13 obserwujących
825 notek
310k odsłon
345 odsłon

Jako pełnoprawny obywatel Polski, żądam całkowitego zakazu lichwy w Polsce!

Wykop Skomentuj10

Lichwa uniemożliwia rozwój przemysłu i doprowadza do zastoju; dlatego była uważana za finansowy odpowiednik aborcji, ponieważ uśmiercała rozwój gospodarczy w łonie społeczeństwa!
To, co proponuje MS/PG Zbigniew Ziobro nie jest żadną ochroną bardzo mało zarabiających pracowników, robotników, emerytów, o niskich emeryturach, tylko mydleniem naszych oczu, o zgrozo!
Dwaj panowie ministrowie podają przykład; "kobieta pożyczając u lichwiarza 650 zł., po spłaceniu kredytu, dalej wisi pasożytowi, aż 52000 zł!".
Ten makabryczny przykład winien już teraz doprowadzić MS/PG Z. Ziobro do podjęcia decyzji, o całkowitym zakazie lichwy w Polsce!
Po pierwsze;
to, co proponuje MS/PG Z. Ziobro jest przede wszystkim ochroną lichwiarzy i ich dochodów, a nie regulacją przed nadużyciami lichwiarzy - pasożytów, żyjących i bogacących się na biedakach, o niskich płacach, rentach i emeryturach!
Po drugie;
już w średniowieczu, w republikach włoskich i nie tylko - władcy, zezwalając za opłatą Żydom na działalność lichwiarską uznali, że najbardziej realistycznym i sprawiedliwym dla obu stron, kiedy będą pobierane przez lichwiarzy odsetki od całości pożyczonych pieniędzy – rocznie 20%!
Łamiąc te ustalenia żydowscy lichwiarze byli wywalani z miast, albo byli zabijani przez dłużników!
Pogromy Żydów europejskich w średniowieczu z tytułu LICHWY, były dość częstym zjawiskiem we wszystkich zachodnich i południowych krajach europejskich!
A pan MS/PG Z. Ziobro proponuje mało zarabiającym Polakom spłacanie lichwiarskich odsetek od całości pożyczonych pieniędzy – rocznie, aż 45%?, o zgrozo!
Chyba pan MS/PG Z. Ziobro ze swoimi pomysłodawcami nie zamierza przenieść rzymskiej tradycji: "Chleba i Igrzysk" do Polski, - mylę się?!
Myślę, że pan MS/PG Z. Ziobro i pomysłodawcy zbzikowali?, albo nie wiedzą, o czym nam plotą!
W przemysłowych miastach średniowiecza, gdzie była duża konkurencja pomiędzy żydowskimi lichwiarzami, a chrześcijańskimi kantorami i lombardami - rocznie odsetki od udzielonych pożyczek lichwiarskich nie przekraczały 15%, a i tak lichwiarze doprowadzali tym do nędzy pracujących mieszczan, czy wieśniaków, którzy w zastaw musieli oddać swoje narzędzia pracy i wszystko to, co wówczas miało jakąś wartość!
Panie Ziobro;
wie pan, że pan niszczy swoim zalegalizowaniem LICHWY w Polsce i ochroną dochodów lichwiarzy; nie tylko biedaków, ale też rynek pracy?, dzięki LICHWIE, skazuje pan pracodawców w Polsce na brak rąk do pracy?!
Jaki pożytek ma pracodawca z pracownika/robotnika, który ma łeb swój zajęty myślami; jak spłacić zaciągnięty u lichwiarzy kredyt, skoro wypłata nie starcza mu na byle jakie codzienne życie i utrzymanie swojej zabiedzonej i głodnej ciągle rodziny?!
Pracownik, który popadł w spiralę lichwiarskich pożyczek/długów nie jest pracownikiem, tylko; bezmyślnym, przerażonym, zaszczutym zwierzęciem, który stwarza nie tylko zagrożenie dla firmy, w której pracuje, ale też dla siebie i osób z nim pracujących!
Umysł takiego pracownika jest skrajnie wyczerpany z głodu, przeżywania swojej nędzy, długów, z niewyspania, i nasłuchiwania czy już idą do niego nasłani windykatorzy!
Wy tam, w tym swoim ministerstwie, jakoby sprawiedliwości rozumiecie w ogóle naturę lichwy i jej skutki?!
Tworząc tą Ustawę, o lichwiarskich pożyczkach - tworzycie ZŁO, zamiast zakazać lichwy w Polsce i pozbyć się ZŁA z Polski raz na zawsze!
Wiecie chociaż, że nie zakazując lichwy w Polsce - niszczycie polskie rodziny i firmy, a tym samym dobro nas wszystkich?, czy macie zbyt małe móżdżki, by to wiedzieć i to rozumieć?!
Radzę tym wszystkim polskim pasożytom, leniom, którzy mają za dużo forsy, by wykupywali obligacje rządowe, inwestowali na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych i uczciwie rozliczali się z fiskusem dla dobra wszystkich Polaków!
Rząd Polski pod batutą Premiera Mateusza Morawieckiego; mieniący się rządem służącym DOBRU całego społeczeństwa polskiego i zrównoważonemu rozwojowi - radzę, by skończył z lichwiarzami i bankami obsadzonymi przez naciągaczy, którzy to doprowadzają polskie rodziny do życia w nędzy, przerażeniu, a nawet do popełniania samobójstw!
Polak chrześcijanin czy katolik jest zobowiązany do przestrzegania norm chrześcijańskich we wszystkich sferach naszego życia, by tym czynić DOBRO, a nie rozsiewać wśród bliźnich ZŁO, jakim jest LICHWA oraz banki obsługiwane przez naciągaczy niszczących ludzi i państwo!
Poza tym;
mam dwa pytania do pana MS/PG Zbigniewa Ziobro;
1) Czy ta pana jakoby chroniąca biedaków "Ustawa Lichwiarska", zawiera sposób opodatkowania lichwiarzy?, bo w Polsce, każdy mający nieopodatkowany dochód, musi od niego odprowadzać podatek - więc, lichwiarze też; czy tak myśląc, ja się mylę?!
2) Czy lichwiarze będą prowadzili imienne "Księgi Rachunkowe" z danymi osobowymi kredytobiorców, datą udzielenia im kredytu, wielkością udzielonego kredytu, i datą spłaty kredytu, oraz datę rozliczenia dochodów lichwiarzy z fiskusem?!
Pytam o to dlatego, że chcę wiedzieć; czy lichwiarze mają jakiś wkład ze swoich olbrzymich lichwiarskich dochodów – fortun, w życie zbiorowe społeczeństwa polskiego?!
Dochodami, którymi doprowadzają ludzi do zwolnień z pracy i samobójstw, czy tylko są pasożytami w Polsce i przestępcami chronionymi przez "Ustawę Lichwiarską" pana MS/PG Z. Ziobro i jego ferajny?!

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka