Blog
Wolna Europa? Zdemoralizowanym mediom - NIE!
michael
michael Z uporem szykuję "Historię gospodarczą III RP"
27 obserwujących 292 notki 396181 odsłon
michael, 26 kwietnia 2007 r.

Doktryna hałasu w historii gospodarczej III RP, czyli Lord Vader

W Rzeczpospolitej Polskiej obowiązuje DOKTRYNA HAŁASU: - Gdy tylko pojawia się szansa pokazania, albo załatwienia jakieś ważnej dla Polski sprawy, natychmiast podnosi się straszliwy hałas.

Jak się robi hałas? Oto przepis kuchenny:
Dziennikarka rozmawiała z Waldemarem Kuczyńskim, a Rzeczpospolita (26.04.07 nr 98) zamieściła relację z tej rozmowy w necie, nie wiem czy w papierowym wydaniu.
Tytuł tego wywiadu:
Jarosław Kaczyński jest jak Lord Vader, Książę Ciemności.

Zastosujmy trick zwany podstawieniem.
Przeniosłem ten tekst na dysk twardy i jednym zręcznym ruchem, zamieniłem w całym tekście imię Jarosław na Waldemar, a nazwisko Kaczyński na Kuczyński.
Tylko kosmetyczna korekta, fonetycznie nieznaczna.
Pan zastępuje Pana, nic więcej.
Czytam nowy tekst. Ma on teraz tytuł:
Waldemar Kuczyński jest jak Lord Vader, Książę Ciemności.

Czytam, wszystko pasuje doskonale, opinie, charakterystyki. Pan Waldemar jest człowiekiem władzy, ministrem w rządzie premiera Mazowieckiego. Pochodzi z tego samego solidarnościowego ruchu, który rzekomo obalił komunę. Czyta się dobrze. Żadne sformułowanie nie budzi zdziwienia, może oprócz jednego. Wątpię tylko, czy Jarosław Kaczyński zdobyłby się na jedną z przytoczonych wypowiedzi, robię szybko małą wstawkę, łatwo ją Państwo zauważą, nawet nie będę jej wyróżniał, od razu zacytuję nową treść:
Aleksander Kwaśniewski jest dobrym człowiekiem. Może się spić czy minąć z prawdą, ale nie ma złości w środku. Czułbym się bezpieczniej w kraju rządzonym przez niego, niż w Polsce rządzonej przez koalicję Platformy Obywatelskiej i SLD, najbardziej wsteczną i paskudną kombinację sił politycznych, jaką wydał ten naród”.
Ładne, prawda?

Podałem przepis kuchenny, taki test na wykrywanie obelg i potwarzy, użytych w formie etykiet.
Obelżywe etykiety wiszą na każdym jednakowo dobrze, świetnie pasują, nawet bez kleju.
Test polegający na podstawieniu doskonale to wykrywa. Jak w piaskownicy.
Waldi powie na Jolkę „Gupia”, albo na Karolka „Gupi”. Bez różnicy.

W pierwszej wersji tekst wywiadu wygląda na opowieść Mędrca, który objawia bezdyskusyjną Prawdę. A propos, podobno Prawda już w Moskwie się nie ukazuje. Cóż, Stary Mędrzec może sobie pozwolić na mały anachronizm.

W drugiej wersji tekst nagle staje się obelżywą kalumnią, kłamstwem, bolesnym dowodem zdziczenia politycznego, dowodem bolszewizmu rządzącej koalicji. Przy okazji spostrzegam, że nigdy ze strony pisowej nie słyszałem wypowiedzi, ani opinii w podobnym w stylu, nie widziałem takich etykiet. Ale to jest inna bajka.

I wybucha Hałas. Już widzę jak Waldi ściga Rzeczpospolitą po sądach, a eurodeputowany Bronisław Geremek stawia wniosek w Strasburgu o wznowienie prac Trybunału Norymberskiego. Powód jest bezsporny: - Faszyści w Polsce podnoszą zakrwawione łby. Rosjanie nadal są prześladowani w Auschwitz. Nie wiem tylko, jaki będzie miał Waldi pomysł, czy będzie ścigał od razu całą Rzeczpospolitą Polską, czy tylko gazetę, tfu, dziennik, o Boże, czasopismo Rzeczpospolita. Pewnie zapyta Geremka.

Chyba jednak ścigana będzie Rzeczpospolita Polska, bo wtedy będzie można pomyśleć o jej ukaraniu, zastosowaniu jakiegoś embarga, sankcji politycznych ze strony Unii Europejskiej. Może da się anulować polskie prawo veta? Może uda się powstrzymać finansowanie rozwoju infrastrukturalnego Polski, ze środków Unii Europejskiej. Może, jak uda się przekonać Parlament Europejski, że to Polska wywołała II Wojnę Światową - to wtedy Polska nie dostanie tych 40 miliardów euro. Może wtedy Mistrzostwa Europy w 2012 roku zakończą się wielką polską klapą.
Może wreszcie będzie spokój na wschodniej granicy i już na zawsze nad Rospudą będą kukać sowy. Taka perspektywa aż kusi. Wtedy Polska wróci do szeregu, nie będzie udawać szóstego, co do wielkości, państwa należącego do Unii Europejskiej. Nie będzie próbowała korzystać z przysługujących jej w Unii uprawnień. Będzie wreszcie grzecznie korzystać ze swojego prawa do milczenia.
Wszystko jasne „Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica”. Wreszcie car Putin, tuż przed zakończeniem kadencji będzie mógł odnieść wielki sukces swojej imperialnej polityki. Podpisze wielki traktat z Niemcami, normujący dobre relacje pomiędzy Republiką Europejską a Rosją, a ten operetkowy priwislański kraik nie będzie już nigdy w niczym przeszkadzał. A car Putin będzie mógł spokojnie zdyskontować wygraną wojnę z Polską i przyzwoicie zorganizować sprawę sukcesji carskiej władzy.
Tak jak wykorzystał wielki hałas w Czeczenii do przejęcia władzy po Jelcynie.

Wielka polityka wróci na Geremkowe Salony
.
Pułtusk wreszcie zmieni nazwę na Całyschetyna.
Salon24 będzie wreszcie zamknięty, a wybrani na Agorze czołowi socjalistyczni blogerzy dostaną pokoik na Czerskiej z telefonem na korbkę, ale bez Internetu.
Wszystko wróci do normy.
Premier Belgii Guy Verhofstadt proponuje projekt nowej europejskiej konstytucji, przekształcającej Unię Europejską w Stany Zjednoczone Europy albo Republikę Europejską, czyli jedno państwo europejskie. Jest to wariant, któremu prezydent Lech Kaczyński wyraźnie się przeciwstawia. Może na tym polega najfatalniejsze wstecznictwo rządzącej w Polsce koalicji? Może o to chodzi Międzynarodówce Socjalistycznej?
Czy ta fikcja polityczna nie jest, aby przesadna?

Nie jest przesadna. Historia III Rzeczpospolitej zdaje się potwierdzać, że gdy tylko pojawia się szansa pokazania, albo załatwienia jakieś ważnej dla Polski sprawy, natychmiast podnosi się straszliwy hałas.

Zajmuję się projektem napisania porządnej Historii Gospodarcze III Rzeczpospolitej, taki mam cel. Przygotowuję odpowiednią dla blogu formułę strukturyzacji tematu, chciałbym rozsądnie przedstawić plan pracy, zaproponować najważniejsze zagadnienia. Zapraszam do udziału, proszę o pomoc wszystkich, którzy wierzą, że ta praca ma sens i może dobrze przysłużyć się Polsce.

Zacząłem anegdotką nieco political fiction, bo wzburzyła mnie intensywność i wysoki stopień koordynacji hałasu, wzniecanego przez armię wujka bronka.
Barwa etyczna tego hałasu jest dla mnie obrzydliwa, bezwzględność ataku wymierzonego w fundamentalne interesy polskiej racji stanu jest alarmująca.
Nie chcę dalej tej anegdoty rozwlekać, ale ta prowokacja wujka Bronka w Strasburgu, … Obrzydliwe wykorzystywanie samobójstwa pani Blidy,...
Tysiące różnych pretekstów, by sypać piach w tryby, zniesławiać, blokować, sabotować, …
A ten wywiad, to już nadmiar…
I ten klangor złości, nienawiści,...
Nawet moje artyleryjskie ucho ścierpieć tego nie może.

Ten hałas ma jednak bardzo porządne korzenie w historii III RP.
Zaproponuję teraz bardzo zwięzłą argumentację, która może, jak mi się uda, to przy okazji troszeczkę objaśni, na czym ten projekt polega. W skrajnie skondensowanej pastylce:
Przemiana ustrojowa w rzeczywistości zainicjowana była w Polsce reformą Wilczka -Rakowskiego. Czytałem w celi, rok temu, zamieszczoną we Wprost recenzję książki dotyczącej tej reformy. Głównym zarzutem przeciwko tej reformie jest wykorzystanie jej jako tunelu do przemycenia komunistycznej nomenklatury w nowy świat gospodarki wolnorynkowej. Jeszcze komuna, a już gospodarka wolnorynkowa. Taka hybryda.

Reforma zwana "Reformą Balcerowicza" uważana jest dzisiaj w świadomości opinii publicznej za kompletny program przekształcenia Polski.

Guzik prawda!

Zakres reformy jest znacznie szerszy, ale za to zapomniany:
Wygląda to mniej więcej tak:
Było to kilka reform robionych równocześnie, ale równolegle, były one izolowane systemowo, budowano coś na kształt kilku Rzeczpospolitych w jednym kraju.
1. Polityczna reforma ustrojowa - kojarzona z powstaniem Senatu, nowego Sejmu i ukształtowanie nowego systemu wyborczego, reforma administracji rządowej.
2. Reforma Samorządowa,
3. Utworzenie rynku pieniężnego - to jest Plan Balcerowicza, zawierający reformę systemu bankowego i ustanowienie światowych standardów w tym systemie.
4. Korekta systemu sprawiedliwości...
5. Reforma czwartej władzy:  likwidacja cenzury, uwolnienie rynku środków masowego przekazu, ustanowienie państwowego systemu koncesyjnego na tym rynku.
6. Reforma ustroju gospodarczego Polski znana jako prywatyzacja. Nigdy nie była nazywana reformą, znana jest pod hasłami "przekształceń własnościowych", "prywatyzacji" - PPP i NFI. Jest to najbardziej tajemnicza, skomplikowana część historii przemian w Polsce.

Przestrzeń tej ostatniej "reformy" jest miejscem, w którym trzeba szukać wylotu tunelu, przez który teleportowała się oligarchia komunistyczna. Tu splatają się interesy międzynarodowych grabieżców ekonomicznych (pasożytów rynków wschodzących), ze wszystkimi interesami i interesikami.

Mogę to opowiedzieć tak:
- Oczy opinii publicznej i wszystkich populistów polskich skupione są na Leszku Balcerowiczu - "Balcerowicz musi odejść".
Jest to jałowy kierunek ataku, bo pas transmisyjny najbardziej ciemnych interesów, wylot tunelu ratunkowego komunistycznej nomenklatury znajduje się w przestrzeni "reformy" nr 6.
A najbardziej gorącym, wręcz płonącym elementem tego systemu był jego styk z wylęgającym się systemem finansowo-bankowo-ubezpieczeniowym.

Ministrem doradcą premiera Mazowieckiego, ponoszącym bezpośrednio odpowiedzialność polityczną za sposób zagospodarowania tej przestrzeni był personalnie Waldemar Kuczyński.
To ten pan, który udzielał dzisiaj wywiadu Rzeczpospolitej.
To ten pan, który wtedy stał przy źródle oligarchizacji systemu gospodarczego Polski.

I jeszcze jedna recenzja: 
- Najbardziej wolnorynkową reformą w historii Polski była jednak reforma Wilczka-Rakowskiego, mimo jej mankamentów. Później następował już tylko odwrót od wolności gospodarczej, a powrót do socjalistycznego etatyzmu.

Tak naprawdę, za najważniejszą przestrzeń reform ustrojowych Polski odpowiedzialny był neo-socjalistyczny salon Bronisława Geremka, który był wtedy faktycznie najważniejszą osobą w Państwie. Waldemar Kuczyński był lwem tego salonu, lwem konstruktorem wizji systemu gospodarczego naszego kraju, działającego do dzisiaj. Nie wiem, czy pan Waldemar w tym czasie tylko brylował w Salonach, a buty szyli Polsce inni faceci. Może. Ale Waldemar Kuczyński jest formalnie Ojcem Chrzestnym tego oligarchicznego układu, któremu teraz ktoś rzucił wyzwanie.

Nie dziwię się temu jadowi i nienawiści całej armii Salonu Wujka Bronka.
Nie dziwię się, że ten salon jest cichym integratorem naturalnej koalicji Platformy Obywatelskiej, SLD i ich asocjacji.
Nie dziwię się że w tym Hałasie, ta koalicja interesów śpiewa zgodnie, jak jeden "jednolitofrontowy" chór.

Wydaje się, że nie chodzi o lustrację agentury, ale chyba o lustrację jej pieniędzy.

Tu chodzi o naprawdę duże pieniądze.

Takie są niektóre hipotezy projektu historii gospodarczej III RP, najprawdopodobniej możliwe do udowodnienia.
mil@mail2michael.com

Powrót do:

POLSKA RACJA STANU. PROBLEMY PODSTAWOWE: - Czy gatunek Europejczyków przetrwa?  <<->> najnowszego tekstu

Opublikowano: 26.04.2007 20:54.
Autor: michael
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jesteśmy skazani na rzetelną analizę naszych korzeni, sumienną refleksję filozoficzną i na skrupuatne wyciąganie praktycznych wniosków. Jestem więc wyrachowanym przeciwnikiem poprawności politycznej, bo wpycha ona w arogancką gnuśność myśli, wiąże stereotypami i mistyczną wiarą w trujący urok haseł - pięknych tylko od frontu. Tak myślę o przyszłości.

Geo Visitors Map
who's online

Mój e-mail: mil@mail2michael.com
michael: http://michael-rwe.blogspot.com
michael: http://michael-wolnaeuropa.blogspot.com/

image
Rosyjska wytwornica gęstej mgły

image
image

Ptak nielot, zwany limitem
Linki do moich poprzednich postów:

225. DEBILIZM POLSKIEGO ŻYCIA PUBLICZNEGO
224. Popyt na Janusza Palikota
223. Andrzej Wajda - Oligarcha demodernizacji Polski
222. O co chodzi, początek konstruktywnej propozycji
221. Ustawa o zwalczaniu przemocy w rodzinie
220. Fine tuning, Odsłona IV Zero tolerancji do myślenia
219. Fine tuning, Odsłona III Czy nowa konstrukcja?
218. Fine tuning, Odsłona II Zwariowani liberałowie
217. Fine tuning, Odsłona I Noworoczne rozmowy
216. Fine tuning. Subtelnego zestrojenia życzę!
215. Czy polska prawica jest bezjajeczna?
214. Sprawa hazardu? To nie żadna afera, to propaganda.
213. 28 lat
212. Wszczepienie odporności na dziejące się zło
211. Świadomość geopolityczna, na kilka dni przed...
210. Czas na projekt Rzeczypospolitej.(IGP)
209. Musimy zorganizować think tank, by Polskę odzyskać
208. Strategia wyborcza - Europejskie wybory (IGP)
207. Kombinacja operacyjna Dziennika przeciwko gospodarce
206. PAMIĘĆ i TOŻSAMOŚĆ. Treść polskiej polityki (IGP)
205. DUPEK STANU
204. SAISONSTAAT. Treść polskiej polityki (IGP)
203. Przyczynek do polskiej geopolityki. (IGP)
202. DEMORALIZUJĄCE CECHY FAŁSZYWYCH DIAGNOZ
201. Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy.
200. Okrągły Stół, biskup Bronisław Dębowski i Angela Merkel
199. KTO TRZYMAŁ SMYCZ – AGENCI CZY DYSYDENCI?
198. Światowy problem: OBAMA. Treść polskiej polityki VII IGP
197. Z tym rosyjskim gazem idzie w parze parę lip.
196. EPIGONIA [1]
195. WYBIERZMY MĄDRZE. Treść polskiej polityki. - Część VI
194. Nowa "Euforia"
193. FATALNA FIKCJA*). Część V (IPG)
192. Treść polskiej polityki - wariant motywacyjny. Część IV
191. List z podróży
190. Treść polskiej polityki. Bez złudzeń - pożegnanie z mitami.
189. Treść polskiej polityki. Część II (IPG)
188. Gruzja jest testem. Cel jest dalej - Treść polskiej polityki
187. Gruzja jest testem. Cel jest dalej
186. XXI wiek - program pozytywny (IGP).
185. Aresztowanie Wojciecha Sumlińskiego
184. Czy grozi nam pełzająca ewolucja w stronę zła? (IGP)
183. RUCH FUNKCJONARIUSZY. (IGP)
182. Polska doktryna obronna w ścieku TVN
181. Polska doktryna obronna (IGP)
180. BOLSZEWIZATOR
179. Kombinacja operacyjna "Dziennika"
178. Dlaczego rząd Donalda Tuska musi odejść?
177. II Apel Aspiryny
176. Przyczynowość i przypadkowość w historii (IGP)
175. Ptak nielot, zwany limitem (IGP)
174. Jak zorganizować Polskę (IGP)
173. Instytut Geopolityki Polskiej (IGP)
172. Sprawa Bolka.*)
171. Eurotalibowie i katyńscy strzelcy
170. Fundamentalne pomieszanie porządków...
169. Gruby błąd Erazma...
168. Art. 10 ust. 1. Ustrój Rzeczypospolitej...
167. Systemy ustrojowe. Czy wszyscy okuliści są kłamcami?
166. Systemy ustrojowe Rzeczpospolitej.
165. Niebezpieczna równość, groźna wolność...
164. Zegarmistrz światła kolorowy.
163. Czy można żyć z dziurą w głowie?
162. Bardzo ważny temat geopolityczny
161. Król oblał egzamin
160. 3 Maj. Dzień Polskiej Racji Stanu
159. Zdefiniować wroga politycznego, aby go pokonać
158. Duby Smalone
157. Cenzura. Tybet w Europie.
156. Wracam do przerwanego wątku,...
155. OBCY
154. Słowo o tym konkretnym bojkocie.
153. Popieram protest
152. Incitatus, pierwszy koń mianowany senatorem
151. Sejm wybrał. A jak teraz zagwarantować sukces?
150. Ponawiam rekomendację. Nie głosować za ratyfikacją.
149. Jak wybrać kartę, która zagwarantuje sukces?
148. Powiem jedno. Ja na miejscu Jarosława Kaczyńskiego...
147. O Traktacie Lizbońskim i Margaret Thatcher. Rekomendacja
146. Margaret Thatcher i iluzje XXI wieku
145. Margaret Thatcher: "UE jest skazana na niepowodzenie,
144. Marzec 2008. Staranna analiza wydarzeń
143. Marzec 2008 Polska Sprawa Narodowa
142. Pomieszanie porządków.
141. Debata o prawicy - mieszanie porządków.
140. Czerwony Kapturek 66
139. Oszukana demokracja cd
138. Słuchałem dzisiaj przemówienia Jarosława Kaczyńskiego
137. Jerzy Czartoryski "Czarna Lista" Ministra Sikorskiego
136. "Oszukana demokracja" (Pisze się)
135. Moje boje nad Bzdurą
134. Herbert?
133. Nie ma litości dla skurwysynów
132. Eureko i postaw czerwonego sukna
131. Analizując źródło sukcesu rynkowego GW.
130. Analiza SWOT w polityce.
129. Dzisiejszy dzień dostarczył ekscytujących zdarzeń
128. OBRONA WYPRZEDZAJĄCA
127. Wyzwania XXI wieku.W zachwycie nad cudzym bełkotem.
126. Bezpieczeństwo energetyczne Europy zagrożone.
125. Bardzo ciekawa dyskusja miała miejsce.
124. Nudziarze a nauka uczciwego myślenia.
123. Nudziarze.
122. Wychowanie klasyczne
121. 2008 Ku pokrzepieniu serc
120. Siedziałem w jednej celi z mordercą
119. Analiza założeń polityki zagranicznej
118. Okiem trenera
117. Wynik meczu Polska - Rosja 0 : 12
116. Wyzwania XXI wieku. Koniec z normalnością.
115. Koniec końca świata. Sto dni jeszcze trwa.
114. 5 grudnia 2007. Urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
113. Venissa, cerebrologia, wielki plan polityczny,...
112. Prymitywne widzenie Świata. Neksjalizm.
111. Wyzwania XXI Wieku. Neksjalizm.
110. Fragmenty wiersza Mariana Hemara,... kto rządzi światem,
109. Wyzwania XXI wieku. Państwo strachu.
108. Zdziecinnienie światowych elit.
107. Wyzwania XXI wieku. Stulecie chirurgów.
106. Wyzwania XXI wieku. Przejście od CM=1 do CM=2.
105. Wyzwania XXI wieku. Ćwiczenie praktyczne.
104. Wyzwania XXI wieku. Katastrofalna prognoza dla PO.
103. Wyzwania XXI wieku. Początek klęski mitu specjalizacji.
102. Wyzwania XXI wieku. Narzędzia i mity sprawnego myślenia.
101. Anioł śmierci. Azrael? Nie, jest inny kandydat.
100. Tanie Państwo. O jakości myślenia.
99. Eureko, czyli jeden z błędów PiS.
98. Niebezpieczne mity poprawności politycznej.
97. Jak informuje najnowszy „Dziennik”.
96. Już wiem jaki jest wynik wyborów.
95. Umówmy się tak.
94. Skandal Stulecia.
93. Luźna obserwacja z życia czarnej propagandy.
92. Zapis cenzury w sprawie suwerenności Polski.
91. Sprawa polskiej suwerenności gospodarczej i politycznej.
90. Moja rada dla sztabu wyborczego PiS
89. Moja rada dla posłanki Jolanty Szczypińskiej
88. Publiczność w pewnym sensie nie zachowywała się poprawnie
87. Po debacie opowieść o oszustwie stulecia.
86. Wydarzyło się dzisiaj coś niezwykle dla Polski ważnego.
85. Tusk zaczyna mi się niepodobać.
84. Idea trójpodziału władzy.
83. Wyzwania Cywilizacji XXI wieku
82. Przedwyborcza rozmowa o Konstytucji III RP.
81. Przedwyborcze problemy i wyzwania cywilizacji XXI wieku.
80. Idiotyzm roku: - Który z polityków ma więcej do ugrania?
79. Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej
78. Idiotyzm roku? Nie! Strzał w dziesiątkę!
77. Skąd ten strach Redaktora Romana Kurkiewicza?
76. Glosa (γλώσσα)
75. O demoralizujących cechach ustroju gospodar... PRL - Cz II
74. O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL
73. Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację
72. OBYWATELSKI CERTYFIKAT ZAUFANIA
71. Osiemnastopunktowy dekalog polityczny
69. Rokita wycofał się na jakiś czas
68. Capo di tutti capi?
67. Upiorna dyskusja z myślącymi inaczej
66. Metafory i znaki szczególne „układu”
65. Rozważania o „układzie”
64. „Obywatelski Certyfikat Zaufania”. Sobotni list do „szczelo”
63. Platformy Obywatelskiej „sprzątanie po PiS”
62. Krok do przodu w zrozumieniu “układu”. (74)
61. Czego durny Giertych nie wie? (10)
60. Wywiad telewizyjny premiera. (15)
59. Bereza Kartuska im się marzy. (21)
58. Tekst w imieniu gangstera (27)
57. Skaner polityczny: - Kto będzie hegemonem prawicy? (13)
56. Słucham teraz w TVP3 posła Wierzejskiego...(28)
55. Marcinkiewicz nie powiedział, że jest podsłuchiwany (70)
54. Ujawniam plan Romana Giertycha (21)
53. Tajemnicze słowo UKŁAD. (72)
52. Żądamy drugiego procesu w Norymberdze. (16)
51. Eumenesie. (23)
50. Fachowe opinie o rządzie PiS: - Szkoda, że padają, (14)
49. Polityczne tchórzostwo Platformy Obywatelskiej, (14)
48. Wiwisekcja wyborcza.(3)
47. Michaelu, najbliższe dni będą decydujące dla Polski. (15)
46. Zaprzęganie nauki. (2)
45. Patriotyzm polskich Żydów (18)
44. Patriotyzm nie jest rasizmem. (11)
43. Patriotyzm jest jak rasizm? (28)
42. Czy RRK jest rosyjskim szpiegiem? (31)
41. Cud nad Wisłą potrzebny od zaraz! (22)
40. 13 sierpnia 2007 roku Jerzy Szmajdziński powiedział (30)
39. Ziobro ma przechlapane? (77)
38. W języku światowej wymiany myśli, ludzi i idei (5)
37. Współczesna definicja komunizmu. (22)
35. Pasożytniczy model komunizmu (10)
34. Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990. (24)
33. Opis komunizmu - diagnoza Pruskiego Sztabu (26)
32. Jakość kompetencji elit. (15)
31. Granice pojmowania rzeczywistości i jakość elit. (31)
30. Realistyczna ocena polskiego marca 1968 (29)
28. Sprawa polskiego interesu narodowego przed Sądem.(38)
27. Rodzina, praca, nauka, religia, oto przyszłość Europy. (37)
26. RACJA STANU - Czy gatunek Europejczyków przetrwa? (38)
25. Integracja europejska jest dla Polski sensownym wyborem.(6)
24. Czy integracja polityczna jest europejskim samobójstwem? (6)
23. Samobójstwo, jako ratunek przed deszczem. (4)
22. Reportaż o najjadowitszych wężach świata.(6)
21. Doczekałem się konferencji prasowej CBA. (50)
20. Alienacja władzy, czy dziennikarskie pogaduszki? (2)
19. Retoryczne pytanie: - Czy Vaclav Klaus jest oszołomem? (22)
18. Czy Vaclav Klaus, Prezydent Czech jest oszołomem? (16)
17. Dlaczego Europa nie uznaje chrześcijańskiej tradycji? (4)
16. RZECZ O WYOBRAŹNI – MISJA IV WŁADZY (36)
15. Gdzie Bukiel ma polską rację stanu? (29)
14. POLSKA RACJA STANU – Wolna Europa? (37)
13. RACJA STANU - Ważny moment historyczny. (60)
12. POLSKA RACJA STANU - Początek wyboru. (14)
11. Gospodarka Kraju jest jak chłopskie gospodarstwo. (9)
10. Tomasz Wróblewski & RobertK - unia intelektualna. (76)
09. Pytania do Pana Chaosu i profesora Sadurskiego. (12)
08. POLSKA RACJA STANU Cz I – streszczenia diagnozy. (5)
07. Bolszewickie kłamstwo – gdzie przyłożyć dłuto? (20)
06. Gra o sumie zerowej? (22)
05. Czemu hieny tak krążą? (11)
04. Jak Człowiek staje się niewolnikiem? (11)
03. CUDOWNA MATERIA DO BATALII POLITYCZNEJ (19)
02. Doktryna hałasu w historii gospodarczej III RP. (8)
01. Czy potrzebna jest jeszcze raz rozgłośnia polska RWE? (31)

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Krzysztofjaw napisał swój artykuł wczoraj, a ja swój nasmarowałem dzień wcześniej....
  • starman z pewnością jest głupi. I TERAZ UWAGA: JAKI ARGUMENT, TAKI KONTRARGUMENT. I jeszcze,...
  • Prezes nie jest tak durny, aby tak robić.

Tematy w dziale