28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  400   0

SPEKTAKL TEATRU ZŁEJ WOLI czyli KLĄTWA SCHETYNY

Miejsce urodzenia to nie jest ani przypadek ani chichot historii. Pani Beata Szydło urodziła się 15 kwietnia 1963 w Oświęcimiu. To jest fakt. Taka jest prawda. Oświęcim to jest Jej, Pani Premier rodzinna okolica, to jest jej Ojczyzna, w której Niemcy wybudowali w czasie II Wojny światowej swój niemiecki obóz koncentracyjny, który miał swoją niemiecką nazwę. Das Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau. 

Jeśli ktoś ma dobrą wolę, to może ten fakt odczytać jako pozytywny symbol pamięci - pamiętamy, aby taka zbrodnia nigdy się nie powtórzyła. Pamiętamy o tym, co kiedyś zrobiliśmy dobrego i wspieramy inicjatywę utworzenia muzeum szlachetnego polskiego czynu. Jeśli ktoś ma odrobinę dobrej woli i człowieczego serca. Pani Beata Szydło urodziła się w miejscu, które może być miejscem pamięci i symbolem pojednania.

Jeśli ktoś nie ma dobrej woli, wszystko ma za złe. Ale trzeba już nie tylko złej woli, ale i czarnej podłości, by odmówić drugiemu człowiekowi prawa do miejsca swojego urodzenia, do pamięci i poszukiwania zaczynu pojednania w prawdzie historii. Beata Szydło urodziła się w Oświęcimiu. A obóz koncentracyjny nazywał się AUSCHWITZ, ponieważ nie był polskim obozem koncentracyjnym.

I już nie tylko trzeba nie mieć dobrej woli, ale trzeba być ostatnim nikim, by mieć za złe intencję pojednania w prawdzie. Bo prawda polega na tym, co naprawdę było.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka