Blog
Mieszkania Toruń
Aleksy Kaczmarski
Aleksy Kaczmarski Specjalista od nieruchomości
0 obserwujących 7 notek 1338 odsłon
Aleksy Kaczmarski, 12 października 2017 r.

Home staging - jak przygotować nieruchomość pod sprzedaż

Home Staging jest techniką, która działa od 1972 roku w USA. W skrócie zawiera ona działania, które mogą sprawić, że nasz potencjalny nabywca będzie zainteresowany oferowaną przez nas nieruchomością.  Za pionierkę home stagingu uważa się Barbarę Schwarz. Jako wprawna agentka nieruchomości, Schwarz regularnie szukała sposobów na zwiększenie powodzenia oferowanych przez siebie nieruchomości wśród Kontrahentów. Z jej obserwacji wynikało, że przy rozjaśnieniu oraz optycznym powiększeniu pomieszczeń, udawało się sprzedawać domy szybciej i to wcale nie taniej. Przez 45 lat, home staging znacząco się rozwinął, a wszystko przez to, że uległy zmianie gusta ludzi, którzy zalewają rynek nieruchomości. Barbara Schwarz stworzyła pewien model wskazówek, które mogły korzystnie wpłynąć na wygląd nieruchomości.

Gdy spojrzymy z perspektywy dnia dzisiejszego, home staging to nie tylko zabiegi wpływające korzystnie na wygląd nieruchomości. Popisać się tutaj mogą również specjaliści od spraw wizerunkowych, którzy mogą przygotować atrakcyjną ofertę, która przykuje uwagę potencjalnego Klienta. Już w czasach wprowadzania na rynek nowej techniki przez Barbarę Schwarz było jasne, że psychologia sprzedaży, oparta na zasadzie pierwszego wrażenia Klienta jest szczególnie ważna w procesie home stagingu.

Przez lata home staging stawał się coraz bardziej popularny w USA i przyjął się także w Wielkiej Brytanii, gdzie często ludzie nazywają go property presentation lub property styling. W ubiegłym roku mogliśmy zaobserwować wzrost popularności tej techniki również w Polsce, gdzie przykłada się sporą wagę do elementu zaskoczenia przy tworzeniu atrakcyjnych ofert sprzedaży.

Pamiętajmy, że przy sprzątaniu mieszkania, domu czy innej nieruchomości, mamy trafić w gust naszego Klienta. Wszystkie działania, które zostaną podjęte muszą być starannie zaplanowane. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć proces home stagingu, zastanów się nad skorzystaniem z doradztwa profesjonalnego biura nieruchomości.
 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

https://plus.google.com/111635037144919743640

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Czasem proste rozwiązania są najlepsze:)

Tematy w dziale