28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  69   0

Gospodarka całego Kraju jest jak dobre chłopskie gospodarstwo.

Zawsze najlepszym wezwaniem jest hasło: - Weźcie się chłopy do roboty. Zawsze tak trzeba.

Jak jest bryndza i kiepsko, wtedy do roboty trzeba brać się koniecznie, bo nie ma wyjścia.

Jak jest nieźle i są widoki na lepsze, wtedy oczywiście, do roboty, by okazja nie przeszła koło nosa, by wykorzystać wszystkie możliwości.

Jak jest znakomicie, to tym bardziej do roboty, bo utrzymać dobrą passę jest trudniej, niż się do niej dobrać,...

Prawidłowa decyzja pragmatycznego ekonomisty, zawsze polega na zabraniu się do roboty, by dobrze wykorzystać istniejące możliwości.

Tak jest z sytuacją gospodarczą Polski. Dzisiaj jest dobrze, ale w gospodarce trawa sama nie rośnie. Potrzebna jest gospodarska troska, wykorzystywanie każdej sprzyjającej okoliczności, dokładne rozprawienie się z każdą przeszkodą.
No właśnie.
Z nimi trzeba się rozprawić! To też robota.

I widzę bardzo wielkie niebezpieczeństwa. Podam trzy, z łączki układu, którego rzekomo nie ma, a ten układ najpierw jest polityczny, przenikający się z przestępczym, na zasadzie wzajemnego pasożytniczego porozumienia.
Trzy najaktualniejsze, poważne zagrożenia:

PIERWSZE: Walka o władzę ponad interes polskiej racji stanu!
PIERWSZE:
PIERWSZE:
Aktualna opozycja prowadzi totalną walkę o władzę, dowodzi to naprawdzę ogromnego braku wyobraźni i odpowiedzialności. Politycznie inspiruje wszelkie środowiska do blokady ekonomicznej kraju,... lekarzy, pielęgniarki, kolejarzy,...
- tak, by wszystkich do czynienia strajków przekonać, a są to tylko sprawy najbardziej widoczne. Blokowana jest każda inicjatywa, każdy ruch do przodu, nawet sukcesy polskiej polityki zagranicznej, totalna obstrukcja.

Premier w Telewizji Trwam nazwał to metodą chaosu.
Piszę już od paru dni, PO & SLD & Consortes wybrały tę samą drogę, którą SLD już raz skutecznie pokonało AWS.
Na to liczy opozycja.

To jest dokładnie ten moment, w którym możemy mówić o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa. Bo jest to silna presja, która uniemożliwia, powtarzam, uniemożliwia np, reformę finansów publicznych, bo jest destrukcyjna dla budżetu, a może być śmiertelnie niebezpieczna w przypadku nawet niewielkiego ochłodzenia "koniunktury gospodarczej". Co ciekawe, negatywne oddziaływanie tego typu bodźca ekonomicznego nie ustaje po ewentualnym odebraniu władzy PiS-owi. Opozycja decyduje się na tego typu dywersję, nawet za cenę zniszczenia stabilności ekonomicznej kraju,... za cenę nieoczekiwanego załamania koniunktury gospodarczej.
Reforma finansów publicznych wymaga determinacji co najmniej 75% posłów, bo przeciwnikami takiej reformy są bardzo mocne grupy wpływu, potrzebne są poważne reformy ustrojowe,... Tak, jak jest z rozbiciem korporacji prawniczych.
TERAZ szmajdziński, olejniczak, czy tusk, jak widać, nie cofną się prze niczym, każda szkoda w gospodarce jest przez nich mile widziana. To nie jest gospodarskie podejście do zagadnienia.

Jest to determinacja sypiącego się układu, układu bardzo pewnych siebie facetów.

DRUGIE: Utopienie Polski w Unii Europejskiej, ponad wszystko!
DRUGIE:
DRUGIE:
We wtorek w Zamku Królewskim odbyło się 7 Forum Polityki Zagranicznej, jestem po lekturze 97 stron programu Platformy Obywatelskiej.
Programowo SLD, PO, Demokraci, mają ideologicznie ten sam światopogląd, wyssany z czerwoną krwią matki. Co w sprawie polityki europejskiej? 97 stron czytam co najwyżej 20 minut. Zazwyczaj. Ale nie teraz. Gapiłem się 20 minut na jedno zdanie, aby upewnić się czy nie śnię.
A co na tym siódmym forum, w Zamku Królewskim, w Warszawie?
Edmund Wittbrodt (PO) i Jolanta Szymanek-Deresz (PZPR), zgodnie uważają, że walczą o:
"myślenie wspólnotowe, które polega na tym, że jest myśleniem europejskim. Nie narodowym, a europejskim.

Wyraźne przeciwstawienie!!!

Suwerenność Polski i polski patriotyzm są teraz czymś niedobrym, świadczą o moim kołtuństwie. Ich interesuje unia taka jaka jest, biurokratyczna, protekcjonistyczna, przeregulowana, antywolnorynkowa, poprawna politycznie, postmodernistyczna, libertyńska socjalistyczna republika europejska. Dowiedziałem się wreszcie dlaczego polityka Lecha Kaczyńskiego w sprawie polskiego interesu jest zła, dlaczego nie powinien korzystać z weta. Pani Jola SD z płomieniem w oczach, grzmiała:

WETO jest wspólnotowym środkiem politycznym unii, nie należy do Polski, więc może być używane wyłącznie w interesie wspólnoty, Polska nigdy nie miała prawa do jego używania w egoistycznym interesie państwa narodowego. Rząd PiS zdobył się na nadużycie, bo skorzystał z prawa weta w interesie Polski!!!
Polska może korzystać z prawa weta, ale nigdy w polskim interesie. Rząd Polski w ogóle nie powinien nawet tak myśleć. Weto może być używane wyłącznie w interesie wspólnotowym.

Myślenie wspólnotowe. Myślenie o polskim interesie jest złem, któremu PO i SLD wypowiadają zdecydowaną walkę, to trzeba wykorzenić. Można spodziewać się niezłego ideologicznego ataku przeciwko polskiemu interesowi narodowemu. Ten atak jest szczery, w dobrej wierze i pełen entuzjazmu. Rewolucyjny zapał. To towarzystwo jest gotowe do każdej intrygi, albo do twardego przeciwstawienia się polskiemu interesowi narodowemu, jeśli, ich zdaniem, polski interes jest sprzeczny z ze "wspólnotowym".

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale