Blog
Wolna Europa? Zdemoralizowanym mediom - NIE!
michael
michael Z uporem szykuję "Historię gospodarczą III RP"
27 obserwujących 292 notki 396181 odsłon
michael, 19 maja 2007 r.

UNIA EUROPEJSKA - Pytania do Pana Chaosu i profesora Sadurskieg

Na początku był Chaos
Głos do dyskusji u Maryli,
zainicjowanej przez Pana Hamburę

Szanowny Chaosie zupełnie nieźle Panu to idzie.
Zaczynam nabierać do Pana sympatii. Bo tak jest, że czasem odrobina dystansu bardzo jest potrzebna, nawet do tak ważnych spraw jak prawo, albo nawet cała Unia.
Dystans, albo pokora wobec tego co jest, co może być i jeszcze wobec tego, co o tym wiemy.

Zacznijmy tak.
Ta dyrektywa Unii o zapalniczkach jest prawdziwa. Prawdopodobnie byłoby zupełnie ciekawym zadanie, polegające na poszukaniu wszystkich dziesięciu powodów, dla których jest ona głupia.
A to jest sygnał alarmowy, świadczący o systemach Unii.
Wyraźnie piszę głupia, bo z pewnością nie jest bezprawna, może nie narusza żadnych traktatów, jest poparta jakimś logicznym rozumowaniem.
Dzieci czasem podpalają domki, trzeba chronić domki i dzieci.
Wszystko jest dobrze.

Ale tylko wewnątrz systemu prawa, który w jakiś sposób jest systemem aksjomatycznym. Wewnątrz prawa wszystko się zgadza. W każdym aksjomatycznym systemie można tworzyć dowolne konstrukcje, jakie kto zechce, byle nie łamać reguł tego systemu.

W każdym systemie można tak robić, do czasu, gdy ten system przestaje być abstrakcyjną zabawą, a zaczyna być do czegoś potrzebny, ma służyć ludziom.

System prawny jest wyłącznie narzędziem użytkowym, ma służyć ludziom i ich życiu społecznemu, musi spełniać sporo różnych wymagań pochodzących z poza tego systemu.
Na początek potrzebny jest zdrowy rozsądek i jakaś wizja, odniesienie do wartości etycznych, do wyobraźni i wiedzy o tym, jak funkcjonuje życie społeczne, mechanizmy gospodarcze i polityczne...
Porządki aksjologiczne.
Już czuję, że Chaos to wie, wynika to z tego, co Chaos napisał.

Otóż jest taka kategoria dyskusji o prawie, której wystarcza wewnętrzna spójność systemu prawnego, jest przepis, jest spójny z systemem.
W porządku. 
Koniec dyskusji.

Niestety u Szanownego Pana Sadurskiego, w czasie wczorajszej dyskusji u Maryli zauważyłem podobne nastawienie. Ogromna wiedza, prawdę ci powie, wszystko wie, jest wybitnym fachowcem, wszedł we wszystkie mechanizmy i świetnie. Jest doskonałym przewodnikiem po systemie prawnym. Z pewnością nie dałby się tak zaszczuć, tak jak to zdarzyło się Panu K. w "Procesie" Kafki.

Ale teraz jest zupełnie inna sytuacja. My nie dyskutujemy o prawie takim, jakie ono jest i nie piszemy Traktatu, którego jedyną funkcją jest nadanie dotychczasowemu Chaosowi uporządkowanej formy, wystarczy przecież wydanie jednolitego tekstu obowiązujących praw.
Do tego chciał nas przekonać Pan Sadurski, tak chciał nas pocieszyć, śpijcie spokojnie, nic się nie zmienia.

Jesteśmy jednak w dyskusji o tworzeniu nowego prawa.
Ma być to Traktat, jak inne traktaty, tak niektórzy politycy rankiem mówią do kamery.
Jednak już wieczorem, w wywiadzie dla gazety mówią, że chcą wytworzyć tym traktatem europejskie państwo federacyjne – coś, czego przedtem nie było.

Mówią, że chcą ustalić reguły głosowania, czyli ważne procedury demokracji wewnątrz tej federacji, wreszcie, wydaje się, że  zmianom ulegają zakresy jurysdykcji prawa.

Więc co jest?
Nie jestem chłopcem z lasu, myślę i patrzę na fakty  i widzę.
Jesteśmy w fazie stanowienia prawa, jest tworzone prawo bardzo wysokiej rangi, (nazwa obojętna - niech to będzie nawet TRAKTAT MAGNUM)

Jest to bardzo poważny moment, bo jest to jednak dyskusja ustrojowa, jest to bardzo istotny kawałek czasu, bo prawo unijne powstaje powoli, jeśli ma coś powstać, to może przez następne 23 lata określać warunki funkcjonowania tego tworu, w którym parę pokoleń, paru setek milionów ludzi będzie chciało, albo musiało żyć bez popadania w depresję, albo nawet opresję.

Jednym słowem dyskusja o wizji Europy, jaka ta Europa ma być.
A więc jak Polska w tym interesie swoje miejsce znajdzie.
Tu jest problem wart dyskusji.

Zgadzam się z Chaosem, problem suwerenności, nie popadając w relatywizm, jest nieco względny. Nawet zapisując się do klubu bilardowego, albo kupując program komputerowy, podpisuję umowę i przyjmując warunki tej umowy, automatycznie godzę się na ograniczenie mojej suwerenności jej warunkami, to jasne.

Ale przyjmując nawet, że ograniczenie stron skutkami umowy polega na ograniczeniu suwerenności, to interesuje mnie kształt tego ograniczenia, jak to ograniczenie będzie działało i jakie będzie pociągało konsekwencje.

Ja CHCĘ WIEDZIEĆ.
Jaka, w wyniku podpisania Traktatu Magnum, będzie spoczywała na mnie odpowiedzialność traktatowa. Jak będzie wyglądał ustrój polityczny, społeczny
i ekonomiczny. Jaki będzie zakres moich obowiązków, praw i swobód 
obywatelskich i ekonomicznych.

Bo to dotyczy Polski, w której akurat mieszkam i polubiłem ją przez ostatnie 500 lat.

Chcę to wiedzieć bardzo, bo to co jest, budzi mój poważny niepokój.

Cywilizacja globalna ostro jedzie do przodu, wczoraj rzuciłem takim,
byle jakim linkiem:
http://www.europa21.pl/Article9041.html
Wyraźny sygnał ostrzegawczy: nad światem krąży widmo protekcjonizmu, Europa jest światowym przylądkiem protekcjonizmu.

Zmienia się światowa przestrzeń polityczna, centrum światowej gospodarki i polityki przenosi się na Pacyfik, pojawiły się Indie, które w pojedynkę są alter ego całej Europy. Cała geopolityka trzeszczy. Demografia światowa trzeszczy. Możliwości techniczne cywilizaacji są o tysiące procent inne niż 20 lat temu.
A Europa duma nad rozwiązaniami konstytucyjnymi na miarę KUK Österreich und Ungarn.

To jest jedno z poważniejszych zagadnień ustrojowych
Jakie są opcje ustrojowe, jaką będziemy mieli Europę w sensie i zakresie skali interwencji prawa w gospodarkę - na prawo, czy w lewo? Czy jest to koncepcja etatystyczna czy przeciwnie? Wszystko w rozsądnych granicach.

Patrząc widzę, że koncepcja ustrojowa wygląda na taką:
Bardzo  scentralizowane, hierarchiczne systemy.
Bardzo wielki protekcjonizm,
Bardzo wielki etatyzm, czyli ogromny zakres jurysdykcji prawa unijnego, nadającego uprawnienia administracyjne.
Bardzo przeregulowane systemy gospodarcze, CAP p.ex
Bardzo rozrośnięta biurokracja,
A relacje systemów państwowych do systemów społecznych?

A relacje systemów państwowych do systemów etycznych?
To też jest bardzo ważna sprawa.
Wygląda na to, że Unia, z Traktatem Magnum, czy bez niego, ewoluuje do modelu państwa ideologicznego, a ideologią panującą staje się postmodernistyczna poprawność polityczna, przenikająca do prawa państw członkowskich i prawa unijnego. W tej sferze widoczne jest wyraźne pomieszanie porządków, stwarzające poważne zagrożenia dla cywilizacji europejskiej. Piszę delikatnie, by uniknąć zbyt gwałtownych dygresji.

A Polska musi układać sobie w tym Chaosie miejsce dla swojej Racji Stanu.
Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.
Sama radość i duma z wejścia do Unii zdecydowanie nie wystarczy.

Wnioskiem jest pytanie:
A może przy tak rzadkiej okazji, jaką jest dyskusja nad Traktatem Magnum, warto jednak zadać sobie pytanie, czy nie posprzątać trochę bardziej? 
Cywilizacja rwie do przodu, a Europa dyskutuje o konstytucji, której skutki mogą zagrażać Europie nieskutecznością i niekonkurencyjnością, wobec wyzwań cywilizacyjnych XXI wieku, a poziom rozważań ustrojowych przypomin mi dyskusje z drugiej połowy XIX wieku.

Problem suwerenności przy XIX wiecznej koncepcji państwa i prawa, tak dyskutowany, widzę tak jak pokazał pan Hambura. Ustala się zakres jurysdykcji prawa unijnego, bez określenia rozkładu kompetencji w przestrzeni europejskiego prawa, bez spojrzenia na relacje pomiędzy prawem a rzeczywistością cywilizacyjną, bez wyboru jej wizji.
Więc urzędnicy biorą całą rzeczywistość do Brukseli i miarowymi ruchami szczęk wchłaniają wszystko, co jeszcze jest wolne. Jest to także skutek ustroju Komisji Europejskiej. Jest to niby władza wykonawcza, ale dość omnipotentna.
Ta struktura też powinna być do ruszenia, bo jeśli prawo unijne ma pierwszeństwo, to procedury stanowienia prawa też są ważne.
Proszę, proszę, czy tylko system głosowania jest przedmiotem naszego zainteresowania?
Co jest przedmiotem tego głosowania?
Bo przecież prawo UE to są dyrektywy!

Podsumowanie:
Znany podróżnik, Wojciech Cejrowski pokazywał w TV jakiś bananowy kraj i plantacje tych owoców. Setki różnych odmian, aromatów, różne wartości odżywcze i przeznaczenia kulinarne, których nikt w Europie nigdy nie ujrzy, bo najgorsza z tych odmian, której nawet świnie tam jeść nie chcą, jest specjalnie produkowana dla Europy.
Zupełnie standaryzowana produkcja, wielkość, kształt, ilość owoców w kiści i kiści w pudełku i sto innych wymagań standardu eurpejskiego.
Jednak jakiś urzędnik, projektujący ten standard, pojęcia nie miał o bananach.
Nie zapomniał uregulować niczego. Nawet tego, że na 5 sztuk bananów muszą być co najmniej dwie nalepki, z nazwą producenta.
Zapomniał jedynie o smaku, o wartościach odżywczych i kulinarnych, zapomniał o ich rozmaitości.
Ptak nielot, zwany limitem.


http://maryla.salon24.pl/15726,index.html
http://hambura.salon24.pl/index.html

Opublikowano: 19.05.2007 13:41.
Autor: michael
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jesteśmy skazani na rzetelną analizę naszych korzeni, sumienną refleksję filozoficzną i na skrupuatne wyciąganie praktycznych wniosków. Jestem więc wyrachowanym przeciwnikiem poprawności politycznej, bo wpycha ona w arogancką gnuśność myśli, wiąże stereotypami i mistyczną wiarą w trujący urok haseł - pięknych tylko od frontu. Tak myślę o przyszłości.

Geo Visitors Map
who's online

Mój e-mail: mil@mail2michael.com
michael: http://michael-rwe.blogspot.com
michael: http://michael-wolnaeuropa.blogspot.com/

image
Rosyjska wytwornica gęstej mgły

image
image

Ptak nielot, zwany limitem
Linki do moich poprzednich postów:

225. DEBILIZM POLSKIEGO ŻYCIA PUBLICZNEGO
224. Popyt na Janusza Palikota
223. Andrzej Wajda - Oligarcha demodernizacji Polski
222. O co chodzi, początek konstruktywnej propozycji
221. Ustawa o zwalczaniu przemocy w rodzinie
220. Fine tuning, Odsłona IV Zero tolerancji do myślenia
219. Fine tuning, Odsłona III Czy nowa konstrukcja?
218. Fine tuning, Odsłona II Zwariowani liberałowie
217. Fine tuning, Odsłona I Noworoczne rozmowy
216. Fine tuning. Subtelnego zestrojenia życzę!
215. Czy polska prawica jest bezjajeczna?
214. Sprawa hazardu? To nie żadna afera, to propaganda.
213. 28 lat
212. Wszczepienie odporności na dziejące się zło
211. Świadomość geopolityczna, na kilka dni przed...
210. Czas na projekt Rzeczypospolitej.(IGP)
209. Musimy zorganizować think tank, by Polskę odzyskać
208. Strategia wyborcza - Europejskie wybory (IGP)
207. Kombinacja operacyjna Dziennika przeciwko gospodarce
206. PAMIĘĆ i TOŻSAMOŚĆ. Treść polskiej polityki (IGP)
205. DUPEK STANU
204. SAISONSTAAT. Treść polskiej polityki (IGP)
203. Przyczynek do polskiej geopolityki. (IGP)
202. DEMORALIZUJĄCE CECHY FAŁSZYWYCH DIAGNOZ
201. Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy.
200. Okrągły Stół, biskup Bronisław Dębowski i Angela Merkel
199. KTO TRZYMAŁ SMYCZ – AGENCI CZY DYSYDENCI?
198. Światowy problem: OBAMA. Treść polskiej polityki VII IGP
197. Z tym rosyjskim gazem idzie w parze parę lip.
196. EPIGONIA [1]
195. WYBIERZMY MĄDRZE. Treść polskiej polityki. - Część VI
194. Nowa "Euforia"
193. FATALNA FIKCJA*). Część V (IPG)
192. Treść polskiej polityki - wariant motywacyjny. Część IV
191. List z podróży
190. Treść polskiej polityki. Bez złudzeń - pożegnanie z mitami.
189. Treść polskiej polityki. Część II (IPG)
188. Gruzja jest testem. Cel jest dalej - Treść polskiej polityki
187. Gruzja jest testem. Cel jest dalej
186. XXI wiek - program pozytywny (IGP).
185. Aresztowanie Wojciecha Sumlińskiego
184. Czy grozi nam pełzająca ewolucja w stronę zła? (IGP)
183. RUCH FUNKCJONARIUSZY. (IGP)
182. Polska doktryna obronna w ścieku TVN
181. Polska doktryna obronna (IGP)
180. BOLSZEWIZATOR
179. Kombinacja operacyjna "Dziennika"
178. Dlaczego rząd Donalda Tuska musi odejść?
177. II Apel Aspiryny
176. Przyczynowość i przypadkowość w historii (IGP)
175. Ptak nielot, zwany limitem (IGP)
174. Jak zorganizować Polskę (IGP)
173. Instytut Geopolityki Polskiej (IGP)
172. Sprawa Bolka.*)
171. Eurotalibowie i katyńscy strzelcy
170. Fundamentalne pomieszanie porządków...
169. Gruby błąd Erazma...
168. Art. 10 ust. 1. Ustrój Rzeczypospolitej...
167. Systemy ustrojowe. Czy wszyscy okuliści są kłamcami?
166. Systemy ustrojowe Rzeczpospolitej.
165. Niebezpieczna równość, groźna wolność...
164. Zegarmistrz światła kolorowy.
163. Czy można żyć z dziurą w głowie?
162. Bardzo ważny temat geopolityczny
161. Król oblał egzamin
160. 3 Maj. Dzień Polskiej Racji Stanu
159. Zdefiniować wroga politycznego, aby go pokonać
158. Duby Smalone
157. Cenzura. Tybet w Europie.
156. Wracam do przerwanego wątku,...
155. OBCY
154. Słowo o tym konkretnym bojkocie.
153. Popieram protest
152. Incitatus, pierwszy koń mianowany senatorem
151. Sejm wybrał. A jak teraz zagwarantować sukces?
150. Ponawiam rekomendację. Nie głosować za ratyfikacją.
149. Jak wybrać kartę, która zagwarantuje sukces?
148. Powiem jedno. Ja na miejscu Jarosława Kaczyńskiego...
147. O Traktacie Lizbońskim i Margaret Thatcher. Rekomendacja
146. Margaret Thatcher i iluzje XXI wieku
145. Margaret Thatcher: "UE jest skazana na niepowodzenie,
144. Marzec 2008. Staranna analiza wydarzeń
143. Marzec 2008 Polska Sprawa Narodowa
142. Pomieszanie porządków.
141. Debata o prawicy - mieszanie porządków.
140. Czerwony Kapturek 66
139. Oszukana demokracja cd
138. Słuchałem dzisiaj przemówienia Jarosława Kaczyńskiego
137. Jerzy Czartoryski "Czarna Lista" Ministra Sikorskiego
136. "Oszukana demokracja" (Pisze się)
135. Moje boje nad Bzdurą
134. Herbert?
133. Nie ma litości dla skurwysynów
132. Eureko i postaw czerwonego sukna
131. Analizując źródło sukcesu rynkowego GW.
130. Analiza SWOT w polityce.
129. Dzisiejszy dzień dostarczył ekscytujących zdarzeń
128. OBRONA WYPRZEDZAJĄCA
127. Wyzwania XXI wieku.W zachwycie nad cudzym bełkotem.
126. Bezpieczeństwo energetyczne Europy zagrożone.
125. Bardzo ciekawa dyskusja miała miejsce.
124. Nudziarze a nauka uczciwego myślenia.
123. Nudziarze.
122. Wychowanie klasyczne
121. 2008 Ku pokrzepieniu serc
120. Siedziałem w jednej celi z mordercą
119. Analiza założeń polityki zagranicznej
118. Okiem trenera
117. Wynik meczu Polska - Rosja 0 : 12
116. Wyzwania XXI wieku. Koniec z normalnością.
115. Koniec końca świata. Sto dni jeszcze trwa.
114. 5 grudnia 2007. Urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
113. Venissa, cerebrologia, wielki plan polityczny,...
112. Prymitywne widzenie Świata. Neksjalizm.
111. Wyzwania XXI Wieku. Neksjalizm.
110. Fragmenty wiersza Mariana Hemara,... kto rządzi światem,
109. Wyzwania XXI wieku. Państwo strachu.
108. Zdziecinnienie światowych elit.
107. Wyzwania XXI wieku. Stulecie chirurgów.
106. Wyzwania XXI wieku. Przejście od CM=1 do CM=2.
105. Wyzwania XXI wieku. Ćwiczenie praktyczne.
104. Wyzwania XXI wieku. Katastrofalna prognoza dla PO.
103. Wyzwania XXI wieku. Początek klęski mitu specjalizacji.
102. Wyzwania XXI wieku. Narzędzia i mity sprawnego myślenia.
101. Anioł śmierci. Azrael? Nie, jest inny kandydat.
100. Tanie Państwo. O jakości myślenia.
99. Eureko, czyli jeden z błędów PiS.
98. Niebezpieczne mity poprawności politycznej.
97. Jak informuje najnowszy „Dziennik”.
96. Już wiem jaki jest wynik wyborów.
95. Umówmy się tak.
94. Skandal Stulecia.
93. Luźna obserwacja z życia czarnej propagandy.
92. Zapis cenzury w sprawie suwerenności Polski.
91. Sprawa polskiej suwerenności gospodarczej i politycznej.
90. Moja rada dla sztabu wyborczego PiS
89. Moja rada dla posłanki Jolanty Szczypińskiej
88. Publiczność w pewnym sensie nie zachowywała się poprawnie
87. Po debacie opowieść o oszustwie stulecia.
86. Wydarzyło się dzisiaj coś niezwykle dla Polski ważnego.
85. Tusk zaczyna mi się niepodobać.
84. Idea trójpodziału władzy.
83. Wyzwania Cywilizacji XXI wieku
82. Przedwyborcza rozmowa o Konstytucji III RP.
81. Przedwyborcze problemy i wyzwania cywilizacji XXI wieku.
80. Idiotyzm roku: - Który z polityków ma więcej do ugrania?
79. Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej
78. Idiotyzm roku? Nie! Strzał w dziesiątkę!
77. Skąd ten strach Redaktora Romana Kurkiewicza?
76. Glosa (γλώσσα)
75. O demoralizujących cechach ustroju gospodar... PRL - Cz II
74. O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL
73. Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację
72. OBYWATELSKI CERTYFIKAT ZAUFANIA
71. Osiemnastopunktowy dekalog polityczny
69. Rokita wycofał się na jakiś czas
68. Capo di tutti capi?
67. Upiorna dyskusja z myślącymi inaczej
66. Metafory i znaki szczególne „układu”
65. Rozważania o „układzie”
64. „Obywatelski Certyfikat Zaufania”. Sobotni list do „szczelo”
63. Platformy Obywatelskiej „sprzątanie po PiS”
62. Krok do przodu w zrozumieniu “układu”. (74)
61. Czego durny Giertych nie wie? (10)
60. Wywiad telewizyjny premiera. (15)
59. Bereza Kartuska im się marzy. (21)
58. Tekst w imieniu gangstera (27)
57. Skaner polityczny: - Kto będzie hegemonem prawicy? (13)
56. Słucham teraz w TVP3 posła Wierzejskiego...(28)
55. Marcinkiewicz nie powiedział, że jest podsłuchiwany (70)
54. Ujawniam plan Romana Giertycha (21)
53. Tajemnicze słowo UKŁAD. (72)
52. Żądamy drugiego procesu w Norymberdze. (16)
51. Eumenesie. (23)
50. Fachowe opinie o rządzie PiS: - Szkoda, że padają, (14)
49. Polityczne tchórzostwo Platformy Obywatelskiej, (14)
48. Wiwisekcja wyborcza.(3)
47. Michaelu, najbliższe dni będą decydujące dla Polski. (15)
46. Zaprzęganie nauki. (2)
45. Patriotyzm polskich Żydów (18)
44. Patriotyzm nie jest rasizmem. (11)
43. Patriotyzm jest jak rasizm? (28)
42. Czy RRK jest rosyjskim szpiegiem? (31)
41. Cud nad Wisłą potrzebny od zaraz! (22)
40. 13 sierpnia 2007 roku Jerzy Szmajdziński powiedział (30)
39. Ziobro ma przechlapane? (77)
38. W języku światowej wymiany myśli, ludzi i idei (5)
37. Współczesna definicja komunizmu. (22)
35. Pasożytniczy model komunizmu (10)
34. Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990. (24)
33. Opis komunizmu - diagnoza Pruskiego Sztabu (26)
32. Jakość kompetencji elit. (15)
31. Granice pojmowania rzeczywistości i jakość elit. (31)
30. Realistyczna ocena polskiego marca 1968 (29)
28. Sprawa polskiego interesu narodowego przed Sądem.(38)
27. Rodzina, praca, nauka, religia, oto przyszłość Europy. (37)
26. RACJA STANU - Czy gatunek Europejczyków przetrwa? (38)
25. Integracja europejska jest dla Polski sensownym wyborem.(6)
24. Czy integracja polityczna jest europejskim samobójstwem? (6)
23. Samobójstwo, jako ratunek przed deszczem. (4)
22. Reportaż o najjadowitszych wężach świata.(6)
21. Doczekałem się konferencji prasowej CBA. (50)
20. Alienacja władzy, czy dziennikarskie pogaduszki? (2)
19. Retoryczne pytanie: - Czy Vaclav Klaus jest oszołomem? (22)
18. Czy Vaclav Klaus, Prezydent Czech jest oszołomem? (16)
17. Dlaczego Europa nie uznaje chrześcijańskiej tradycji? (4)
16. RZECZ O WYOBRAŹNI – MISJA IV WŁADZY (36)
15. Gdzie Bukiel ma polską rację stanu? (29)
14. POLSKA RACJA STANU – Wolna Europa? (37)
13. RACJA STANU - Ważny moment historyczny. (60)
12. POLSKA RACJA STANU - Początek wyboru. (14)
11. Gospodarka Kraju jest jak chłopskie gospodarstwo. (9)
10. Tomasz Wróblewski & RobertK - unia intelektualna. (76)
09. Pytania do Pana Chaosu i profesora Sadurskiego. (12)
08. POLSKA RACJA STANU Cz I – streszczenia diagnozy. (5)
07. Bolszewickie kłamstwo – gdzie przyłożyć dłuto? (20)
06. Gra o sumie zerowej? (22)
05. Czemu hieny tak krążą? (11)
04. Jak Człowiek staje się niewolnikiem? (11)
03. CUDOWNA MATERIA DO BATALII POLITYCZNEJ (19)
02. Doktryna hałasu w historii gospodarczej III RP. (8)
01. Czy potrzebna jest jeszcze raz rozgłośnia polska RWE? (31)

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Krzysztofjaw napisał swój artykuł wczoraj, a ja swój nasmarowałem dzień wcześniej....
  • starman z pewnością jest głupi. I TERAZ UWAGA: JAKI ARGUMENT, TAKI KONTRARGUMENT. I jeszcze,...
  • Prezes nie jest tak durny, aby tak robić.

Tematy w dziale