofii Pileckiej-Optułowicz i Andrzeja Pileckiego z 24 listopada 2012 r. Podpisy, wedle schematu: imię, nazwisko, zawód/funkcja, miejscowość, zamieszczamy w formie komentarzy (uwaga! facebookowe „polubienie” nie jest równoznaczne ze złożeniem podpisu!) tutaj:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151268055888259.484119.300842628258

Na koniec jeszcze jedna uwaga natury ogólnej. Fundacja Paradis Judaeorum od siedmiu lat walczy z manipulacjami i promuje to, co w polskiej historii najpiękniejsze, co w polskiej historii najszlachetniejsze. Zapraszając do zapoznania się z zawartością nowo powstałych facebookowych stron, obiecujemy, że nigdy nie przestaniemy zmuszać do myślenia. I przenigdy nie zgodzimy się na to, aby określenie „polski patriota” stało się synonimem tępoty, partyjniactwa, bezmyślności, kolesiostwa, lenistwa i zadufania. Jesteśmy to winni Bohaterom.

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Zob. także:

http://mementomori.salon24.pl/posts/

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

darmowy hosting obrazków Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki on Facebook. Doświadczając kolejnych erupcji Inferno Polonico, przed oczami duszy widzę Witolda Pileckiego, który do nas, wolontariuszy akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki mówi"), mówi:"Z powodu mojego imienia będą was nienawidzić" (Mt 24,9)

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @SIŁACZKA On też miał s w o j e r a c j e ! Więcej empatii, Siłaczko! I odrobinę...
  • @SIŁACZKA Empatia. I podziw. To jest to, czego wciąż nam brakuje... Co teraz odważny...
  • @ERYK TOBIASZ Tak się zastanawiam (to wciąż dla mnie zagadka), co może kierować tego typu...

Tematy w dziale