Blog
Wolna Europa? Zdemoralizowanym mediom - NIE!
michael
michael Z uporem szykuję "Historię gospodarczą III RP"
27 obserwujących 292 notki 396217 odsłon
michael, 28 sierpnia 2007 r.

Ujawniam plan Romana Giertycha.

Zgodne głosowanie potwierdza, że politycy wszystkich ugrupowań, z ulgą przyjęli od Romana Giertycha bardzo cenny prezent. Tydzień czasu na myślenie. Na narady w kuluarach. Wreszcie wielki Roman Giertych ujawnił osobowość prawdziwego męża stanu. Jednym mistrzowskim  ruchem, zręcznie rozwiązał dwa bardzo poważne problemy. 

Podarował parlamentowi TYDZIEŃ NA ZASTANOWIENIE i kuluarowe narady.

To jest pierwszy niewątpliwy sukces charyzmatycznego przywódcy Ligi Polskich Rodzin. Zatrzymał rozkręcającą się awanturę, która wydawała się nie do opanowania, posłowie SLD myśleli nawet o blokowaniu mównicy sejmowej a nawet o zastosowaniu środków pozaregulaminowych. A tu przyszedł Giertych, zagadał i nastąpił spokój. Jedno głosowanie i posłowie rozjechali się do domów. Jeszcze końcówka wakacji. Parlamentarzyści otrzymali tydzień na wyciszenie rozdygotanych nerwów. Prawdziwy sukces maleńkiej partii.

 

A mało brakowało do tego, żeby konieczne było postawienie PO, SO, SLD, LPR i PSL  przed trybunałem stanu za dywersję i sabotaż, za zbiorowe, bezrozumne próby paraliżowania państwa w ważnym dla Polski czasie. Mało brakowało, na to już wyglądało. Czas na zaprezentowanie drugiego, naprawdę wspaniałego osiągnięcia wielkiego Romana Giertycha.

 

Sukces polega na niezwykle przemyślnym rozwinięciu prowokacji, zaplanowanej przez wielki front tęczowej koalicji, o nowy jakościowo etap. Żaden z posłów, żadnej partii parlamentarnej nie odważyłby się powiedzieć wprost, że Kaczmarek jest wiarygodny.

Giertych przeszedł samego siebie, bohatersko zrobił najbrudniejszy kawał roboty, okazał się być gorliwsszy i bardziej bezkompromisowy od samego towarzysza Napieralskiego.  

To, co do tej pory mogło być traktowane jako "coś co może być prawdą" Giertych awansował do rangi dowodu ze świadka. Giertych jako jedyny w parlamencie założył, przyjął jako pewnik, bez sprawdzenia, że wszystko co mówi Kaczmarek, jest już niewątpliwym dowodem. Dlatego poprosił o tygodniową przerwę i wystąpił z wnioskiem, aby zebrała się komisja Pawła Grasia i przesłuchała dalszych świadków: Marca (CBŚ) i Kornatowskiego (z Policji), czyli wspólników Kaczmarka.

 

Proszę zwrócić uwagę na taki fakt. Tych trzech facetów zostało przyłapanych "na gorącym uczynku" jako działających razem wspólników, działających na szkodę prowadzonych śledztw.

Prawie, że udało się im, działając w grupie i we wzajemnym porozumieniu sparaliżować ściganie korupcji. Niestety, zostali przychwyceni na gorącym uczynku i mało brakowało, by dalsza walka z korupcją i przestępczością zakończyła się sukcesem PiS. Cały parlament opanowany był jedną wizją i marzeniem streszczającą się w pięknym haśle: Korupcji nigdy dość! Polityk tylko w parlamencie może się odkuć i wzbogacić!

Mało brakowało, aby się to wszystko rozleciało.

Giertych jest prawdziwym mężem stanu.

Teraz komisja Pawła Grasia, dzieki bardzo przemyślnemu podstępowi Romana Giertycha, zamiast bawić się nieformalnymi wynurzeniami Kaczmarka, podejrzanego o poważne przestępstwo przeciwko polskiemu wymiarowi sprawiedliwości, będzie miała dowody ze świadków. Już trzech świadków. To jest prawdziwy sukces. Założę się o kubek zwietrzałego piwa, że już dzisiaj Poseł Paweł Graś siedzi z Kornatowskim i Marcem i nagrywają treść zeznań, piszą protokół, tak aby na piątek było już wszystko na czysto. Komorowski ze Szmajdzińskim robią symulacje faktograficzne, a Poseł Ryszard Kalisz jak zwykle zbliża się na swoim rowerze, jak fatum, albo nawet dobre mzimu komunizmu. 

Prawdopodobnie, gdyby rzeczywiście komuś zależało na ustaleniu prawdy, to zgodnie z k.p.k wszyscy trzej powinni siedzieć w areszcie, aby nie mogli się porozumiewać, nawet na spacerach nie mogliby się spotykać. A zręczny chwyt towarzysza Giertycha daje im możliwość spokojnej narady gdzieś w rządowej willi, może w Magdalence, albo na Parkowej. Wszyscy trzej podejrzani siedzą sobie razem z prokuratorami, sędziami i doradcami prawnymi i preparują wiarygodne zeznania.

Na miejscu  Ludwika Dorna jutro rano bym wystąpił o ich zatrzymanie i przygotowałbym wniosek do właściwego Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące i sukcesywne dostarczenie NA PRZESŁUCHANIA do Sejmu PROSTO Z ARESZTU. Przynajmniej jeden z drugim nie będzie wiedział co powiedział drugi i trzeci. Chyba że Paweł Graś z ww. kolegami sam przygotuje treść ich zeznań. Przyjadą w piątek z aresztu, podpiszą i fajrant.

A we wtorek, w przyszłym tygodniu, dopiero zacznie się jazda, będzie już nie jeden bełkot Karczmarka, tylko trzy dowody ze świadków. Trzy dowody. Pierwszy  w historii PRL przypadek, kiedy podejrzani o przestępstwo uzgadniają treść zeznań z sędziami i prokuratorami, aby można się było wreszcie pozbyć uczciwych policjantów.

Nie dało się zorganizować komisji śledczej do spraw wyjaśnienia, to przynajmniej będzie jej prawie doskonałe naśladownictwo. A jak już będzie, to kto będzie się zastanawiał nad tym czy to zgodne z prawem, czy nie. I o to chodziło.

Zwycięzców się nie sądzi.

PAC,  ŁUP.  ____________________________________________________________________________ Przypisy: [1Stanisław Michalkiewicz - projekt Konstytucji - do dyskusji.[2Materiały Darskiego.
[3] "Wizja Alexandra von Waldow" (od FYM)
[4] "Dawka historiozofii dla liberałów, męskich świń, i nie tylko"  (Triarius)
[5] galeria.salon24.pl (Waits), [6] doktorno.salon24.pl "Nie chcę POLiDu" - Plakat wyborczy (DoktorNo), [7] klopotowski.salon24.pl (Kłopotowski), [8] autostopem.salon24.pl (boguty) „Imponujący Ludwik Dorn”, [9] mementomori.salon24.pl (Michał Tyrpa) „Keine Grenzen”, [10] ciemnogrod.salon24.pl (Ciemnogrodzianin) „Kaczmarek jak Dochnal”,
[11] freeyourmind.salon24.pl (FYM) „Ludzie z klasą” [12] Czy komisje śledcze bardzo zaszkodziłyby PiS? (Palestrina 2005) [13] mariusz.wiacek.salon24.pl (M. Wiącek) „Kaszpirowski czyli zaklinanie rzeczywistości”[14] spitfire.salon24.pl (spitfire) „Problem z kłamstwem”[15] zetor.salon24.pl (zetor),[16] http://www.youtube.com/user/bufetowawatch [17] http://www.youtube.com/watch?v=NmO22mLgX3M (Washko)
[18] www.rzeczpospolita.pl - "Jarosław Kaczyński ugryzł żubra" Jarosław. M. Rymkiewicz
[19] Tak, Jarosław Kaczyński ugryzł żubra w dupę. (Maryla)
[20] perlyprzedwieprze.salon24.pl (tad9) „Samoobrona Klasy Politycznej”,
[21] "Państwo za mało zawłaszczone"  (Zdzisław Krasnodębski),
[22] Sprawiedliwych ci u nas dostatek  (Free Your Mind)
[23] "Napoleoni i Cezarzy"  (Kokos24)
[24] "Bezpieczeństwo energetyczne Polski,..." (Maryla),
[25] Samobójstwo Blidy i prawdziwe mordy polityczne. (Geralt + )
[26] "Na Ligę! Na Giertycha!"  (Budyń 78)[27] "Roman Giertych uderzył się w głowę"  (Ozon) [28] "Kto ochrania „przywódcę sejmowej opozycji”? (Marian Brudzyński)

32.200

Opublikowano: 28.08.2007 21:51.
Autor: michael
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jesteśmy skazani na rzetelną analizę naszych korzeni, sumienną refleksję filozoficzną i na skrupuatne wyciąganie praktycznych wniosków. Jestem więc wyrachowanym przeciwnikiem poprawności politycznej, bo wpycha ona w arogancką gnuśność myśli, wiąże stereotypami i mistyczną wiarą w trujący urok haseł - pięknych tylko od frontu. Tak myślę o przyszłości.

Geo Visitors Map
who's online

Mój e-mail: mil@mail2michael.com
michael: http://michael-rwe.blogspot.com
michael: http://michael-wolnaeuropa.blogspot.com/

image
Rosyjska wytwornica gęstej mgły

image
image

Ptak nielot, zwany limitem
Linki do moich poprzednich postów:

225. DEBILIZM POLSKIEGO ŻYCIA PUBLICZNEGO
224. Popyt na Janusza Palikota
223. Andrzej Wajda - Oligarcha demodernizacji Polski
222. O co chodzi, początek konstruktywnej propozycji
221. Ustawa o zwalczaniu przemocy w rodzinie
220. Fine tuning, Odsłona IV Zero tolerancji do myślenia
219. Fine tuning, Odsłona III Czy nowa konstrukcja?
218. Fine tuning, Odsłona II Zwariowani liberałowie
217. Fine tuning, Odsłona I Noworoczne rozmowy
216. Fine tuning. Subtelnego zestrojenia życzę!
215. Czy polska prawica jest bezjajeczna?
214. Sprawa hazardu? To nie żadna afera, to propaganda.
213. 28 lat
212. Wszczepienie odporności na dziejące się zło
211. Świadomość geopolityczna, na kilka dni przed...
210. Czas na projekt Rzeczypospolitej.(IGP)
209. Musimy zorganizować think tank, by Polskę odzyskać
208. Strategia wyborcza - Europejskie wybory (IGP)
207. Kombinacja operacyjna Dziennika przeciwko gospodarce
206. PAMIĘĆ i TOŻSAMOŚĆ. Treść polskiej polityki (IGP)
205. DUPEK STANU
204. SAISONSTAAT. Treść polskiej polityki (IGP)
203. Przyczynek do polskiej geopolityki. (IGP)
202. DEMORALIZUJĄCE CECHY FAŁSZYWYCH DIAGNOZ
201. Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy.
200. Okrągły Stół, biskup Bronisław Dębowski i Angela Merkel
199. KTO TRZYMAŁ SMYCZ – AGENCI CZY DYSYDENCI?
198. Światowy problem: OBAMA. Treść polskiej polityki VII IGP
197. Z tym rosyjskim gazem idzie w parze parę lip.
196. EPIGONIA [1]
195. WYBIERZMY MĄDRZE. Treść polskiej polityki. - Część VI
194. Nowa "Euforia"
193. FATALNA FIKCJA*). Część V (IPG)
192. Treść polskiej polityki - wariant motywacyjny. Część IV
191. List z podróży
190. Treść polskiej polityki. Bez złudzeń - pożegnanie z mitami.
189. Treść polskiej polityki. Część II (IPG)
188. Gruzja jest testem. Cel jest dalej - Treść polskiej polityki
187. Gruzja jest testem. Cel jest dalej
186. XXI wiek - program pozytywny (IGP).
185. Aresztowanie Wojciecha Sumlińskiego
184. Czy grozi nam pełzająca ewolucja w stronę zła? (IGP)
183. RUCH FUNKCJONARIUSZY. (IGP)
182. Polska doktryna obronna w ścieku TVN
181. Polska doktryna obronna (IGP)
180. BOLSZEWIZATOR
179. Kombinacja operacyjna "Dziennika"
178. Dlaczego rząd Donalda Tuska musi odejść?
177. II Apel Aspiryny
176. Przyczynowość i przypadkowość w historii (IGP)
175. Ptak nielot, zwany limitem (IGP)
174. Jak zorganizować Polskę (IGP)
173. Instytut Geopolityki Polskiej (IGP)
172. Sprawa Bolka.*)
171. Eurotalibowie i katyńscy strzelcy
170. Fundamentalne pomieszanie porządków...
169. Gruby błąd Erazma...
168. Art. 10 ust. 1. Ustrój Rzeczypospolitej...
167. Systemy ustrojowe. Czy wszyscy okuliści są kłamcami?
166. Systemy ustrojowe Rzeczpospolitej.
165. Niebezpieczna równość, groźna wolność...
164. Zegarmistrz światła kolorowy.
163. Czy można żyć z dziurą w głowie?
162. Bardzo ważny temat geopolityczny
161. Król oblał egzamin
160. 3 Maj. Dzień Polskiej Racji Stanu
159. Zdefiniować wroga politycznego, aby go pokonać
158. Duby Smalone
157. Cenzura. Tybet w Europie.
156. Wracam do przerwanego wątku,...
155. OBCY
154. Słowo o tym konkretnym bojkocie.
153. Popieram protest
152. Incitatus, pierwszy koń mianowany senatorem
151. Sejm wybrał. A jak teraz zagwarantować sukces?
150. Ponawiam rekomendację. Nie głosować za ratyfikacją.
149. Jak wybrać kartę, która zagwarantuje sukces?
148. Powiem jedno. Ja na miejscu Jarosława Kaczyńskiego...
147. O Traktacie Lizbońskim i Margaret Thatcher. Rekomendacja
146. Margaret Thatcher i iluzje XXI wieku
145. Margaret Thatcher: "UE jest skazana na niepowodzenie,
144. Marzec 2008. Staranna analiza wydarzeń
143. Marzec 2008 Polska Sprawa Narodowa
142. Pomieszanie porządków.
141. Debata o prawicy - mieszanie porządków.
140. Czerwony Kapturek 66
139. Oszukana demokracja cd
138. Słuchałem dzisiaj przemówienia Jarosława Kaczyńskiego
137. Jerzy Czartoryski "Czarna Lista" Ministra Sikorskiego
136. "Oszukana demokracja" (Pisze się)
135. Moje boje nad Bzdurą
134. Herbert?
133. Nie ma litości dla skurwysynów
132. Eureko i postaw czerwonego sukna
131. Analizując źródło sukcesu rynkowego GW.
130. Analiza SWOT w polityce.
129. Dzisiejszy dzień dostarczył ekscytujących zdarzeń
128. OBRONA WYPRZEDZAJĄCA
127. Wyzwania XXI wieku.W zachwycie nad cudzym bełkotem.
126. Bezpieczeństwo energetyczne Europy zagrożone.
125. Bardzo ciekawa dyskusja miała miejsce.
124. Nudziarze a nauka uczciwego myślenia.
123. Nudziarze.
122. Wychowanie klasyczne
121. 2008 Ku pokrzepieniu serc
120. Siedziałem w jednej celi z mordercą
119. Analiza założeń polityki zagranicznej
118. Okiem trenera
117. Wynik meczu Polska - Rosja 0 : 12
116. Wyzwania XXI wieku. Koniec z normalnością.
115. Koniec końca świata. Sto dni jeszcze trwa.
114. 5 grudnia 2007. Urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
113. Venissa, cerebrologia, wielki plan polityczny,...
112. Prymitywne widzenie Świata. Neksjalizm.
111. Wyzwania XXI Wieku. Neksjalizm.
110. Fragmenty wiersza Mariana Hemara,... kto rządzi światem,
109. Wyzwania XXI wieku. Państwo strachu.
108. Zdziecinnienie światowych elit.
107. Wyzwania XXI wieku. Stulecie chirurgów.
106. Wyzwania XXI wieku. Przejście od CM=1 do CM=2.
105. Wyzwania XXI wieku. Ćwiczenie praktyczne.
104. Wyzwania XXI wieku. Katastrofalna prognoza dla PO.
103. Wyzwania XXI wieku. Początek klęski mitu specjalizacji.
102. Wyzwania XXI wieku. Narzędzia i mity sprawnego myślenia.
101. Anioł śmierci. Azrael? Nie, jest inny kandydat.
100. Tanie Państwo. O jakości myślenia.
99. Eureko, czyli jeden z błędów PiS.
98. Niebezpieczne mity poprawności politycznej.
97. Jak informuje najnowszy „Dziennik”.
96. Już wiem jaki jest wynik wyborów.
95. Umówmy się tak.
94. Skandal Stulecia.
93. Luźna obserwacja z życia czarnej propagandy.
92. Zapis cenzury w sprawie suwerenności Polski.
91. Sprawa polskiej suwerenności gospodarczej i politycznej.
90. Moja rada dla sztabu wyborczego PiS
89. Moja rada dla posłanki Jolanty Szczypińskiej
88. Publiczność w pewnym sensie nie zachowywała się poprawnie
87. Po debacie opowieść o oszustwie stulecia.
86. Wydarzyło się dzisiaj coś niezwykle dla Polski ważnego.
85. Tusk zaczyna mi się niepodobać.
84. Idea trójpodziału władzy.
83. Wyzwania Cywilizacji XXI wieku
82. Przedwyborcza rozmowa o Konstytucji III RP.
81. Przedwyborcze problemy i wyzwania cywilizacji XXI wieku.
80. Idiotyzm roku: - Który z polityków ma więcej do ugrania?
79. Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej
78. Idiotyzm roku? Nie! Strzał w dziesiątkę!
77. Skąd ten strach Redaktora Romana Kurkiewicza?
76. Glosa (γλώσσα)
75. O demoralizujących cechach ustroju gospodar... PRL - Cz II
74. O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL
73. Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację
72. OBYWATELSKI CERTYFIKAT ZAUFANIA
71. Osiemnastopunktowy dekalog polityczny
69. Rokita wycofał się na jakiś czas
68. Capo di tutti capi?
67. Upiorna dyskusja z myślącymi inaczej
66. Metafory i znaki szczególne „układu”
65. Rozważania o „układzie”
64. „Obywatelski Certyfikat Zaufania”. Sobotni list do „szczelo”
63. Platformy Obywatelskiej „sprzątanie po PiS”
62. Krok do przodu w zrozumieniu “układu”. (74)
61. Czego durny Giertych nie wie? (10)
60. Wywiad telewizyjny premiera. (15)
59. Bereza Kartuska im się marzy. (21)
58. Tekst w imieniu gangstera (27)
57. Skaner polityczny: - Kto będzie hegemonem prawicy? (13)
56. Słucham teraz w TVP3 posła Wierzejskiego...(28)
55. Marcinkiewicz nie powiedział, że jest podsłuchiwany (70)
54. Ujawniam plan Romana Giertycha (21)
53. Tajemnicze słowo UKŁAD. (72)
52. Żądamy drugiego procesu w Norymberdze. (16)
51. Eumenesie. (23)
50. Fachowe opinie o rządzie PiS: - Szkoda, że padają, (14)
49. Polityczne tchórzostwo Platformy Obywatelskiej, (14)
48. Wiwisekcja wyborcza.(3)
47. Michaelu, najbliższe dni będą decydujące dla Polski. (15)
46. Zaprzęganie nauki. (2)
45. Patriotyzm polskich Żydów (18)
44. Patriotyzm nie jest rasizmem. (11)
43. Patriotyzm jest jak rasizm? (28)
42. Czy RRK jest rosyjskim szpiegiem? (31)
41. Cud nad Wisłą potrzebny od zaraz! (22)
40. 13 sierpnia 2007 roku Jerzy Szmajdziński powiedział (30)
39. Ziobro ma przechlapane? (77)
38. W języku światowej wymiany myśli, ludzi i idei (5)
37. Współczesna definicja komunizmu. (22)
35. Pasożytniczy model komunizmu (10)
34. Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990. (24)
33. Opis komunizmu - diagnoza Pruskiego Sztabu (26)
32. Jakość kompetencji elit. (15)
31. Granice pojmowania rzeczywistości i jakość elit. (31)
30. Realistyczna ocena polskiego marca 1968 (29)
28. Sprawa polskiego interesu narodowego przed Sądem.(38)
27. Rodzina, praca, nauka, religia, oto przyszłość Europy. (37)
26. RACJA STANU - Czy gatunek Europejczyków przetrwa? (38)
25. Integracja europejska jest dla Polski sensownym wyborem.(6)
24. Czy integracja polityczna jest europejskim samobójstwem? (6)
23. Samobójstwo, jako ratunek przed deszczem. (4)
22. Reportaż o najjadowitszych wężach świata.(6)
21. Doczekałem się konferencji prasowej CBA. (50)
20. Alienacja władzy, czy dziennikarskie pogaduszki? (2)
19. Retoryczne pytanie: - Czy Vaclav Klaus jest oszołomem? (22)
18. Czy Vaclav Klaus, Prezydent Czech jest oszołomem? (16)
17. Dlaczego Europa nie uznaje chrześcijańskiej tradycji? (4)
16. RZECZ O WYOBRAŹNI – MISJA IV WŁADZY (36)
15. Gdzie Bukiel ma polską rację stanu? (29)
14. POLSKA RACJA STANU – Wolna Europa? (37)
13. RACJA STANU - Ważny moment historyczny. (60)
12. POLSKA RACJA STANU - Początek wyboru. (14)
11. Gospodarka Kraju jest jak chłopskie gospodarstwo. (9)
10. Tomasz Wróblewski & RobertK - unia intelektualna. (76)
09. Pytania do Pana Chaosu i profesora Sadurskiego. (12)
08. POLSKA RACJA STANU Cz I – streszczenia diagnozy. (5)
07. Bolszewickie kłamstwo – gdzie przyłożyć dłuto? (20)
06. Gra o sumie zerowej? (22)
05. Czemu hieny tak krążą? (11)
04. Jak Człowiek staje się niewolnikiem? (11)
03. CUDOWNA MATERIA DO BATALII POLITYCZNEJ (19)
02. Doktryna hałasu w historii gospodarczej III RP. (8)
01. Czy potrzebna jest jeszcze raz rozgłośnia polska RWE? (31)

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Krzysztofjaw napisał swój artykuł wczoraj, a ja swój nasmarowałem dzień wcześniej....
  • starman z pewnością jest głupi. I TERAZ UWAGA: JAKI ARGUMENT, TAKI KONTRARGUMENT. I jeszcze,...
  • Prezes nie jest tak durny, aby tak robić.

Tematy w dziale