28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  59   0

Upiorna dyskusja z myślącymi inaczej

Intrygują mnie tematy dotyczące końca starej cywilizacji homo sapiens i w miarę uporządkowany obraz niektórych schyłkowych zjawisk, biegnących w tej ginącej formacji. Jak to wpływa na przebieg wydarzeń w Polsce. Jest to jeden ze sposobów realizacji zadania: "Obywatelski Certyfikat Zaufania".

Podróżując w interesach spotkałem kilka, a może jeszcze więcej bardzo interesujących osób. Porozmawialiśmy sobie dość ciekawie, wspominając ze śmiechem o uczonych z XIX wieku, którzy bardziej cenią erudycję od pracowitego wysiłku kreatywnego umysłu. Rozmawialiśmy na temat bieżącej sytuacji w Polsce. Proponuję na początek krótki tekst Krystyny Grzybowskiej w nr 36 (2007), na str. 20, tygodnika „Wprost”.

Tytuł: Karykaturzyści i masochiści:

Dobre opinie o Polsce, w zagranicznych mediach, są w naszym kraju niemile widziane. Dlaczego nasze media nie cytują opinii o Polsce, wyrażanych przez "Neue Züricher Zeitung", uważanej za najbardziej wpływową gazetę w Europie?...”

Cytuję Krystynę Grzybowską, bo rozmawiałem, słyszałem poglądy ludzi z tego samego środowiska, którzy podobnie oceniają Polskę i sytuację w Polsce. Kilka z tych poglądów najprawdopodobniej mogłoby zaszokować naszych podwórkowych lewaków, których nazw nie wspomnę. Jedna z nich na początek:

Ogromny szacunek dla rządu Kaczyńskich i niezwykle niska ocena aktualnego zespołu przywódców PO. Opinia sprowadza się się do takiego wniosku:

„Wygrana Platformy Obywatelskiej w Waszym Kraju mogłaby zakończyć się katastrofą gospodarczą i bardzo szybkim regresem cywilizacyjym. Tych zniszczeń, który może wam zafundować miernota Tuska, i nędzne ambicje jego idioten-teamu, Polska najprawdopodobniej nie będzie w stanie nadrobić już nigdy. Musicie zrobić wszystko, aby PiS wygrał wybory minimum 60%, bo nikt w Polsce nie ma pojęcia jak wiele dobrego w Polsce się stało i dzieje, właśnie teraz łapiecie swoją szansę, a te wyniki gospodarcze, które macie, to jest znak tej szansy. Zróbcie wszystko, aby pozbyć się tego „idioten-teamu”... ”

Będę to rozszyfrowywał później, teraz przekażę jądro tego spostrzeżenia. Szwajcarzy mówią mi:

Popatrz, rząd niemiecki jest teraz nacjonalistyczny jak cholera, robią prawie to samo, co w 1939 roku, tyle, że elegancko i w białych rękawiczkach. We Francji, ten Węgier Sarkozy i Arabka Rachida Dati, francuska minister sprawiedliwości, są bardziej niż kiedykolwiek rządem francuskiego nacjonalizmu, podobnie Brytyjczycy, już nic nie mówiąc o Rosji, Litwie, Łotwie czy Estonii. Nacjonalizm, w tym pozytywnym znaczeniu, polegający na asertywnej postawie, na umięjętności i chęci skutecznego działania w interesie własnego kraju budzi teraz aprobatę i szacunek na całym Świecie. Nawet Japonia, wraca do rządu uczciwie stawiającego na japoński nacjonalizm. Nacjonalizm w najlepszym znaczeniu tego słowa.

Wasz rząd Kaczyńskich jest pierwszym polskim rządem, chyba od 70 lat, naprawdę szanowanym przez poważnych ludzi tego Świata. Porozmawialiśmy o wielu konkretach. Słyszałem takie uwagi:             

„Czytajcie w Polsce takie rzeczy jak "Forbes"  albo "Nowy Przemysł", czytajcie wiadomości w bardziej niezależnych portalach informacyjnych, to się wreszcie dowiecie ile wspaniałych rzeczy w Waszym kraju się wreszcie stało. Ludzie biznesu, przyjeżdżający ze świata, w kontaktach z polską administracją rządową, spotykają młodych, świetnie wykształconych ludzi, doskonale mówiących po angielsku i twardo działającym w Polskim interesie.
Widać zależy im na Polsce i dbają o jej interes.”
 
I robią potężną pracę.


Uwalnianie rynku energetycznego, telekomunikacyjnego, sprawa nowego rozdania w zaopatrzeniu w ropę i gaz, to potężna robota, wreszcie prowadząca Wasz kraj we właściwym, rynkowym kierunku.


Wasza dyplomacja gospodarcza ma wreszcie własną twarz, odzyskaliście tożsamość i jesteście wiarygodni. Wiadomo o co Wam chodzi.
Imponujący jest już zrealizowany program przemian rynkowych, których żaden z dotychczasowych socjalistycznych rządów nie był w stanie przeprowadzić. Macie po raz pierwszy w tym piętnastoleciu rząd faktycznie przeprowadzający rynkowe reformy, wasza administracja odzyskuje przejrzystość.
Zakres tych zmian budzi nasz szacunek i zdumienie. Nie wolno dopuścić do załamanie tego ruchu. Ta polityka budzi prawdziwy szacunek. 

Pozostaje takie podsumowanie:

Wasz kraj porywa się na niezwykle ambitne projekty, które w każdym innym kraju bardzo szybko stawałyby się spełnieniem aspiracji narodowych, konsolidowałyby całe społeczeństwa.

  

Jednym z takich przedsięwzięć jest projekt odbudowy ekonomicznej wspólnoty interesów regionu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Od końca 2005 roku kontakty polityczne w Waszym regionie przestały być irytującym poklepywaniem się po plecach.

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale